Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Alternatifler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1212
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/09/2006 Saat 02:16
Ben pistole konusunda "Başlangıç için" gibi bir yaklaşımı kabul etmiyorum. Başlangıç fırçayla veya sprey ile olur, pistole düşünülmeye başladıysa bu hobi kalıcı olacak demektir. Sürekli kullanılacağı ve yapılan işi doğrudan etkileyeceği için bence iyi bir pistole almak doğru karar olacaktır. Kendimden biliyorum, başlangıç için şunu alayım sonra biraz daha iyisini alayım diye diye bir paasche parasını çöpe yatırdım nerdeyse.
Bütçe ayırmakta zorlananlar da benim gibi sigarayı bırakır, sigaraya ayırdığı bütçeyi de hobisine yatırır. Güncel fiyatları bilmiyorum ama herhalde sigara tiryakileri her ay bir paasche parasını dumana gömüyor. Değil mi ?
IP
Muratti
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 623
Alıntı Muratti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/09/2006 Saat 02:21
Orjinalini yazan: akhilleus

Güncel fiyatları bilmiyorum ama herhalde sigara tiryakileri her ay bir paasche parasını dumana gömüyor. Değil mi ?

Ne diyeyim ? Bu kadar doğru söylenir !

Hocam yine pırlanta sözü zikrettiniz...

Bu arada bana sabır dileyin; menfez yapmaya gelen usta Plasticart marka, bir daha hiçbir yerde bulunamayacak (Revell alıp sonra da kapattı ya) Tu-154 maketimi aynen uçak cennetine gönderdi. Hadi tamir filan da talaşın tozun içinde pitot' lar filan aynen yitti gitti. Deli danalar gibi 10dk. aradım ama sadece birini bulabildim...

Be adam ne işin vardı 3 m. ötedeki maketle yaa... :(((

Bişey de diyemiyorum adamcağız çok fena oldu...

IP
tulgen
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 157
Alıntı tulgen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/09/2006 Saat 02:31
Orjinalini yazan: akhilleus

Bütçe ayırmakta zorlananlar da benim gibi sigarayı bırakır, sigaraya ayırdığı bütçeyi de hobisine yatırır. Güncel fiyatları bilmiyorum ama herhalde sigara tiryakileri her ay bir paasche parasını dumana gömüyor. Değil mi ?

Özelden de olsa şu sigarayı nasıl bıraktığını anlatır mısın? Sadece 4 yıldır içiyorum, nefret de ediyorum ama bırakmakta zorlanıyorum....
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/09/2006 Saat 03:26
Memnuniyetle anlatırım. Ben 14 yıl içtim, son dönem çok da sağlam içtim. Ben bıraktıysam herkes bırakır.
Sigara içilen bir yerde çalışıyorsanız işiniz çok çok zor. Ama imkansız değil. Çünkü sinir uçlarında yapışıp kalan, nikotinle tetiklenen, sinir, stres, konsantrasyon bozukluğu yapan bazı maddeler söz konusu. Bunlar vücuttan hiç atılmıyormuş ama zamanla etkilerini kaybediyorlarmış. Bırakma sürecinde ne kadar az nikotin alırsanız o kadar kolay olur.
Sürekli motivasyon gerekli. Sigara bırakmanızla dalga geçen arkadaşlarınızdan koşarak kaçın. Sigaraya ayırdığınız parayı aynen bir kenara koyun, ay sonunda almayı istediğiniz en pahalı maketi kendinize hediye edin. İlk 2 ay uzakta birisinin içtiği dumanı bile solumanız, kat ettiğiniz onca yoldan sizi geri döndürecektir.(sinir uçları ve tetikleme durumları)
İlk hafta cehennem azabı gibi geçer.
İlk üç ay başlamakla devam etmek arasında çok gidiş geliş yaşarsınız. Burada önemli etkenler; kendinize motivasyon amaçlı aldığınız hediyeler ve sizi destekleyen çevreniz olacaktır. Sonrası çok kolay inanın bana.
IP
Muratti
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 623
Alıntı Muratti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/09/2006 Saat 04:23
Gelin sigara bırakma konusunda da birbirimizi motive edelim. Dikkat ettim, sitedeki üyelerden çoğunun maket bloglarındaki resimlerinde birer sigara paketi var...
(Örnek en son Ares' in BF109 thread' i...)

Allah' dan bizim evimizin küçük bir prensesi var da evde sigara yasak...

Ben de yaklaşık bu zıkkımı 20 yıldır ziftleniyorum. Sağlamın ölçüsü nedir bilmem ama günde 1 paket içiyordum. Bugün 10' da kaldım. Yarın 8 ve devamında da bırakacağım.

İnşallah birbirimize sigarayı nasıl bıraktığımızı da anlatır övünürüz...

Selamlar

Düzenleyen Muratti
IP
realpainter
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 148
Alıntı realpainter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/09/2006 Saat 19:21
sigara konusunda akhilleus'a katılıyorum.Bende tam 14 yıl içtim.Benimde sigarayı bırakmam aynı yol ve şekilde oldu.
Sadece ek olarak Marmara Üni.den destek aldım.Bana nikotin bandı ve sakızı yardımcı oldu.Zira ilk üç ay çok zor geçiyor. Sakız bu noktalarda iyi bir destekleyici oldu.Sakızın başarı oranı %30 derler ama bu yanıltıcı.konuyu sadece sakızla bırakmak olarak değil ,kriz anlarında kullanılacak bir yardımcı olarak görmek önemli. Ama en önemli destek ailemden geldi.Ailenizin ve yakın çevrenizin moral motivasyonu çok önemli.
İlk üç ayı atlattıktan sonra gerçekten kolay.Zaten sakızı ve bandı da birinci ayın sonunda bırakmıştım

Düzenleyen realpainter
IP
tulgen
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 157
Alıntı tulgen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/09/2006 Saat 02:48
Aslında işyerinde yasaklandı sigara, dışarıda içiyoruz. Ama çevre çok kötü işte. Zaten kafayı yediğimiz için biri odana geliyor "hadi dışarı" diye. Yani birbirimizin kuyusunu kazıyoruz.
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04