Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Figür
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Figür
Mesaj icon Konu: YSKYT KRALI M.Ö. 5yy Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Metin TÜRKO?LU
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 435
Alıntı Metin TÜRKO?LU Cevaplabullet Konu: YSKYT KRALI M.Ö. 5yy
    Gönderim Zamanı: 08/01/2009 Saat 19:03
Üretici Firma: Art Girona
Seri no: H-10
Ölçek: 54mm
Malzeme: Beyaz Metal
Heykeltra?: Alfonso Gozalo
Kutu Boyacysy: Roman Navarro

Merhaba arkada?lar, hep beraber Art Girona'nyn üretmi? oldu?u, Yskit Kraly figürünün, kutu içi incelemesini yapaca?yz ?imdi. Figürümüz sade bir kutu tasarymyyla bizleri kar?ylyyor. Kutuyu açty?ymyzda, Yçerisinden figürün boyanmy? halini bizlere sunan, bir kartonet çykyyor. Elbette figürle beraber.
Figürümüz, zemin dahil toplam be? parçadan olu?makta.
Figürün parçalary, ön monteleme syrasynda hiç problem çykarmady. Parçalar gayet uyumlu bir ?ekilde yerlerine oturuyor.
Figürümüz detay bakymyndan da, beklentilerinizi kar?ylayacak kadar tatminkar.

Her zaman oldu?u gibi figürümüzün yüzünü boyayarak i?e koyulduk. I?yklar ve gölgelendirmeler akriliklerle yapyldy.
Tabi öncesinde figürümüz bir güzel temizlendi ve astarlandy. ?imdilik bu kadar. Herkese kolay gelsin.

Küçük ?eylere fazla önem verenler ellerinden büyük ?eyler gelmeyenlerdir. EFLATUN
IP
sadak ta?yyycy
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 440
Alıntı sadak ta?yyycy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/01/2009 Saat 20:09
Metin, Yeni ba?lady?yn figürün oldukça detayly ve kaliteli görünüyor. Çok iyi bir figür seçmi?sin(Bence). Yüz tonlamanda oldukça güzel olmu?.
Devamyny ilgi ve sabyrsyzlyka takip edece?im............

Kolaylyklar.
IP
obernbayern
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 140
Alıntı obernbayern Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/01/2009 Saat 23:44
Detayly ve ho? bir figür, hadi i?çilik zamany demi?sin Metin abi :) Güzel bir ba?langyçta yapmy?syn, zyrh çaly?many merakla bekliyorum özellikle boyunlu?u :)
2.stabsbattalion, 8.kompanie,Grossdeutschland ! Leutnant Kurt Müller ! www.reenactingturkey.net
IP
Metin TÜRKO?LU
Üye
Üye
Simge

Alıntı Metin TÜRKO?LU Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/01/2009 Saat 18:57
Te?ekkürler arkada?lar.
Genel itibary ile, figürümüzün zyrh tonlamasy tamamlandy, elbise boyandy ve tonlandyryldy, altyn boyunluk ve di?er altyn olan parçalar bayandy ve tonlandyryldy. Son durum bu ?ekildedir. Herkese kolaylyklar diliyorum.

SAYGILAR
Küçük ?eylere fazla önem verenler ellerinden büyük ?eyler gelmeyenlerdir. EFLATUN
IP
obernbayern
Üye
Üye
Simge

Alıntı obernbayern Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/01/2009 Saat 04:44
Renkler güzel olmu?, ho?uma gitti. Bilhassa zyrhy ortaya çykarmy? ;ama mesela mor yerine ye?il tercih etsen daha belirgin olmaz myydy yani ba?ka bir fikir olarak dü?ündüm öylede güzel durabilirdi. Mor biraz pasif kalmy? gibi geldi bana :)
2.stabsbattalion, 8.kompanie,Grossdeutschland ! Leutnant Kurt Müller ! www.reenactingturkey.net
IP
Metin TÜRKO?LU
Üye
Üye
Simge

Alıntı Metin TÜRKO?LU Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/01/2009 Saat 11:38
Güner yorumun için te?ekkürler, mor yerine ba?ka bir renk uygulayamazdym.
Nedenine gelirsek, bu bir kral ve üzerindekide bir üniforma. O yüzden standart renklerin dy?yna çykmadym. Kutu içi resminde, ba?ka çaly?malarda ve Osprey'in, Men at Arms 137 - The Scythians 700-300bc kitabynda da renkler hep bu ?ekildeydi, bende bunlara uydum.
Yorumun için tekrar te?ekkürler.

SAYGILAR
IP
obernbayern
Üye
Üye
Simge

Alıntı obernbayern Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/01/2009 Saat 23:39
Her ne kaar do?ru desende Metin abi, bu bir üniforma kysmy biraz hataly bir do?ruluk ;çünkü üniforma anlayy?y o dönemleri pek kapsamyyor, men at arms kitaplaryda yazyly kaynaklardan yapylma onlary daha çok incelemek lazym haklysyn. :) Ama ben genede ye?il güzel durudu diye dü?ünüyorum :)))
IP
oserinkaya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı oserinkaya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/02/2009 Saat 15:08
Valla ne diyeyim. Allah gözlerini korusun. Bunca eme?in
kar?yly?y da gelir yakynda. Ellerine eme?ine sa?lyk.

Sevgi ve saygylarymla.
Oktay SERYNKAYA
ANKARA
IP
Metin TÜRKO?LU
Üye
Üye
Simge

Alıntı Metin TÜRKO?LU Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/02/2009 Saat 19:29
Güzel sözleriniz için çok te?ekkür erderim Oktay bey.

SAYGILAR
IP
Metin TÜRKO?LU
Üye
Üye
Simge

Alıntı Metin TÜRKO?LU Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/03/2009 Saat 19:58
Tekrar merhaba arkada?lar, bu projem baya?y bir uzamy?ty ve artyk sona ermesi gerekiyordu. Nihayet figürümüz bitti.
Ancak yapym a?amasyna ait bir iki ufak foto?raf oldu?u için öncelikle fotolary buraya basmayy uygun gördüm. Di?er fotolary yeni ba?lyk altynda bulabilirsiniz.

Gelelim figürümüzün zemin çaly?masyna. Böyle güzel tarihi bir figüre, bende tarihi bir mekan yapmayy uygun gördüm ve böylece Babil'de bulunan Y?tar kapysyndan bir kesit yapmaya çaly?tym. Tarihi bir kapy oldu?u için beni baya?y u?ra?tyrdy diyebilirim. Kapynyn toplam yüksekli?i 14 metre civarynda oldu?u için, ben sadece figürün boyunu biraz a?syn istedim. Aksi takdirde figürü geri plana itebilirdi diye dü?ündüm. Kapynyn giri?inde bulunan kabartma (geyik yada ba?ka bir?ey tam olarak bilmiyorum) heykeli, magic sculpt denilen model hamurundan yapmaya çaly?tym (bu hamuru ilk kez kullandym, kurudu?u zaman bildi?imiz reçine oluyor). Umarym olmu?tur ve ho?unuza gider.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide