Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Italeri Kitleri? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
oy61
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Konu: Italeri Kitleri?
    Gönderim Zamanı: 24/11/2005 Saat 06:07
İtalerinin artık yeni bir ithalatçısı var diye biliyordum fakat internetten alışveriş yaptığım sitelerin hiç birinde italerinin yeni ürünlerine raslayamıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?
IP
Panzerace
Üye
Üye

Gönderilenler: 198
Alıntı Panzerace Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/11/2005 Saat 07:33
-

Düzenleyen Panzerace - 01/05/2008 Saat 22:55
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/11/2005 Saat 19:54
Ekincioglu Ticaret. Eminonunde Cok buyuk yeni bir magaza actilar.
Yeni Italeriler dolu. Hepsi yeni ambalajinda. Ancak malesef fiyatlari eskiye oranla epey yukselmis.
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/11/2005 Saat 21:38
Satamayınca indirecektir sabredin...
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/11/2005 Saat 01:08
ben en son gittiğimde fiyatlar normaldi piyasaya göre. Belki düşürürler belki düşürmezler. Siz yine de Tayfun'a Idris Abi'ye bakın. Doğrusu maketten anlamayan oyuncakçı mı? yoksa usta maketçi mi?

Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/11/2005 Saat 02:25
Bu durumda İstanbul dışında oturanlar avuçlarını mı yalayacaklar? Gerçi kalite olarak revellle yarışamaz fakat çeşitlilik açısından piyasada ne kadar çok kit olursa o kadar iyi. 12 milyonluk Yunanistan'da bir hasegawa ithalatçısı var fakat koskoca Türkiye'de italeri ithal edilsin diye biz dua ediyoruz. Özellikle İstanbulda oturanlar çok şanslı fakat benim gibi Anadoluda oturan arkadaşlar oralardaki çeşitliliğe ulaşamıyoruz.

Bu yaz Ankara'da hobby time'a girdiğimde yaşadığım şoku hatırlıyorumda annem hadi biz sıkıldık çıkalım deyip beni kendime getirdiğinde 1 saat geçmişti. Ahh ahh biraz efkarlıyım. Neyse..
IP
USS Enterprise
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 730
Alıntı USS Enterprise Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/11/2005 Saat 05:01
Fiyatlarinin yukselmesine bir anlam veremiyorum ( Ekincioglu icin soyluyorum) zira ithalatcidan cikis fiyatlari normal gibi...

Ha ama yeni ithalatcinin "koli bozamayiz, 24 tane TIR almalisiniz en az" gibi guzel bir yaklasimi var, onu da Hobici.com olarak bir araci kurumla asmaya calisiyoruz bu sefer de oradan saglikli liste vs gelmiyor..

Italeri isi biraz karisik netekim, fakat yakinda satisina baslayabilecegiz ( umarim )
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 372
Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/12/2005 Saat 00:50
Fiyatlar yüksek netekim Italeri bulunmaz bir hint kumasi niteliginde.
Italeri firmasi Türkiye distribütörünü seçerken pek akillica davranmamis. Zira "24 tane TIR almaz isen ambalaji bozamayiz " gibi bir yaklasim hicbiryerde olmaz. Ona bakarsaniz ithal edilen her ürün koliler icerisinde geliyor. Bazilari 24 bazilari 124
Ne yani simdi bilgisayarciya gidip ben bir hard disk istiyorum dediğimizde 1 tane olmaz biz bunlari toptan aliyoruz bu yüzden en az 100 tane almaniz gerek mi diyecek? Bu ne sacmalik? Hobici. com 5 tane TIR alır, Toyzz shop 10 tane alir Nezih 3 tane alir. Herkes ne kadar satabileceğini kestiriyorsa o kadar alir. Metazori bir satiş da ilk kez duyuyorum. Ama ne olacak? Bakacak ki firma elindekileri bu sekilde satamiyor, hem fiyatini dusurecek hemde dileyene diledigi kadar verecek.
Italerinin yerinde olsam kendisine musteri kaybettiren bu oyuncak firmasini hemen degistirirdim.
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/12/2005 Saat 00:47
Heyyooo.

Bekledigim Italeri Mercedes-Benz wrecker truck 3808    elime gecti sonunda. Madem ithalatcisi elindeki mali satmak istemiyor bizde cani gönülden satanlardan aliriz öyle degilmi yani??? İnternet sagolsun. Aradiktan sonra insan mevlasini da bulur maketinide
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/12/2005 Saat 05:51
İnternette nerden buldunuz?
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/12/2005 Saat 08:04
Ben özellikle kamyon maketlerini internet üzerinden (ebay) aliyorum. Yurt disinda olup da buraya ithal edilmeyen bircok model var. Hatta 2 gün önce 3 adet Mercedes kamyon orijinal ambalajlarinda ve kolisinde $46 ' ya satildi. Burda bir tanesinin yaklaşık 100 YTL ye satıldigini düsünecek olursak 3 tanesinin 62 YTL ye satilmasi oldukca komik. Tek sorun var ki buraya geldiginde Topkapi koli postanesinde alinan 25 YTL lik zorunlu vergi ve sorulan onca ahiretlik sorunun ardindan gönderinin değerine göre verilen vergi.
Eger bunlari odemek istemiyorum diyorsaniz bir careniz var. Ya biraz daha fazla para verip ozel bir kurye sirketi ile getirteceksiniz ya da kendi calistiginiz ya da bir yakininizin calistigikurye firmasi ile collect olarak (yani karsi odemeli) olarak getirteceksiniz. Hem gumruge gitmeyeceksiniz hem vergi ödemeyeceksiniz.
Neticede her insanin ozgurce hobileriyle ugrasmaya hakki var. Ben hobi ile ugrasacam diye yurt disindan aldigim bir urune neden zoraki olarak odeme yapmaliyim ki?????
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/12/2005 Saat 08:08
Bu arada mesajima bir seyi eklemeyi unuttum. Ne yazık ki gelen Mercedes kamyonun ambalajini actigimda bir sorunla karsilastim. Fabrikasyon bir hatadan oturu bazi parcalar (camlar- sasi parcalari) naylon torbalarin icinden ciktilar ama diger nikelajli parcalar ve sivri uclu parcalar aciktaydilar. nakliye sirasinda kaliptan cikan parcalar istemeyerek birbirilerine surtmusler ve ozellikle camlar kullanilamayacak derecede cizildiler. Sevincim kursagimda kaldi diyebilirim. Bu maket buraya ithal edilen bir urun degil o yuzden parca temin etmem imkansiz. Tek care olarak italeriye mail gonderdim ve onlardan kaynaklanan bir hatadan oturu parcanin bozuldugunu yazdim. Umarim Yenilerini musteri memnuniyeti acisindan en kisa surede gonderirler.
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/12/2005 Saat 09:50

Neticede her insanin ozgurce hobileriyle ugrasmaya hakki var. Ben hobi ile ugrasacam diye yurt disindan aldigim bir urune neden zoraki olarak odeme yapmaliyim ki????? [/QUOTE]

Buna vergi diyoruz.Ben ödüyorum mesela.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04