Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: OV-10D Bronco 1/72 Academy Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2435
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Konu: OV-10D Bronco 1/72 Academy
    Gönderim Zamanı: 15/12/2020 Saat 08:54
Bu zavallı, makuz talihli makete hangi yıl başladım hatırlamıyorum bile. Önce NOGS prototipi yapacağım diye MG sponsonlarını (bunun uçaktaki terimi neydi unuttum, neyse ki siteye girip okuyan 3 kişiyiz) kesmeğe kaltım. Daha sonra vaz geçip macunla tamir ettim. O oldu bu oldu derken hangar kraliçeleri kutusunda yerini aldı. Geçenlerde bulup, içimdeki Bronco aşkı depreşince, şıpsevdiyim ne yapayım, bari bu kadar kabak gibi ortada kokpite biraz detay yapayım dedim.
DSC_0421
DSC_0425
DSC_0426
Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/12/2020 Saat 08:56
IMG-20191114-WA0003
IMG-20191114-WA0005

Hani dedim ki; buraya fotoğrafları basarsam belki utanır da maketi bitiririm. Bu arada "geçenlerde" dediğim, fotoğrafları 2019 Kasım'ında çekmişim...
Consume Ergo Sum
IP
arko
Üye
Üye

Gönderilenler: 212
Alıntı arko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/12/2020 Saat 18:40
İnsan ömrü nispeten uzun, çok eskimeöiş daha :P
Şu uçağı ben de beğenirim de maketini yapmak henüz kısmet olmadı.
Sahi, sence nasıl bir kalıp?
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/12/2020 Saat 09:24
Benim nispeten acemilik zamanımda birleştirdiğim bir maket o yüzden fotoğraflarda da görülebilen oturma sıkıntılarına bir şey diyemeyeceğim. Bu örnek muhtemelen birinci nesil baskı. Yüzey detayları v.s. tatmin edici, tanıdığım kadarıyla da Bronco'ya oldukça benziyor. Buruna ağırlık koyacak kadar yer yok, dengeleyebilmek için bayağı bir doldurdum, o da ön iniş takımı yuvasından görülür halde, hâlâ da dengede duracağından emin değilim. Kokpit görüldüğü gibi neredeyse yok.Bunun haricinde zaten D için 1/72 ölçekte başka seçenek yok....yani var...da...1980'lerde çok kısa süre çıkmış bir Airfix kiti var, o da D değil NOGS prototipi...yersen...ve bulursan. A, B ve C için eski Hasegawa, Revell ve galiba bir de MPC/Airfix seti var. Hasegawa'yı 1990'larda yapmıştım, hurası bir kaç sene öncesine kadar buralardaydı. Açıkçası dışa detay olması hariç bundan pek de aşağı kalır bir kit değildi. Revell, şu anda Revell kutusunda satılan değil, o bununla aynı kit, 1960'lardan kalma diye biliyorum...eklemem gereken bir şey var mı? Tek iyi yanı 1991-92 civarı kataloğunda olduğunu hatırlıyorum, Alman Hava Kuvvetleri versiyonu çıkıyor.
Consume Ergo Sum
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04