Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: Academy F4U-4 baslangic... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
denizp
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 32
Alıntı denizp Cevaplabullet Konu: Academy F4U-4 baslangic...
    Gönderim Zamanı: 01/06/2011 Saat 10:24
Merhaba,
Ben de uzun sure takipten sonra foruma ilk katkimi yapayim dedim.
Academy F4U-4'un ne kadar kotu olduguyla ilgili hayli guzel fircalanmama ragmen, tamamiyla nostaljik nedenlerden bu makete basladim ve inatla devam ediyorum.
Bu resimde gorulecegi uzere, makette trim tabler de dahil kesilebilecek herseyi kestim:

Flaplarin zimparalanmasi disinda butun oynak parcalar bitti, resimleri sonra ekleyecegim.

Cok ucuza buldugum bir Squadron F4U-4 canopy si disinda hicbir aftermarket eklemeyi dusunmuyorum. Hersey el emegi goz nuru olarak gelisecek.

Kutudan cikan motoru nasil duzeltecegimi 2 hafta kadar dusunup bir cozum bulamayinca, parcayi cope firlattim. Onun yerine, yine ucuz ve aftermarketsiz maketi bitirme prensipleri cercevesinde, Academy'nin P-47'sindeki arka silindir parcasini (resimde gri renkli), Corsair'de on silindir parcasi olarak kullanip, sifirdan bir motor yapmaya karar verdim. P-47'nin motor kapaklarini acacagim icin, zaten yeni bir motor alacaktim, ayni olayi tekrarlayacak sabrim oldugunu sanmiyorum.
Corsair'in burundaki deliginden arka silindirlerin gorulemeyecegini dusunerek asagidaki calismayi yaptim:

Arkadan bakildiginda:

Ve arka silindirleri temsil eden arkadaslar:

Goruldugu uzere arka silindirlerin wiringleri bitti, on silindere baslamak icin gozlerimin duzelmesini bekliyorum:

Diger biten parcalarin resimlerini de ekleyecegim en kisa zamanda...
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 383
Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/06/2011 Saat 16:16
Slm ;
öncelikle aramyza ho?geldiniz.Umarym yapym a?amalarynda kar?ylykly bilgi aly?veri?inde bulunabiliriz.?imdiden kolay gelsin...
Rivet Making Academy
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04