Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Haberler
 Modelsitesi Forumu : Duyuru ve Uyarılar : Haberler
Mesaj icon Konu: Türk maketçili?inde yeni bir ça? ba?lyyor.TANMODEL Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yazar Mesaj
TANMODEL
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 36
Alıntı TANMODEL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/07/2011 Saat 22:52
Orjinalini yazan: spike73

Sayyn Bary? bey öncelikle bu cesaretiniz ve atylymynyz için sizi tebrik ediyorum sitenizi'de çok güzel tasarlamy?synyz her sayfasyny ilgiyle inceledim piyasaya çyky? ile ilgili herhangi bir takviminiz var my birde saty?lary kendi sayfanyz üzerinden mi yoksa muhtelif da?ytycylar üzerinden mi yapmayy dü?ünüyorsunuz tüm ekibiniz adyna sizlere kolay gelsin diyorum

Selam ;
Öncelikle mesajynyz için te?ekkürlerimi sunarym. Ylk mesajda yazdy?ym gibi A?ustos ayy sonunda kit gümrüklemeye hazyr halde olacak. Eylül ayy ba?ynda kimi ülkelerde rafta olur diye dü?ünüyorum. Saty?ymyz Türkiye ve Dünya genelinde da?ytymcylar vasytasyyla olacak.

Saygylar.

Düzenleyen TANMODEL - 26/07/2011 Saat 14:20
www.tanmodel.com
IP
Atilla Güç
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 193
Alıntı Atilla Güç Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/08/2011 Saat 17:34
Merhaba, herhangi bir geli?me var my?
IP
TANMODEL
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı TANMODEL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/08/2011 Saat 00:59
Merhaba ;
Kalyplaryn imalaty devam ediyor. Tatilin 9 güne çykmasy, kalyphanede çaly?an personelin birer gün yol izni almasy sebebiyle fazladan gün kaybetmemize yol açacak, ancak bu gecikme harici sorun yok. Son kontroller ve enjeksiyon basky ayyn son haftasyny bulur herhalde.

Hollanda' ly modelcilerden gelen yo?un talep nedeniyle 2 hafta evvel Aviation Megastore firmasynyn ön-sipari?leri toplamaya ba?lamasy teklifini kabul ettim. Yurtdy?y saty? fiyatymyzda böylece açyklanmy? oldu.

FSM, Model Aircraft, Inscale dergileri kitimizi incelemek için ba?vuruda bulundu. ( Web siteleri ve ki?isel inceleme yapan bir çok profesyonel modelci ile de görü?meleri tamamladym. )

Kysaca hem imalat hemde di?er olmasy gereken her ?ey normal seyrinde gidiyor.

Daha detayly bilgi için facebook sayfamyzyda ziyaret edebilirsiniz.

TANMODEL Facebook Sayfasy

Bu vesile ile herkese hayyrly bayramlar diliyorum.

Saygylarymla.
www.tanmodel.com
IP
z_g_h
Üye
Üye

Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/08/2011 Saat 01:46
Fiyat bana çok ucuz geldi açykçasy ama ilk model oldu?u için aly?tyrmak ve kaliteyi ortaya koyabilmek adyna alynmy? do?ru bir karar sanyrym.
IP
levburkara
Üye
Üye

Gönderilenler: 579
Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/08/2011 Saat 01:58
Baris Bey, girisiminizi takdirle karsiliyorum. Umarim cok basarili bir urun cikar ortaya. Bir tek dikkatimi ceken motor girisindeki parca fazlaca ayri duruyor gibi gozukuyor. Bir de panel cizgileri biraz derin ve genis gozuktu resimlerden. Acaba bunlar kaliplama sirasinda cozulecek problemler mi? Durdugum yerde evhamlandim ben de simdi...
IP
TANMODEL
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı TANMODEL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/08/2011 Saat 03:19
Orjinalini yazan: z_g_h

Fiyat bana çok ucuz geldi açykçasy ama ilk model oldu?u için aly?tyrmak ve kaliteyi ortaya koyabilmek adyna alynmy? do?ru bir karar sanyrym.

