Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: Bf109 E3 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
odokan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 16
Alıntı odokan Cevaplabullet Konu: Bf109 E3
    Gönderim Zamanı: 02/06/2007 Saat 23:58
Slmlar arkada?lar, tamiya 48lik Bf 109 e3 kirletmeye geçmeden önceki son hali. Yakla?yk bir senedir bu halde bekliyor bi türlü giri?emedim çünkü kirletme konusunda tecrübem çok az, ama bi ?ekilde bi yerden ba?lamam gerek. Elimi korkak aly?tyrmadan ba?layabilrsem yaptykça çekip yollayaca?ym. Katkylarynyz olursa sevinirim :)

IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2435
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2007 Saat 00:07
Kolay gelsin. Pek ?eker olmu?. Özellikle ya? syzyntysy, is vs gibi ?eylerde Arkut'un modellerindeki kirletmelere dikkat edin. Ufuk'un 1/24 G10'u da oldukça isabetliydi yanly? hatylamyyorsam. Kolay gelsin.
Consume Ergo Sum
IP
jacko
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 208
Alıntı jacko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2007 Saat 06:28

Maketin bence en zevkli yerine gelmi?siniz kolay gelsin
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2007 Saat 11:23
arkadaki phantomada bir bakabilirmiyiz?:)

bazy parçalary eskitmeyi yaptyktan sonra takmak i?i kolayla?tyryr.özellikle ya?lyboya eskitmede silme i?lemi oldu?u için anten vs sonradan takmakta yarar var.

messer çok iyi olmu? ellerinize sa?lyk bakalym bitince neye benzeyecek,kolay gelsin..
IP
odokan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı odokan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2007 Saat 13:22
Te?ekkürler, phantom da italeri 1/48 F4-e, a?ay yukary ayny durumda, silahlary ve bikaç ayrynty filan kaldy boyanmamy?. Bide tabi ki kirletme :)
Maskeleri sökerken bazy yerlerde decaller söküldü ama boyayla kapatycam i?allah.

IP
burcinemren
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 38
Alıntı burcinemren Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/06/2007 Saat 12:37
var doktorcum.. nassin bakiyim..
abicim vernikle boyamissin iste aleti , koyu kahve bir yagli boya al , firca ile cizgilerin ustune sur sonra da kadifemsi iplik birakmayan bir bezle ya da kagit havlu ile yukaridan asagiya dogru cek , bak cok guzel olacak.. ama mesela makineli tufek agizlari gibi yerleri vernik atmadan kirlet ki oralar daha pis yagli gozuksun - vernikten sonra kirletme en guzel tekerlek yuvalarinda olutor , beyazin ustunde koyu kahve cok guzel gorunuyor - burn amber di saniyorum boya rengi
bu arada fotomu bi turlu koymayi beceremedim yaw..sinir etti beni
IP
odokan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı odokan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/06/2007 Saat 21:00
ooo burçin karde? sen takylyomuydun yaw buralara :) bilion benim durumu bi türlü giri?emiom ?u kirletmeye, alet rezil olcak die korkuyorum :( bide bizim ufaklyk var boya i?lerine de ara verdim azcyk :) sende yolla yaw bi kaç foto görelim elindekileri
"Never climb, never dive, just turn."
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2007 Saat 01:18
dekalin maskeyle gelmemesi için dekalin üstüne vernik atmak gerekir.bence dekalin üstüne tekrar parlak vernik atmak en iyisi çünkü mat vernik ta?yyycy filmi matla?tyryp yüzeyde syrytmasyny sa?layabiliyor.her zaman de?il bazy dekallerde oluyor bu.ayryca parlak verni?in üstüne eskitme yapmak daha mantykly çünkü di?er türlü mat yüzey eskitme malzemesini tutuyor ve rahatça silemiyoruz.

phantom çok güzel.bana yapmak nasip olmady bir türlü.5 tane p-40e 7 tane f-16 alana kadar bir tane phantom alamadym..
IP
burcinemren
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı burcinemren Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2007 Saat 14:23
doktor,
abi sen resmini nasil ekledin , ben beceremiyorum.. kafayi yedim , kuculttum de kuculttum gene olmuyor.. butun cinslikler beni bulur zaten
abi modellerin resimleri koyacam da nasil yapiliyor , sen bana bir mail at bari acikla..
kirletmede korkacak bisi yok , sen simdi elin alisik degil tedirgin oluyorsun , vernik zaten boyayi koruyor , silersin gecen en fazla renk biraz koyulasir..bu pre shading olayina girecegim simdi italeri 1/48 f15 te , bakalim nasil olacak :o) - ama air brush o kadar ince atamiyor , ilk renkleri firca ile yapacagim
''bunlar oyuncak degil kardesim olcekli model , anlayin artik yaw''
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2007 Saat 14:34
ben cevap vereyim,ben www.photobucket.com diye bir site kullanyyorum.gayet memnunum.buraya girip üye oluyorsunuz ve resimlerinizi buraya yüklüyorsunuz.site size yükledi?iniz resimlerin linkini veriyor.bu linkler aracy?yly ilede forumlara resim basabiliyorsunuz.
IP
burcinemren
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı burcinemren Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2007 Saat 14:55
saol burak kardesim , deneyelim bakalim
IP
odokan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı odokan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2007 Saat 19:46
Ehehe aslynda o dekallerin üstüne bi kat parlak vernik atmy?tym maskeyle sökülmesin diye ama genede i?e yaramady , bazy yerlerde söküldü.
Burak karde? sen bi fantom alamami?sin ama 7 tane f 16 almy?syn ben de bi tane bile f 16 yok bende bi f 16 yapmak istiyorum 1/48 :(
IP
odokan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı odokan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2007 Saat 19:49
Burçincim imageshack.us die bi site var fotolar için onu kullanyom, orasyda fena deil ama photobucket denemedim bilmiom. Sen bi dene yolla bakalym bi kaç tane senin ?aheserlerden görelim :)
IP
burcinemren
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı burcinemren Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/06/2007 Saat 12:19
halletim foto olayini , hafta sonu yollayacam.. sana yolladigim f16 nasil ama , fena degil.. italerinin , montaji biraz ugrastirdi ama hallettik.. kemal'e baktin mi 1/48 f16 icin , ben yarin bir ugrayacam sana haber veririm internette tamiya'nin var cok super alet modelizmo.com sitenin adi ama tuzlu tabi biraz 72 ytl.. ben simdi hasegawa 1/48 rf4 b alacam navy , bakalim belki obur ay .. abi bence benim dedigim sprey verniklerden dene , bak super oluyor ama dikkatli at sakin fazla olmasin , cok saglam oluyor , tabanca ile atma.. bence dene ben cok memnunum.
IP
odokan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı odokan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/06/2007 Saat 13:26
Hehe olm kemale baktynmy demi?sin ama ben kemale gitmeyeli rahat 2 sene filan olmu?tur yaw, alsanca?a inmeyeli o kadar uzun süre geçti anlayaca?yn :) Hatta kemal hala duruomu ondan bile haberim yok. Bu arada bilion yapcak bi ton maket var evde, f 16 alsam kimbilir ona ne zaman syra gelir belli de de?il hani, önce f-18 mi yapsam, 48'lik stuka var ona my giri?sem yoksa sh-60 my yapsam ?
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/06/2007 Saat 14:11
:) muhabbet koyu anlady?ym kadaryyla ama hafif MSN'e dönmedi mi sizce de?;)
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
burcinemren
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı burcinemren Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/06/2007 Saat 14:12
abi bence once su elindekileri bir bitir , su guzelim f4 u tamamla yaw.. bu arada denedin mi sana dedigim yontemleri koltuk kayislari icin , resin parcalar kadar iyi olmuyor tabi imkansiz ama gene de goruntu daha guzel oluyor , aslinda aklim bir yontem daha geldi..
bu arada , arkadaslara da soralim okuyan varsa , koltuklarin kayislarini nasil yapiyorlar, ben mesela bant kullaniyorum , metal yagli boya kutularini ince ince keserek yapiyorum , en ucu kivirinda da kilit yerlerine benziyor az cok (bence en basarili bu sekil oluyor) , plastigi isitarak yatay uclu cimbiz ile cekiyorum serit oluyor veya epoksy putty ile de denemisligimim var.. baska fikri veya yontemi olan var mi ki.. sabir isi abicim , sevgi isi gonul isi bu is :P
senin bebis nasi oldu be , ogrendi mi konusmayi heh heh..
IP
burcinemren
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı burcinemren Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/06/2007 Saat 14:14
evet abi , baktim da soyle hakketen msn e donmus.. neyse en son koltuk kayisi ile ilgili soru sordum , o cercevede yardim alalim , bitirelim bari muhabbeti :)
selamlar herkese..
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma