Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: Deneysel bir çaly?ma, THY Airbus A319 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Onur
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 241
Alıntı Onur Cevaplabullet Konu: Deneysel bir çaly?ma, THY Airbus A319
    Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 03:56

Revell 1/144 Airbus A319

Tamamen deneysel bir çaly?madyr, her ?ey göz karary, kutunun içinden ne çyktyysa onu kullanycam, desenleri de maskeleyerek yapycam bi sorun çykmazsa..

Maketimiz;

?effaf parçalar;

Düzenleyen Onur - 05/04/2007 Saat 04:03
IP
Onur
Üye
Üye
Simge

Alıntı Onur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 03:57

Dekaller;

IP
Onur
Üye
Üye
Simge

Alıntı Onur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 03:57

Hazyrlady?ym maskeler;

IP
Onur
Üye
Üye
Simge

Alıntı Onur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 03:58

Motorun içinde kalyp izleri vardy;

Motor giri?lerindeki birle?me izleriyle u?ra?mak çok zahmetli oldu?u için buralara dokunmazdym eskiden, bu sefer ?öyle bir yöntem izledim, pallerin boyamasy-dekal i?leri bittikten sonra resimdeki gibi maske bandy yapy?tyrdym;

Daha sonra bu bantlary ince makas yardymyyla resimdeki gibi kestim, i?lem sonunda çekip çykarmamy kolayla?tyrmasy için küçük bir uç byrakyyorum;

IP
Onur
Üye
Üye
Simge

Alıntı Onur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 03:59

Bantlaryn motora yapy?mamasy için palleri, arka taraflaryna japon damlatarak yapy?tyrdym ve motoru kapadym. ( Bundan önceki uygulamamda pallerin yanyna yapy?tyrycy sürme gafletinde bulundu?um için maske bantlary motora ve pallere yapy?arak motoru mahfetmi?ti.) Maske bantlaryna zarar vermeden, yuvarlady?ym zympara ka?ytlary ile tesviyesini yaptym, boyamasyny da yaptyktan sonra maske bandyny çekip aldym, bugüne kadar yaptyklarymyn en iyisiydi;

Düzenleyen Onur - 05/04/2007 Saat 04:11
IP
Onur
Üye
Üye
Simge

Alıntı Onur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 04:06

Kanatlary boyamaya geçtim, geni? yüzeyleri maskelemek için streç kullanyrdym ama bu sefer boyaya yapy?arak sorun çykardy, ben de mutfak folyosunu bastym heryerine, “folyo falan ne alaka?” diyosanyz (hakly olarak), maskeleme konusunda biraz titiz davranyyorum çünkü basynç falan ayarlayamady?ym için boya fazlaca geliyor ve maske olmayan her yere ula?yyor. Kanat orta rengi;

IP
Onur
Üye
Üye
Simge

Alıntı Onur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 04:08

Maskeledim;

Açyk gri;

?imdilik bu halde, her zaman oldu?u gibi çok yava? gidiyorum, neyse hepinize iyi günler dilerim:)

IP
heydrich
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 408
Alıntı heydrich Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 07:36
Çok güzel gidiyorsun...En iyisi zaten aceleye getirmeden , yava? yava? yapmaktyr.
Ustala?ynca zaten ister istemez Otomatik olarak Hyzly çykar her?ey..Misal...Ufuk;günde 5 Messerschmidt hyzynda:))
vileda'dan isin kilici olurmu
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2435
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 09:39
Pek ?yk görünüyor. Kolay gelsin. THY armalary bir parça daha içbükey olmaly gibi geldi bana, çok geç de?ilse bir daha kontrol edip emin olun derim. Foto?raflary biraz daha geriden çekmenizi tavsiye etsem? Büyük ihtimalle odak merkezinden daha yakyndan alyyorsunuz. En yüksek çözünürlükte daha geriden çekip kadrajy dijital olarak alyrsanyz daha rahat edersiniz. ( ?ayet elinizde uygun bir photo edit programy yoksa dilerseniz kadrajlama için bana yollayabilirsiniz )
Consume Ergo Sum
IP
Onur
Üye
Üye
Simge

Alıntı Onur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 15:42

Orjinalini yazan: heydrich

Çok güzel gidiyorsun...