Günce selam ;
Çok do?ru bir tespit. ?u an yapty?ym pazarlama aktiviteleri ile marka bilinirli?i üst seviyede. Ancak nihai saty?yn ana fikri "mutlu mü?teri" kavramy üzerine kurulu oldu?u için, ilk modeli uygun fiyata alyp, memnun kalan mü?teri ikinci modeli manty?ynda daha az sorgulayarak ve çok daha rahat bir ?ekilde alyr. Ayny markanyn evine ( veya i?ine ) ikinci ürününü alyrken kendini nasyl ikna etti?ini dü?ün ?... Ama umuyorumki ikincisinde acysyny çykartaca?ym. :-)

Orjinalini yazan: levburkara

Baris Bey, girisiminizi takdirle karsiliyorum. Umarim cok basarili bir urun cikar ortaya. Bir tek dikkatimi ceken motor girisindeki parca fazlaca ayri duruyor gibi gozukuyor. Bir de panel cizgileri biraz derin ve genis gozuktu resimlerden. Acaba bunlar kaliplama sirasinda cozulecek problemler mi? Durdugum yerde evhamlandim ben de simdi...

Render i?lemi farkly bir uzman tarafyndan yapyldy ve ?u an sektörün en iyi CAD görseli oscary almaya aday :-) Bazy ülkelerden gelen distribütörlük ba?vurularyny cevapladyktan sonra "madem imalat bitmedi, gerçe?ini nasyl web sitesine koydunuz ?" diye soran firma yetkilileri var. ?ahsi gelen mailleri ( Ço?u Amerika' dan ! ) ayry tutuyorum. Ayny tepkileri facebook sayfamyzda da görebilirsiniz.

Render digital ortamda her bir parçanyn bir maket yapar gibi birle?tirilmesi ?eklinde hazyrlandy. Intake ve kanadyn arka kysmy yerine tam oturmamy?, ancak i?in yapyly? kysymlaryny sonradan gördü?üm için ilgili arkada?a hak veriyorum çünkü o sizin gördü?ünüz halini en son görüyor. Yani o görüntüler kendisinde binlerce çizgiden ibaret. Böyle bir çaly?mayy ( 75 ayry parçanyn tek görselde toplanmasy ) ilk defa yapty?y için kendisini daha fazla zorlamadym. Zaten bunlar 3D ve gerçe?i tabiiki öyle olmayacak. Ymalatynda bitmesine çok bir ?ey kalmady. Daha fazla üzerinde kasmaya de?mez.

Render' in son a?amasy olan yüzey kaplamasy, ikinci bir katman olu?turma manty?y üzerine kurulu. Bazy parçalaryn kalyn görünmesi, çizgilerin geni? ve derin durmasy, bunlaryn tümü olu?turulan ikinci katmanyn do?al bir sonucu. Sonuçta biz panel bo?luklary içinde ölçü almy?tyk ve bunu ilk defa açyklyyorum, daha fazla detay vermek için, normal gözle 4 metre öteden görülemeyen sac parçalary gerçekçi bir biçimde modele yansytma maksatly, gövdenin anti-glare kysmynda ve bazy yerlerde daha da çizgi oranlaryny dü?ürdük. Modelciler plastik halini ellerine aldyklarynda üzerinde oldukça çaly?ylmy? bir kit görecekler.

Saygylarymla.
www.tanmodel.com
IP
xxcroc
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 22
Alıntı xxcroc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/08/2011 Saat 13:07
Merhaba.
Çaly?malarynyzyn ve ba?arylarynyzyn devamyny dilerim.Ynanyn böyle bir giri?iminiz için çok sevindim.Maketi piyasaya sürece?iniz günü iple çekiyorum.Umarym asgari ücretin 660 TL oldu?u bir ülkede maket fiyatlarynyz a?yry derecede yükselmez.
Saygylarymla.
IP
aga77
Üye
Üye

Gönderilenler: 133
Alıntı aga77 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/08/2011 Saat 14:34
Ortalama olu?an fiyat ne kadar acaba?
IP
Atilla Güç
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 193
Alıntı Atilla Güç Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/08/2011 Saat 21:36
29.95 EUR = 77.0044 TRY

Vergi dahil fiyaty 77 Lira, umarym Türkiye saty?y daha uygun olur.
IP
aga77
Üye
Üye

