Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Haberler
 Modelsitesi Forumu : Duyuru ve Uyarılar : Haberler
Mesaj icon Konu: Türk maketçili?inde yeni bir ça? ba?lyyor.TANMODEL Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   5 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 385
Alıntı Baris Can Cevaplabullet Konu: Türk maketçili?inde yeni bir ça? ba?lyyor.TANMODEL
    Gönderim Zamanı: 07/07/2011 Saat 19:20
De?erli forum üyeleri ;
Bugün hepimiz için büyük bir haberin ço?kusunu payla?ty?ymyz çok özel bir gün olarak hatyrlanacak…

Yyllardyr eksikli?ini hissetti?imiz, “ke?ke bizde de olsa” diyerek dü?lerini kurdu?umuz kalitede model kitler imal etmek için kurulu? hazyrlyklaryna ba?lady?ym TANMODEL PLASTYK MODEL KYTLERY firmasynyn Eylül 2011 tarihinde yurtiçi ve yurtdy?ynda pazara sunaca?y 1/48 ölçek “Northrop F-5A” model kiti duyurusunu sizlerle payla?maktan onur ve gurur duymaktayym.

Sahibi oldu?um TANMODEL; butik bir kit imalatçysy de?ildir. Model imalatyny daimi bir i? olarak görüp, yakyn zamanda çykaraca?y di?er kitler ile devam ettirece?i gibi, ilerleyen dönemlerde her maketçinin ihtiyaç duyabilece?i boya, yapy?tyrycy, el aletleri gibi ayny marka altynda yan ürünlerde pazara sürecektir. TANMODEL’ in amacy istikrarly bir ?ekilde yurtiçi ve yurtdy?y pazarlarda büyümek, “mü?teriye ra?men” de?il, “MÜ?TERY GYBY” dü?ünerek siz modelcilere her zaman mükemmel ürünler sunmak olacaktyr. Bu sebeple TANMODEL yatyrymlaryny bu yönde yapmaya devam edecektir.

Türkiye’ nin konusunda uzman mühendislerini, en geli?mi? yazylymlaryny ve ülkemizde sayyly kurulu?ta bulunan yüksek hyzly CNC / Sys3R Edm / Laser makine parkyny, TANMODEL çatysy altynda birle?tirerek, sizlerin tüm beklentilerine cevap verebilecek kalitede bir model kiti imal etmek üzere oldu?unu belirtmekten mutluluk duyuyorum.

Bir TANMODEL 1/48 NORTHROP F-5A model kitine sahip olmanyn avantajlary :

Türk Hava Kuvvetleri’ nin envanterine yyllar önce giren F-5A serisi uçaklaryn piyasada 1/48 ölçekte güncel model kiti bulunmamaktadyr. Daha önce üretilmi? di?er firmalara ait model kitler ise beklenen kalite ve detaylardan uzak olduklary dü?ünülmekte ve ele?tiri almaktadyrlar. TANMODEL bu durumu ve eksiklikleri analiz ederek, bugüne kadar hiçbir model kit üreticisinin veremedi?i detaylar ve parça uyumu kalitesiyle beklentilerinizi kar?ylamayy amaçlamaktadyr.

Peki neler yeni ? :
Her?ey… F-5A model ailesinin en bilinen NorAir pilot fyrlatma koltu?u tüm detaylaryyla, gösterge paneli tüm detaylaryyla, gövde üzerinde bulunan ve sizlere hazyr sunulacak harici elektrik ba?lanty delikleriyle, dikey stabilizerde bulunan seyrüsefer y?yk yuvasy deli?i ile, hava freni kapaklarynyn iç yapysy ve amortisör grubu ile, PARA?ÜT YUVASI detaylary ile, ön ini? takymyyla ayry verece?imiz lasti?i ile, karma?yk yapysyyla di?er firmalaryn çekindikleri KANOPY AÇMA MEKANYZMASI ile, pilot basama?y ile, merdiven ile tamamen yeni ve çok detayly bir model kite sahip olacaksynyz.

