Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Mr. Base White 1000 sorusu?(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Farhad
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 332
bullet Konu: Mr. Base White 1000 sorusu?
    Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 17:49
Bir kaç gün önce sordum cevap gelmedi yok mu bilen???

Forumda Mr. Base White 1000'i aratty?ymda bir iki yerde kar?yma çykty ama emin olamadym. Ben bunu astar amaçly airbrush ile atmak istiyorum. Zaten ana yarary bu galiba. Forumda selülozik tiner ile inceltilebilece?i belirtilmi?. Peki airbrush rahatlykla temizlenebiliyor mu? Yoksa fyrçaylamy yapaca?yz? Malum airbrushi ha?at etmek istemem.

Saygylar,
Farhad
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
bullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 18:16
Öncelikle adably ?ekilde sorunun tekraryny sunmak en güzeli olurdu. Ne bileyim, "galiba gözden kaçty" tadynda bir yakla?ym daha iyi olurdu sanki.
"...yok mu bilen???" tadynda bir söylem "var my bana yan bakan" a?yzy olmu? gibi.
Sorulan sorunun cevaby kendi içinde sakly de?il midir? Zaten selülözik ile inceliyorsa tabancadan da kolayca temizlenmez mi?
Selülözikle inceltilip fyrçayla sürülen ?ey plasti?e direkt zarar verebilir.
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 19:11
Arkut bey cevabynyza için çok te?ekkür ederim. Formumuzda öyle "var my bana yan bakan" a?zy ile hareket eden arkada?laryn yer almady?yny zannederim. Keza bu ba?lyktan bu anlamy çykartmanyz da enteresan.

Cevabynyzdan bu malzemeyi selülozik tiner yardymyyla hiç denemedi?inizi sadece tahmin yürüttü?ünüz anlyyorum. Genede cevap verme nezaketinde bulunmu?sunuz sa?olun.

IP
judas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 772
bullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 19:53
Farhad bey,
Bahsetti?iniz malzemeyi 50/50 ?eklinde selülozik tinerle inceltip kullanyyorum. Tabancadan temizlemek pek zahmetli olmasa da, kullandyktan sonra genel bir temizlik yapmak da fayda var.
Kolay gelsin.
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 19:58
Te?ekkürler Ayhan Bey. Bu hafta sonu söyledi?iniz orandan bir deneme yapaca?ym.
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

bullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 22:52
Gerekti?inde asetonun kesin çözüm oldu?unu, yeri geldi?inde plastik üzerinden çykartmak için en iyisinin etil alkol oldu?unu, ama tabancayla kullanmak için en iyi çözümün laker tiner oldu?u bilenecek kadar bahsetti?iniz meret en az 15 yyldyr kullanylmaktadyr.
Denememe ve tecrübesizlik olayy soru sahibi ki?inin dü?ünceyi yerinde kullanmamasyndan kaynaklanyyor olabilir.
"...yok mu bilen???" üslubunun üzerine bir de kalkyp "Cevabynyzdan bu malzemeyi selülozik tiner yardymyyla hiç denemedi?inizi sadece tahmin yürüttü?ünüz anlyyorum." yazysy cevabyny iletmeye çaly?an ki?inin aylardyr savundu?u "tecrübe edinme, deneme" fikirlerine uygun olmayan bir kar?y söylemdir.
-Sorumluuu...
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 15/09/2007 Saat 11:02
Bak ne güzelde biliyormu?sunuz??? Y?te bu formun amacy da katylymcylaryn bu tecrübelerinden faydalanmaktyr. E?er bunu ba?tan yazmy? olsaydynyz bu konu sizin açynyzdan böyle uzamazdy. Ayryca, adabyn sözlük anlamyny çok iyi bildi?inizi dü?ünürsek size verilmi? olan cevaplar sizin üslubunuzun yanynda az bile kalyr. Bu konuyu uzatmak isterseniz özel mesajdan devam ederiz. Böylece ba?kalaryny me?gul etmez ve forumu sadece bilgi ve tecrübe payla?ymyna byrakmy? oluruz.
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
bullet Gönderim Zamanı: 15/09/2007 Saat 14:31
Orjinalini yazan: Farhad

Bu konuyu uzatmak isterseniz özel mesajdan devam ederiz.

Bu fikre katylmaktayym.
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

bullet Gönderim Zamanı: 15/09/2007 Saat 15:06
Konunun uzamamasy, elinde imkany bulunan ki?inin önce tecrübe edip sonuca ula?amady?y zaman sorusunu sormasyna ba?lydyr.
Yyi ki internet ortamy var. Ço?u ki?i elindeki fyrsatlary kullanmaktan ziyade tembelli?i önemli sanyyor.
Bu durumun illaha ki özel mesaj sisteminde tarty?ylmasyna gerek yok; çünkü:
1- ortada apaçyk bir hakaret ya da iftira yoktur.
2- sorun bir kaç zaman önce de tarty?ylmy? olan bir sorundur. Modelcili?i dolayysyyla bu forumun amacyny ilgilendiren bir konudur.
?imdilik sadece iki ki?i arasynda yazy ile münazara edilen bir konu olmasy kimseyi ilgilendirmiyor demek de?ildir.
Aksine konu bu forumu okuyan herkesi ilgilendirmektedir. Amaç forumun uygun ?ekilde kullanylmasyny sa?lamak ve de ihtiyaca en uygun ?ekilde hizmet etmesine sebebiyet vermektir. Kanymca bu model forumunun bir amacy ki?ileri tecrübe edinmeye yönlendirmektir. (Tabii forum yönetiminde yer almady?ym ve de sadece normal bir okuyucu olmama ra?men gönüllü olarak bir ?eyler katmaya çaly?ty?ym için bazy yerlerde yanly?larym da olabilir.)
Balyk yemek isteyene balyk tutmayy ö?retmek en iyisidir.
Adab konusu özelden tarty?ylabilir bir konudur ki o da gerekirse yapylyr, ki gerek görmüyorum lüzumsuz kaçar. Zaten neyin ne oldu?u bellidir.
Son olarak iletmekte fayda görüyorum ki, ki belki de kimseyi ilgilendirmez, ?ahsen denememe ho?uma gitmiyor ve de tasvip etmiyorum.
Öte yandan yazy ortamynda yazylanla ifade edilmek istenenin anla?ylmasynyn arasynda ince bir çizgi varken bunun da öneminin göz ardy edilmesini sevmiyorum.
-Sorumluuu...
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04