Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: 1/48 Tamiya Spitfire Mk.1 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   6
Yazar Mesaj
gokce
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 383
Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/02/2010 Saat 00:02
Tüm renklerimiz syrasyyla boyandyktan sonra üzerlerinden tekrar makelendiler.Ortada kalan bo?uk ise kyrmyzy için ?ablon olu?turdu.Böylece di?er çemberlerin orantysyzly?y mümkün mertebe engellenmi? oldu.Çaly?ylan satyhlar düz olmamakla beraber , özellikle gövde yany e?iminin vermi? oldu?u göz yanylsamalary az da olsa olu?acak kusurlarymyz için gizleyici etkide olur diye dü?ünüyorum.
Maskelerin syfyrlanma yerlerine ise her a?amada maskol sürülerek olasy boya kaçaklaryna engel olmaya çaly?tym.
Y?te ?ablonumuzun en son kyrmyzysynyn atyldyktan ve de artyk maskelerinin sökülmeden önceki son hali.

Rivet Making Academy
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/02/2010 Saat 00:10
Tüm endi?elerim çemberlerin birbiriyle olasy orantysyzly?y üzerine kurulu idi.Küçük boya kaçmalaryny ise tolore edilebilir ve düzeltilebilecek küçük hatalar olarak görüyordum.Fakat aklyma gelmeyen , daha do?rusu pek de ihtimal vermedi?im "EN ÖNEMLY RYSK" ise maskenin boyayy acymazsyzca kaldyrmasy oldu.Elimden geleni yapmama ra?men bu görüntüleri görünce açykçasy oldukça keyfim kaçty.

Rivet Making Academy
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/02/2010 Saat 00:14
- Nasyl olsa çemberler yuvarlyk ve boya temiz oldu diyerekten kendimi avutmaya çaly?yyorum.Tam kurumadan sonra 5000 numarayla boya fazlalyklaryny almak ve de rütü? çaly?masy için forslarymyzyn yüzeylerini temizleyece?im.

Squadron dan cam bekleyen kitimizin son durumu ise ?öyle...
Rivet Making Academy
IP
z_g_h
Üye
Üye

Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/02/2010 Saat 01:04
Bence kötü de?il aksine oldukça iyi görünüyor önce baktym resimlere vayy dedim çemberlerdeki boya dökülmesi ne güzel olmu?. Nasyl yapmy?syn diye yazylary okudum me?erse istemeden olmu? ama güzel olmu?.
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/02/2010 Saat 01:30
Orjinalini yazan: z_g_h

Bence kötü de?il aksine oldukça iyi görünüyor önce baktym resimlere vayy dedim çemberlerdeki boya dökülmesi ne güzel olmu?. Nasyl yapmy?syn diye yazylary okudum me?erse istemeden olmu? ama güzel olmu?.

ehuehu gerçekten boya dökülmesi hemde , ama kontol dy?y sadece... :(
Rivet Making Academy
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/02/2010 Saat 08:56
Ystersen zymparadan önce maskenin boyayy kaldyrdy?y yerlere ve etrafyna vernik uygula. Böylece kat farkyny aza indirgersin. Yyice kuruduktan sonra zymparaya giri?. Verni?in mat olmasy belki daha iyi olabilir. Parla?yn kurumasy nispeten uzundur.
Haaa, bir de; verni?i boyyy inceltti?in kadar çok inceltme istersen.

Bu arada, bu hâliyle makete 299 buçuk avro önerebilirim :)))
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/02/2010 Saat 12:41
Vernik fikri için te?ekkürler fakat yazyny zymparadan sonra gördüm neyse aklymda kalsyn en azyndan.Zymparadan sonra fena olmady ama asyl bu a?amada vernik atmayy planlyyorum ki gene maske sonrasy bu sefer ba?ka yerlerdede boya kalkmasyyla u?ra?mamayym.
Rivet Making Academy
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/04/2010 Saat 23:10
Yo?un i? hayaty ve beraberinde getirdi?i ko?u?turmacalar nedeni ile çok sevdi?im modelcilik aktivitelerime a?yrdan a?yrdan devam ediyorum.En son kaldy?ym yerde ?ablonlardaki bazy problemler canymy sykan sonuçlar orta çykarmy?ty.Ylgili yerleri temizleyip , yeniden maskeleyip , üstüne kamosunu ve akabininde eskime ve vernik uygulamalaryny tamamladym.
Bu seferlik sadece RAF forslary ?ablon olarak uygulayabildim çünkü ça?ry kodlaryny yapmak ?u an için benim harcym de?il ve artyk bir an önce bu kiti sonuçlandyrmak istitiyorum.
Sol taraftan alynmy? bu pozumuz yykama ve eskime öncesi , genel görünüm...

Egzos isleri pek ho?uma gitmedi?inden ileriki fotolarda buralaryn üzerine rötu? yapyldy?yny göreceksiniz.Daha gerçekçi bir uygulama için ise fikirlerinizi beklemekteyim.

Rivet Making Academy
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/04/2010 Saat 23:15
Daha önceden sevgili Ufuk'un yardymlaryyla elde etti?im ?ablonlary imalatçydan kaynaklanan sebeplerle tekrar kullanmamaya karar verdim.Maske bandynyn OLFA nyn ilgili diaresel kesim aparaty ile kesilmesi ile elde edilen ?ablonlarymy kullandym.Sonuç gerçekten beni çok ?a?yrtty... Kendime göre oldukça ba?aryly ve keyifli bir çaly?ma ortaya çykty.Çemberlerin arasynda ola?an kat farky için yaklay? 3000-4000 numaraya denk gelen (tahminimce) tyrnak parlatma süngeri ile yüzeylerini ovaladym ve çok pürüzsüz bir yüzey elde ettim.Ça?ry kodlarynyn Tamiya olarak kullanylmasyna ra?men; XF-22 , Dekal,Microsol, XF-22 , Mr.Color 187 tatbik edilmesi i?lemlrini uyguluyunca bu dertten de kurtulmu? olduk.

Sa? taraftan bir poz...

Düzenleyen gokce - 27/04/2010 Saat 23:20
Rivet Making Academy
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/04/2010 Saat 23:21
Bu da sona en yakyn genel görünümlerden biri...
Rivet Making Academy
IP
<< Önceki Sayfa   6
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma