Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: 1/48 Trumpeter P-40 WARHAWK 3.Makedim=) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
quadriga
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 123
Alıntı quadriga Cevaplabullet Konu: 1/48 Trumpeter P-40 WARHAWK 3.Makedim=)
    Gönderim Zamanı: 21/04/2008 Saat 11:17
Yakla?yk 2 yyldyr forumumuzun üyesiyim.Makaleleri ve açylan topicleri bu süre zarfynda dikkatle takip ettim.Biraz fyrçayla biraz spreyle devam ettik maket yapymyna, en sonunda bir airbrush ve kompresor edindik.Bu maket benim airbrush ile yapty?ym 3.makedim ve ilk kamuflaj çaly?mam.Trupmeterin bu kiti bana oldukça kolay geldi yapym açysyndan,kanatlaryn birle?im noktalary biraz problem çykardy onlaryda vallejo ve mr dissolved ile halletmeye çaly?tyk.Eksi?i boldur bazy parçalary yapy?tyrmayy unutmu?um. ayryca alt renk olan sky rengini maskeleyerek atmak gerekiyormu? ben ise üzerine direk dark earth rengini spreyleyip geçtim yanly? olmu? yani..boya olarak mr color raf color setinden dark earth ve sky rengini kokpit içinde mr color interior colors setinden bs rengini kullandym elimde mr color raf color seti 1 olmady?y için dark green rengini elimdeki revell matt68 ile attym bu renk pek uygun olmady daha açyk gibi geldi bana.Kamuflajyn bir kysmyny serbest el bir kysmyny faber castel tack-it ile yaptym zaten serbest el yaptyklarym kendini belli ediyor pek beceremedim onuda =) mr color boyalary mr color thinner ile reveli ise polisan selülozik ile incelttim.parlak vernik decal parlak vernik a?amasyndan sonra eskitme a?amasyna geldim henüz eskitmesini yapmadym.yorumlarynyz benim için çok de?erli olacak ?imdiden herkese çok te?ekkür ederim.ayryca bir ricam daha var ufuk aydyner abimiz p-47 ve hurricane topiclerini makale haline dönü?türürse çok sevinirim.ayryca murat madak abime de te?ekkürler verdi?i destek için..

Düzenleyen quadriga - 21/04/2008 Saat 11:40
FORTUNA FAVET FORTİBUS....
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma