Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: boyama sorunu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
oruç reis
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 934
Alıntı oruç reis Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/07/2007 Saat 22:06
F-100C/D/F dahada hastasyyym.Uça?yn kendileri bir zamanlar kybrys mücahitlerinden emektar gazilerdendir.(Bir zamanlar önce)

Düzenleyen oruç reis - 17/07/2007 Saat 22:08
IP
Dragut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 66
Alıntı Dragut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/07/2007 Saat 23:39
Eski?ehirli olunca tabiki F4 derim.Ama 90 'larda Eski?ehire gelen F14 ve F18 lerin ini?lerinide dürbünle izlemi? ve ensesi güne?ten pi?mi? biri olarak F14 Ün ini?i çok güzel sankim a?yr çekim gibi heygidi forystylyn F14 leri hey.......
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/07/2007 Saat 00:30
first of all F-4:) elbettee.
bunun yanynda F-104 ve F-14 derim.ba?ka da bi ?i demem arkada?.Bu arada 104 ün inin?ini eski?ehir de birebir izlemi? biri olarak söylüyorum.çok güzel tayyare:D

Düzenleyen pilotcuk - 18/07/2007 Saat 00:31
I feel the need The Need for Speed...
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 503
Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/07/2007 Saat 13:13
melihci?im bu konuda çok ?anslysyn.en son phantomlary bir ay önce diyarbakyrda gördüm.sanki eski bi dostu görmü?cesine sevindim:9üniversite ve 2 yyl kadar süren ö?retmenlik hayatym boyunca eski?ehirin en sevdi?im tarafy phantomlaryn varly?yydy.özellikle beylikova'nyn bi köüynde görevliyken - köy baya?y yüksek bi tepeye kurulmu?tu- phantomlarla f-16 laryn hava muharebesi e?itimlerini izlemek unutamayaca?ym f-4 hatyralary arasyndadyr:)bu arada f-4 gibi hala göklerde süzülemeyen f-104 de karizmasy sa?lam uçaktyr bence..1990-91 yyllaryydy kyzylyrmakta balyk avlarken alçaktan geçen o 104leride unutamyyorum tabii:)

Düzenleyen phantom80 - 18/07/2007 Saat 13:21
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/07/2007 Saat 13:36
valla ilyas abi ?anslyyyz mutlaka.her türlü hava kuvvetlerine ait uça?y burda görebiliyorum.?anslyyyz ama bi yandan da ?ansysyz çünkü üsse girmek o kadar problem ki anlatamam.havadan izlemesi mutlaka çok güzel.bir de yanyndan izlemek ba?ka bi güzel.o nizamiye büyük bi duvar resmen.
I feel the need The Need for Speed...
IP
aga77
Üye
Üye

Gönderilenler: 133
Alıntı aga77 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/07/2007 Saat 18:39
ben aslynda konuyu dagytacagym ama konu buradan devam ederse daha guzel olacak gibi geldi. tabi mesajyn kapatylma yada ta?ynma ihtimalini goze alarak:)
bildi?im kadaryyla f-104 leri en son servisten çykaran ülkelerden biriyiz. istesek su an yada 90 laryn sonundan beri fazla olamak kaydyyla 3 yada 5 tane f-104 u faal tutamazmyydyk. fuarlarda milli bayramlarda havacylyk gosterilerinde yurt dy?ynda tuaf forsuyla uçsalar fena olmazdy heralde:( ???
IP
lantirn
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 95
Alıntı lantirn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/07/2007 Saat 20:08
Orjinalini yazan: aga77

ben aslynda konuyu dagytacagym ama konu buradan devam ederse daha guzel olacak gibi geldi. tabi mesajyn kapatylma yada ta?ynma ihtimalini goze alarak:)
bildi?im kadaryyla f-104 leri en son servisten çykaran ülkelerden biriyiz. istesek su an yada 90 laryn sonundan beri fazla olamak kaydyyla 3 yada 5 tane f-104 u faal tutamazmyydyk. fuarlarda milli bayramlarda havacylyk gosterilerinde yurt dy?ynda tuaf forsuyla uçsalar fena olmazdy heralde:( ???

uça?yn bakym maliyeti çok fazlala?yr. astary yüzünden pahaly olur. ?öyle ki; f-104'ün yedek parça üretim hatlary çoktan kapandy. yani dy?arda parasyny verseniz dahi bir süre sonra adamlar parçayy yapmyyor veya ufak bir ?eye belki 5-6 katy para istiyor. eldeki üretim kabiliyeti olan parçalary yaparak, harp stoklaryndakileri kullansak veya hizmetten çykarylan di?er f-104'lerdekileri kullanacak bile olsak bir yere kadar giderdi. zaten tüm parçalary kullanmak mümkün de?il. aktaramayaca?ynyz çok malzeme var. uça?y çok uçursanyz zaman a?ymly kimi parçalary de?i?tirmeniz gerekir (contalar vs.). çok uçurmayyp yerde tutsanyz bu defa da çaly?tyrylynca olmadyk yerlerden veri?tirir. yani geçekten olay birkaç yyl içinde inanylmaz maliyetli bir hale gelir...
IP
lantirn
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 95
Alıntı lantirn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/07/2007 Saat 20:14
Orjinalini yazan: pilotcuk

valla ilyas abi ?anslyyyz mutlaka.her türlü hava kuvvetlerine ait uça?y burda görebiliyorum.?anslyyyz ama bi yandan da ?ansysyz çünkü üsse girmek o kadar problem ki anlatamam.havadan izlemesi mutlaka çok güzel.bir de yanyndan izlemek ba?ka bi güzel.o nizamiye büyük bi duvar resmen.

F-4'ün 3 metre yanynda dururken alet A/B'ye girince insanyn içindeki bütün organlar yer de?i?tiriyor gibi olur :)
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04