Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: Bf-109 F4 Trop Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Ediz
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 173
Alıntı Ediz Cevaplabullet Konu: Bf-109 F4 Trop
    Gönderim Zamanı: 02/10/2005 Saat 23:33
Merhaba
Kit Hasegawa marka olup ölçek 1/48'dir.Kutudan süpriz olarak sararmış decaller çıkıyor .Parçaların uyumu sorunsuz sayılmakla bereber bu noktaya gelinceye kadar benden çok çekti garibim .Halen düzeltilebilecek ve asla düzeltilemeyecek birçok hatam olmasına rağmen uçak maketi yapmayı çok sevdim.Bazı düzeltmelerden sonra parlak vernik-yağlı boya-mat vernik üçlemesiyle macera sona erecek.Son bir bilgi olarak uçak Kuzey Afrika'da Joachim Marsellie adlı pilot tarafından uçurulmuş

Düzenleyen Ediz
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/10/2005 Saat 02:34
Olup bitenleri biryana bırakıp yapılacaklar konusuna değineyim.

Uçakların dış malzemesi kumaş değilse mat vernikten kaçının derim.Saten daha iyi durur.
Gerçi Afrika demek kum ve toz demek.Bu bağlamda mat vernikde gider sanki...

Not:Hala iniş takımı yuvalarının rengini değiştirip (RLM 02), anten çekebilirsiniz.
Pervaneyede biraz rötuş lazım.İlerde gerçek rengine boyama şansınız ise her zaman var.
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/10/2005 Saat 04:41
Altına toz yapın bolca
pervane pallerisin ARKASINA metal eskitmesi yapın, iniş takımı yuvaları RLM02 dir ama boylede bıraksanız olur
Zamanında yaptıydım bir adet
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Ediz
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 173
Alıntı Ediz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/10/2005 Saat 06:33
RLM 02 bende vardı dikkatsizlik o kısmı boyamayı atlamışım.Pervane diplerini de düzelmeye çalışacağım.Birkaç yerde maskeleme bandını yüzeye tam olarak yerleştiremediğim için beyaz boya pervane diplerine de bulaşmış.Pervane içinde doğru rengi(yanlış hatırlamıyorsam RLM 70'ti) kullanmama rağmen biraz koyulaştırmaya çalışıp siyahı fazla kaçırınca sonuç resimde ki gibi oldu.Anten telini de çekeceğim boyama aşamasında kanopi üzerindeki dikmeyi kırınca    o konuda bir gecikme oldu.Ufuk Bey zaten bu maketi sizin yapmış olduğunuz modeli gördükten sonra almıştım.Hem size hem de İdris Bey'e çok teşekkür ederim.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide