Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: Kangnam veya Revell ’’F-5E’’ hangisi? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Ali Serhat Ünal
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 16
Alıntı Ali Serhat Ünal Cevaplabullet Konu: Kangnam veya Revell ’’F-5E’’ hangisi?
    Gönderim Zamanı: 13/02/2006 Saat 06:09
1/32 ölçek f-5E için (2'side aynı kalıp olabilir mi?) hangisini önerirsiniz?

-Revell'inki için kokpit ve fırlatma koltuğunun (11 parça) çok detaylı olduğunu okudum (resimlerini görmedim).Detay seti kullanılmadan tatmim edici mi?

-Kitler dışa detay mı içe detay mı?

-THK'de bildiğim kadarıyla A ve B versiyonları var.A versiyonuna çevrilme şansı nedir?

Yardımlarınız için teşekkürler...

Düzenleyen Ali Serhat Ünal
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/02/2006 Saat 07:19
Ali Bey merhabalar,
32 ölçek bu kitler hakkında bilgim yok ancak bir F-5E'yi F-5A'ya çevirmeniz, detay seti veya başka bir kitten parça almadan çok zor olacaktır. Birçok önemli değişiklikler var... Burunları -radom- tamamen farklıdır.
kolay gelsin...
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
Ali Serhat Ünal
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı Ali Serhat Ünal Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/02/2006 Saat 09:33
Sağolun bende biraz araştırdım kanat ve gövde boyları ile radar sistemindede değişikler var.
IP
KursadA
Üye
Üye

Gönderilenler: 608
Alıntı KursadA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/02/2006 Saat 10:00
Orjinalini yazan: Ali Serhat Ünal

Sağolun bende biraz araştırdım kanat ve gövde boyları ile radar sistemindede değişikler var.

F-5A ile F-5E arasindaki degisiklikler bunlarla sinirli degil. Iki ucak govde yapisi olarak tamamen farkli ucaklar; ve hem detaylarda, hem ana hatlarda olmak uzere bir suru degisiklik var. Hava aliklari, komple orta govde tamamen farkli. Dogru bir F-5A yapmak istiyorsaniz burun, kanatlar ve kuyruk disinda tum modeli degistirmeniz gerekecek. Boyle bir ise girismeden once iki ucagin arasindaki bircok farki iyi arastirmanizi oneririm.

F-5E'yi bu olcekte F-5A'ya ceviren modelciler tabii ki var, ancak bu kapsamli bir proje. Belcher Bits firmasinin bu is icin cikardigi bir donusturme seti var, ona bakarak bu donusturmenin ne kadar kapsamli oldugunu kendiniz de gorebilirsiniz.

http://cybermodeler.com/hobby/details/bel/detail_bel_f-5a.sh tml

Sorulariniza donecek olursak:
1-En son Revell 1/32 F-5E kitinin Hasegawa kalibi oldugunu dusunursek kokpit detayi bence cok yeterli degil, ama detay setinde gerek kalmadan da guzel bir model elde edebilirsiniz. F-5E koltugunun F-5A koltugundan farkli oldugunu belirteyim.
2-Kitlerin ikisi de disa detay
3-Yukarida da soyledigim gibi donusturme seti kullanmadan dogru bir F-5A'ya donusturmek bence daha once en az 1-2 donusturme projesi yapmamis bir modelci icin zor; ucaklar dusundugunuzden daha farkli.

Kangnam kalibi Hasegawa kalibinin ufak degisiklerle tadil edilmis bir kopyasi sayilabilir. Daha ucuz olmasi acisindan tercih edebilirsiniz ancak Hasegawa kadar iyi degil plastik ve dokum kalitesi.

Düzenleyen KursadA
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/02/2006 Saat 17:48
Görünürde aynı gibi ise de F-5A ve F-5E bayağı farklı gövde yapısına sahip.
Kürşad bey bende nezamandır F-5A converter setlerini arıyordum.Link çok hora geçecek teşekkürler.

Düzenleyen saral100
IP
FIREMAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 307
Alıntı FIREMAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/02/2006 Saat 02:56
selam..
Sinan Akdem abimizde yapilmis bir 1:32 olcek F-5 A var, F-5 E'den cevrilme..cok ama cok zor olmus..tamamiyla ucagi kesmis,bicmis..
sahsen bende cok zahmetli olacagini dusunuyorum..2 si cok farkli versiyon..
The black sheep among all white ones..
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04