Tasarymy ve parça uyumunu nasyl yaptyk ? :

Tasarym, tamamen XEON i?lemcili sunucularda baryndyrylan ve Türkiye’ de çok üst düzey spesifik imalat i?lerde kullanylan yazylymlara büyük bir beceri ile hakim olan, ülkemizin en iyi tasarym ve mühendislik ekibinin ortak çaly?masy sonucu tamamlandy. Bu sürecin en ba?yndan beri, her a?amasyny bizzat kontrol ederek ve yönlendirerek bir modelcinin gözüyle parçalaryn tasarlanmasyny sa?ladym. Mükemmel kalitede bir model kit üretmenin en zor a?amasy olan bu bölüm bugün itibariyle tamamlanmy? durumda olup, yüksek hyzly CNC tezgahlarda imal edilmeye hazyr hale gelmi?tir...

Kutu resmini ise bu uça?a ili?kin yazdy?y kitapla da tanynan büyük havacylyk illüstratörü sayyn Lou DRENDEL, verdi?im tasarym fikrine uygun olarak çizmi?tir ve modelin kutulanaca?y matbaada hazyr durumda beklemektedir. F-5A’ laryn envantere giri? tarihi ve kullanyldy?y yyllar göz önüne alynarak, modelimizin özellikle yurtdy?ynda ülkemizi temsil etmesi sebebiyle Ystanbul Bo?az Köprüsünün yapym a?amasy yyllaryna ait tarihte bo?az köprüsünün üzerinde uçtu?unu varsaydy?ym 13346 gövde numaraly uça?ymyz resmedilmi?tir.

TANMODEL’ in sahibi olarak bugüne kadar en büyük amacym her?eyi ile Türk maketçili?inin temsil edildi?i bir içerik ile model kitimizi pazara sürmekti. Bu amaçla kutu üzerinde Türkçe ibareler, web sitemiz olan www.tanmodel.com da varsayylan dil seçene?inin Türkçe olmasy, kalyp tasarymynyn Türkiye’ de yapylmasy, kalyp imalatynyn mükemmel kalitede Türkiye’ de yapylmasy, ilk ktimizde decalleri bir Türk modelcinin çizmesi, ilk kitimizde kutu üzerindeki model görselleri için Türk modelcilerin modeli yapmasy en büyük arzumdu.

Kutunun dy?y veya içeri?inde olabilecek de?i?ikliklerde isimleri kullanmama veya hatalary revize edilen uygulama ile ili?kili isim/isimlerde de?i?iklik yapylmasy gibi uygulamalarda zaman içinde olabilir. Bu gibi uygulamalary gerekli hallerde hep beraber görece?iz.

Bugüne kadar sizlere Bary? CAN adyyla seslenmi?tim. Bundan böyle bana ula?mak istedi?inizde dilerseniz "bary?can" dilerseniz gerçek adym olan Bary? TANSOY olarak hitap edebilirsiniz.

Saygylarymla.

Bary? TANSOY
TANMODEL
TANMODEL Resmi Web Sitesi

Düzenleyen Baris Can - 09/04/2013 Saat 18:56
Dü?ünenin gücü, dü?leyebildi?i dü?üncelerin synyrlary kadardyr.
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2011 Saat 19:45
Bary? , cesur ve güzel bir giri?im ve çok da sevindim. Hayyrly olsun dilerim.

Sevgilerimle.
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2011 Saat 20:06
Gerçekten çok güzel bir haber, ba?arylar dilerim.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
mk_ozkir
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 296
Alıntı mk_ozkir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2011 Saat 20:10
Hayyrly, u?urlu, devamly, bol çe?itli..... olsun
IP
KursadA
Üye
Üye

Gönderilenler: 608
Alıntı KursadA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2011 Saat 20:50
Gercekten heyecan verici bir girisim, basarilar!
IP
vayhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 40
Alıntı vayhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2011 Saat 21:31
Hayirlisi olsun. Gurur verici bir haber.
Basarilarinizin devamini dilerim.
IP
onuresenlik
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 26
Alıntı onuresenlik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2011 Saat 21:56
Gurur duydum!
Heyecanlandym!
Hayyrly olsun, ba?arylar.
IP
barkin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
Alıntı barkin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2011 Saat 23:11
çok güzel bir haber,
Hayyrly olsun, ba?arylar dilerim.
IP
Burak Özdil
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 719
Alıntı Burak Özdil Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2011 Saat 23:16
Hayyrly olmasyny dilerim. Çaly?manyz bu alanda büyük bir bo?lu?u dolduracak. Ayryca seçmi? oldu?unuz modelle de yurtdy?yndan da ciddi sipari?ler alaca?ynyzy dü?ünüyorum.

