Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: 1:32 Revell AH-64 yapımı (BİTİRDİM:)) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
SkippeR
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 120
Alıntı SkippeR Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/06/2006 Saat 21:42
Burak arkadaşın dediğine katılıyorum.Maskeleme işi çok kolaylaştırıyor.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Maskele işşi insanı uğraştırıyor ancak sonrası çok kolay.Dene derim ben.
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/06/2006 Saat 03:06
ah üşengeçlik olmasa..

üşengeçliğim yüzünden öteki tarafta modelci cehenneminde çatır çatır yanacağım uhaaaaaaaaa:S
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/07/2006 Saat 16:14
sonunda modeli bitirebildim.aslında zor bi model değildi ama sonuçta 1:32.

krom renk olması gereken hidrolik metal boruların boyanması yada kaplanması hariç herşeyini bitirdim.

ön gölgelendirme yaptım.boyayı attım.revell boyalarla yaptığım karışımı attığımda oldukça mat bi yüzey elde ettim.helikopter uçak gibi olamdığından fazla girintili çıkıntılı olduğundan sadece dekal gelecek yerlere parlak vernik sürdüm.sonra dekali yapıştırdım.apachelerde yazıların silik silik olduğunu gördüğüm için dekallerin üstüne tekrardan boya attım çok hafif.böylece silik bi görüntü verdi.böylece parlak verniktende pek eser kalmadı.en son modelin değişik yerlerine uzaktan hafif hafif siyah atarak is pas yapmaya çalıştım.apacheler genelde temiz olmalarına rağmen kirli olanlarıda vardı ve onların görünümü özellikle hoşuma gittiğinden o tip bir model yaptım.

bu modeldeki eksiğim kalıp ve birleşme çizgilerini yoketmedim.birde anti tank füzelerini çok baştan savma yaptım.onun dışında kapasitemi zorladım:)

sidewinder takmayacaktım aslında ama şeytan dürttü istediğim an sökedebilirim.

her yeri hareket eden bir model.çok fazla referans resme bakarak yaptım bu yüzden gerçeğine uygun olduğunu söyleyebilirim.kocaman bir apache isteyenler alsın yapsınlar.yurtdışından çok ucuza getirtmek mümkün.

umarım beğenirsiniz.saygılarımla..

IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/07/2006 Saat 16:15

IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/07/2006 Saat 16:15

IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/07/2006 Saat 16:16

IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/07/2006 Saat 16:18

arka pervaneye telden hidrolik yaptım.kitten çıkmamıştı.tank füzelerinin burnundaki optik kısımlarıda silvera bandırarak yaptım:)elim deydikçe bozuldu bidaha bandırdım böyle iğrenç oldu böylece:)istersem düzeltebilirim ama belki başka bi zaman:)
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/07/2006 Saat 16:23
bu arada fotoğraflara bakarken dikkatimi çekti fotoğraflar için üzgünüm yarın yola çıkmam gerekiyor elimdeki makina çok teferruatlı bişey ve tam kullanmasını bilmediğimden ince ayarı ile uğraşamadım vakit olmadığından.bütün resilmer flaşla dahi karanlık çıktı.normalinde bu kadar koyu renkte değil.

kitten iki adette pilot çıktı.onların kafalarını koparıp suratlarını oyunca (çok canice oldu) kasklar o şekilde kaldı.sevimli durmuş ama dimi:)
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/07/2006 Saat 21:21
Montaj göründüğü kadarıyla sorunsuz. Boyamada eskitmeyi bence biraz abartmışsın ama renkler ve zevkler tartışılmaz. Bence bu kite girişmiş olmak bile cesaret işi, ben 48 ölçek olanına bakamıyorum bile :)

Düzenleyen oy61
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/07/2006 Saat 00:03
Burak bey model gerçekten boyut ve tesviye bakımından cesaret işi.Hoş olmuş.Ancak bence o eskitme biraz fazla olmuş.Yine de ellerinize sağlık...
I feel the need The Need for Speed...
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/07/2006 Saat 00:46
evet abartı oldu ama gerçekten böyle olmasını istiyordum.çok yorgun bir savaşçı.hatta ilk önce gölgeden sonra boya atınca normaldi gayet.sonra beni kesmedi siyahla üstünden gittim özellikle gövdenin iki yanındaki o çıkık yerlerin başlangıcı kapkara olsun istiyodum aynende öyle yaptım.buna benzer aletler görmüştüm ama çok nadir tabi.
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04