Gönderilenler: 133
Alıntı aga77 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/08/2011 Saat 10:56
bence türkiyede daha uygun bir fiyata saty?a sunulacaktyr.
IP
lamurt
Üye
Üye

Gönderilenler: 144
Alıntı lamurt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/08/2011 Saat 13:53
ko?ullar ne gerektiriyosa ona göre mantykly bir fiyatlandyrma olur illaki, yoksa ilk ve son ürün olur...

hem piyasada bu ölçek ve detayda kaç tane f-5a modeli var? neticede para i?leri arz - talep meselesi.

iyi bayramlar,
murad.
IP
jet x
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 131
Alıntı jet x Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/09/2011 Saat 23:10
Bary? bey ; modelle ilgili bir geli?me var my ? Böylesine hassas detaylara sahip bir modeli sabyrsyzlykla bekliyoruz...
IP
TANMODEL
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı TANMODEL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/09/2011 Saat 00:02
Merhaba ;
Makinalar 24 saat çaly?yyor. Türkiye' deki en hyzly 5 CNC den biri ile çaly?yyoruz ( 60.000 devir ) buna ra?men a?yry hassas detaylar sebebiyle tam biti? tarihini kestiremiyorum. Bu detaylar sadece model ile ilgili de?il, çapaksyz bir imalat için kalybyn tüm detay i?leri.

Yyimser olarak ay sonu, kötümser olarak ekim ortasy enjeksiyon basylmy?, kutu için modelin foto?raf çekimleri bitmi? olur herhalde. 1. kalyp bitmek üzere çünkü. Toplamda 3 kalyp var. Di?er ( ?effaf parçalar ) kysa sürer, ama ne zaman tarih versem süre bizi yanyltyyor. Render edilmi? görsellerden daha iyi bir model olaca?yny söyleyebilirim.

Dün yapym klavuzu için bazy eskizler çaly?tyk. Önümüzdeki hafta taslak çizimler biter. Yapym klavuzunun tamamy CAD çizimlerden olu?acak ve bazy süprizler ekleyece?im.

Ylginize te?ekkürler.
www.tanmodel.com
IP
TANMODEL
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı TANMODEL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/10/2011 Saat 14:35
De?erli forum üyeleri ;
Kitimizin 2. kalybyda CNC' den çykmy? olup 3. kalyp i?lenmeye ba?lamy?tyr. Ymalat i?lemlerimiz hyzla devam etmekte olup, pazardaki geli?meleride takip etmekteyim.

Kitimiz hazyr olana kadar forum aracyly?y ile sizlere bilgi verece?im. Daha sonra artyk ticari bir ürün niteli?ine sahip olaca?y için ürünlerimize ait tüm bilgileri resmi web sitemizden duyuraca?ym.

Ylginize te?ekkür ederim.
Saygylarymla.
www.tanmodel.com
IP
oruç reis
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 934
Alıntı oruç reis Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/10/2011 Saat 07:48
Peki uça?yn geli?imiyle ilgili fotolary yayynlasanyz nasyl olur?
Bolu-Angara'ly Modelci
IP
Dr.BARKIN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 264
Alıntı Dr.BARKIN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/10/2011 Saat 14:29
Uçak modeli ile ilgilenmesem de hem destek hem de merakymy gidermek amacyyla mutlaka satyn almak ve hemen yapmaya ba?lamak niyetindedim. Merakla bekliyoruz.
mediiiiiic!
IP
TANMODEL
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı TANMODEL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/10/2011 Saat 19:23
Merhaba ;
?u günler ticari sebeplerden dolayy ne yazykki foto?raf yayynlamam mümkün de?il. Yakynda sebebi için bana hak vereceksiniz. :-)

Bekleyen tüm arkada?laryn içi rahat olsun. Beklentileri kar?ylacak bir kit hazyrlyyoruz.
Ylginize te?ekkürler.
Saygylar.
www.tanmodel.com
IP
jet x
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 131
Alıntı jet x Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/10/2011 Saat 22:36
Modelinizi temin etmek için sabyrsyzlanyyoruz. Biraz daha hyzly lütfen :))
IP
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04