Önce bol saty?lar sonra çe?itlerinizi arttyrmanyz dile?iyle
Artyk 1/72 AFV yapyyorum (arada kaçamak yapmayaca?ym anlamyna gelmez :) )

http://miniafv.blogspot.com/
IP
z_g_h
Üye
Üye

Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2011 Saat 23:58
Çok güzel haberler gerçekten çok mutlu oldum. Uzun zamandyr uçak yapmamy? olsamda bu kiti satyn alabilirim.
IP
Snake Eye
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 608
Alıntı Snake Eye Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/07/2011 Saat 00:22
Çok sevindim. Hayyrly olsun. Eme?i geçenleri tebrik eder, çaly?malarynyzyn devamyny dilerim.

Düzenleyen Snake Eye - 08/07/2011 Saat 00:38
SI VIS PACEM PARA BELLUM
IP
jarjarbinks
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 268
Alıntı jarjarbinks Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/07/2011 Saat 01:54
Çok güzel haber, yolunuz açyk olsun
"If you are going through hell keep going" Sir Winston Churchill
IP
volkanist
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 61
Alıntı volkanist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/07/2011 Saat 09:17
Çok güzel bir haber. Normalde 1/72 ve 1/144'den ba?ka ölçek yapmam ama buna ra?men kitinizi muhakkak alaca?ym.
ich bin haynın maynın
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/07/2011 Saat 10:08
Hakkaten zorlu bir i?e giri?mi?siniz. Umarym kalyplama a?amalary da ayny ba?aryyla tamamlanyr, ortaya güzel bir ürün çykar. Tebrik ederim.

IP
utku
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 71
Alıntı utku Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/07/2011 Saat 10:12
Valla ne denebilir ki tebrikler, çykar çykmaz alynmasy ve desteklememiz gerekir diye dü?ünüyorum.
Tebrikler tekrar in?allah kalycy ve dünya çapynda ba?aryly olursunuz.
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/07/2011 Saat 10:59
Bary? Bey bravo, yüre?inize, eme?inize sa?lyk...

Çok sevindim bu haberi aldy?yma. 72 ölçek sevmeme ra?men, bu giri?ime destek amacyyla mutlaka bir adet edinece?im.

Umarym küçük detay de?i?iklikleri ve farkly decaller ekleyerek, (Türk Yyldyzlary mesela) ilerde çe?itlerinizi arttyryrsynyz.

Ba?arylar dilerim.
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1151
Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/07/2011 Saat 11:28
Ynanylmaz sevindirici bir çaly?ma. Güzel giri?iminizin maddi olarak en kysa sürede geri dönmesini dilerim. Çaly?malaryn arkasynyn F-5B, RF-5A gibi modellerle gelmesi dile?imle...
Tolga
IP
Atilla Güç
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 193
Alıntı Atilla Güç Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/07/2011 Saat 14:31
Sevgili Bary?, bu güzel ve gurur verici çaly?manyzy candan kutluyorum. Bir an önce alyp, keyifle bir(çok) Türk F-5 modeli yapmayy diliyorum. Dekal çaly?masy için sevgili Taryk'y tebrik ederim. Modelin tasarym foto?raflaryny dekallerin çizimlerini görmek çok heyecanlandyrdy beni. Çok güzel bir çaly?ma oldu?u görülüyor. Sevgili Onur ve Ufuk'a da katkylaryndan dolayy te?ekkür ederim. Sabyrsyzlykla bekliyorum geli?meleri. Kolay gelsin.

Atilla Güç
IP
Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma