Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Anytime baby
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler : Anytime baby
Mesaj icon Konu: 1/72 Hasegawa F-14D VF-31 Sunset Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4
Yazar Mesaj
levburkara
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 579
Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/08/2014 Saat 23:45
Tesekkur ederim Ufuk Bey. Domino, size de tesekkur ediyorum. Ozellikle son vernigin biraz yari parlak durmasini istemistim aslinda ama dediginiz gibi belki biraz fazla parlak oldu sonuc.

Bu arada XF-86 kullanan birisi var mi? Tecrubeleriniz nelerdir? Ben hep Testors dull coat ve gloss coat karisimi kullaniyorum (bir problem yok) ama XF-86 hakkinda olumlu seyler okuyorum, onu da denemekte fayda var mi merak ettim.
IP
domino1
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı domino1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/08/2014 Saat 12:14
Aly?kanlykla alakaly. Her iki mat vernikte i? görüyor. Sizin tarzynyza göre XF daha uygun olabilir.
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/08/2014 Saat 12:29
XF-86'yy 4 ayry modelde kullandym, açykçasy çok güvenemedim. Ylk modelde direkt ?i?eden çykany attym inceltmeden,sonuç mat ve hafif ölgünle?en renkler. Yçindeki matly?a sebebiyet veren pudramsy malzeme bir nevi filtre gibi renkleri öldürüyor. Ykinci denemede kendi tineri ve alkolle inceltip iki ayry bölgede denedim, sonu? facia, bütün model beyaz noktalarla doldu, 2000 numara zympara sonrasy X-22 ile toparladym ama bazy yerlerde beyaz noktalardan kurtulamadym. Üçüncü denemede nasylsa uçaklaryn tamamy mat de?il diyerek bölgesel kullandym inceltmeden, kysmi olarak i? gördü . Son kullandy?ym model Tsugomori'ydi, cihaz zaten beyaz oldu?u için sorun ya?amadym, ama mat sonrasy 5000 zympara ile hafifçe üstünden geçtim.

Açykçasy beyaz oldu?u için sevdim 86'yy, o yüzden alternatif üstünden gitmektense bunu bir ?ekilde standarda ba?lamayy tercih ederim, keza bu beyaz nokta sorunu benim için Gunze matta da ortaya çykyyor, bu da sorunun bir kysmynyn da benim kullanma tarzymdan kaynaklanyyor olmasyny dü?ündürtüyor.
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/08/2014 Saat 19:34
Aynen bende de beyazlyk sorunu ya?atty. Alkol, sel. tiner, akrilik tiner ne varsa denedim, birinci ?i?e bitti, ikinciye geçtim. Her seferinde kyvamla alakaly bir sykynty oluyor. Son yapty?ym kary?ym yakla?yk %70 etil alkol ?eklindeydi ve mükemmel sonuç verdi. Ama eminim ki ayny kary?ymy tekrar denedi?imde beyazlama yapacak bazy yerlerde. ?i?e yaryyy geçince sapytmaya ba?lyyor sanki, içindeki bile?enler oranlaryny kaybedince mi oluyor ne oluyorsa. Kullanmadan önce her seferinde dakikalar ayyryp, iyice kary?tyrmak gerekiyor sanyrym güvenli bir kullanym için.
Not olarak belirteyim; normalde x-22+ flat base kullanan biriyim, onunla beyaza boyamadan matla?tyrabiliyorum modeli, bununla beyazlatmayy becerdim :) Yyice kary?tyryn, önce ba?ka yerde test edin hazyrlady?ynyz kary?ymy.

IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/08/2014 Saat 09:37
Ben laker tinerle kullanyyorum. Yçine rulman bilyesi atyp iyice kary?tyryyorum. Bende hiç beyazlama sykyntysy olmady, ama tersine matla?mama sorunu oldu. "Bu kesin beyazlar" dedi?im noktada çok güzel matla?tyryyor ama Ufuk'un dedi?i gibi biraz renkleri birbirine sokup kontrasty azaltan bir etkisi var.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
levburkara
Üye
Üye

Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/08/2014 Saat 04:45
Cok tesekkur ederim bu bilgiler icin. Sorunsuz, tecrube gerektirmeyen bir urun saniyordum ama pek oyle degil gibi. Puf noktalarini ogreninceye kadar bir kac modeli harcama riski var sanki. Belki testors dull coattan devam ederim.

Su anda Virgina Beach'teyim. Yarin ve Cumartesi IPMS Nationals'a katilacagim. NAS Oceana kaldigim otelin hemen arkasinda, gun boyu surekli F-18'ler gecti ustumuzden. Karadan okyanusa dogru ucuyorlardi hepsi. Eskisehir'de hissettim kendimi. Yarin oglen Hampon'a gececegim.
IP
levburkara
Üye
Üye

Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/08/2014 Saat 05:19
Selamlar, IPMS Nats'den dun dondum. VA beach ve Langley civarinda biraz vakit gecirdim. Tonlarca ucus halinde F-18 ve F-22 gorme firsatim oldu, icime sine sine izledim :) F-22'nin tipini onceden hic begenmezdim, ama havada cok etkileyici duruyor.

Fotograf diyeceksiniz, dogru durust kamera ve duzenek goturmedigim icin hic cekemedim.

Nats'den kisa notlar: Oldukca buyuk bir alanda yapildi ama tahmin ettigim kadar dolu degildi. Kalitenin oldukca yuksek oldugunu dusundum. Kanada, Orta ve Guney Amerika'dan oldukca fazla katilim vardi. Tek tuk Japon ve Belcikali katilimci da gordum ama cok seyrekti. ARC > General Discussion'da yakinda resimlerin cikacagini tahmin ediyorum, bir kac video su anda izlenebilir.

Cybermodeler'da da oldukca fazla resim/bilgi bulunabilir:

http://www.cybermodeler.com/whatsnew.shtml

http://www.cybermodeler.com/special/ipmsusa2014_gallery.shtml

Pardo's push adinda iki Academy F-4C'nin oldugu bir diorama vardi, cok hosuma gitti.

http://www.cybermodeler.com/special/pages/ipmsusa2014_584.shtml

http://www.cybermodeler.com/special/pages/ipmsusa2014_585.shtml

Academy F-4C'nin plastigini yakindan inceleme firsatim oldu, cok etkileyici. E modelini cikartirlarsa muthis bir satis yakalarlar diye tahmin ediyorum.

Butun beyinsel baskilara ragmen hic maket almadan sadece ihtiyacim olan Tamiya bandi ve UMM'nin kucuk olcekli modeller icin cikardigi scriberi (UMM Scriber 02) aldim, disiplinimden gurur duydum :)

Turkiye, Yunanistan ve civar ulkelerde nasil oluyor bilmiyorum ama anons edilen kategoriler, getirilen modellere gore gun icin revize ediliyor ve yeni bir cok kategori olusturuluyor. Bazi kategorilerde (misal 1/72 kucuk pervaneli) o kadar fazla katilim bekleniliyor ki A-B-C gibi 'split' kategoriler otomatikmen ongorulup ona gore hazirlik yapiliyor. Cuma gunu yarismanin ana hakem grubu masalari gezip yogunluk durumuna gore yeni kategoriler olusturuyorlar. En nihayetinde bir suru kategori oluyor ve odul toreni tam 2 saat suruyor.

1/72 F-14 ve 1/48'lik F-22'yi goturmustum. F-22 dereceye girmedi, F-14 kendi kategorisinde 1.lik aldi. Ama butun bu split vs. islemlerinden sonra yalniz 15 model vardi galiba Tomcatle beraber (1/72 - Jet - uzun boyu13 inchten buyuk - cift veya daha fazla murettebatli ucak). Yani biraz komik hale geliyor, pek bir anlami kalmiyor.

1/48'lik Jet kategorsinde (hem kucuk hem buyuk boy) oldukca guzel F-16'ar vardi, cok hosuma gitti. 1/32'lik bir fabrika yapimini modelleyen bir F-18'de gayet cezbeciydi.
IP
<< Önceki Sayfa   4
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04