Te?ekkür ederim:)

Orjinalini yazan: Jolly Roger

Pek ?yk görünüyor. Kolay gelsin. THY armalary bir parça daha içbükey olmaly gibi geldi bana, çok geç de?ilse bir daha kontrol edip emin olun derim.

Sa?olun, THY armalaryny A340 kuyru?undan kopyaladym, tabi ki birebir aynysyny yapamadym ama elimden gelen bu:)

Orjinalini yazan: Jolly Roger

Foto?raflary biraz daha geriden çekmenizi tavsiye etsem? Büyük ihtimalle odak merkezinden daha yakyndan alyyorsunuz. En yüksek çözünürlükte daha geriden çekip kadrajy dijital olarak alyrsanyz daha rahat edersiniz. ( ?ayet elinizde uygun bir photo edit programy yoksa dilerseniz kadrajlama için bana yollayabilirsiniz )

Foto?raflar konusunda kepaze oldu?umu kabul ediyorum:) hem makine kötü hem de aceleye geliyo ço?u zaman, ?imdilik sizi rahatsyz etmeyeyim, fini? resimlerinde yardymcy olursanyz sevinirim:)

Düzenleyen Onur - 05/04/2007 Saat 15:59
IP
Onur
Üye
Üye
Simge

Alıntı Onur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/04/2007 Saat 23:58

Hafta sonu raporu..

Motorlary tamamladym;

IP
Onur
Üye
Üye
Simge

Alıntı Onur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/04/2007 Saat 23:58

Lale figürünü yaptym, maskeyi biraz büyük hazyrlady?ym için figürü biraz a?a?y do?ru hizalayarak yapy?tyrmam gerekti ama elimin ayary kaçmy? baya, ?ekilden kurtaryyouz sanki ama biraz yukaryda kaldy?yny anlady?ymda malesef i? i?ten geçmi?ti..

Kuyru?a yuvarlak maske yapy?tyrdyktan sonra boyadym, kuruyunca maskeyi çykarycam, e?er her ?ey yolunda giderse temiz bir beyaz daire elde etmeyi planlyyorum, daha sonra da armalaryny yapycam buraya;

Bir dahaki haftasonunda tekrar görü?mek dile?iyle..

IP
Berko
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 31
Alıntı Berko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/04/2007 Saat 21:33
dekaller olmadan bukadar büyük ba?ary.tebrik ederim
Berk O?uzülgen

Airliner Modeller
IP
Onur
Üye
Üye
Simge

Alıntı Onur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/04/2007 Saat 02:25

Berk Bey çok te?ekkür ederim, maskeleri açtym, son hali;

Düzenleyen Onur - 17/04/2007 Saat 02:27
IP
Berko
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 31
Alıntı Berko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/04/2007 Saat 10:56
Camda siyah olarak kullady?yn ?ey nedir tam anlayamadym.camy my boyadyn tam görünmüyor da.Bi de kanatlarda kullandy?yn renkler ve marka nedir ben bu rengi bi türlü tutturamadadym
Berk O?uzülgen

Airliner Modeller
IP
Onur
Üye
Üye
Simge

Alıntı Onur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/04/2007 Saat 13:19
Camy içten siyaha boyadym, böyle yapynca tesviye i?lemleri daha rahat oluyor ve kokpit cam synyry zympara sonrasy kaybolmuyor (camy yapy?tyrmadan önce üzerine maske bandy yapy?tyrdym, ince makas yardymy ile kenarlaryny keserek cam için düzgün bir maske hazyrlayyp bunu bi kenara ayyrdym, tesviye i?lemleri bittikten sonra camy compound ile parlattym ve bu önceden hazyrlady?ym maskeyi cama yapy?tyryp uça?y beyaza boyadym) Kullandy?ym boyalaryn hepsi akrilik; kanat orta rengi Revell 374, kenarlardaki açyk gri ise Revell 04(beyaz) ve 374 kary?ymy, bu kary?ymy beyaz boyaya damla damla 374 katarak göz karary yaptym..
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/04/2007 Saat 22:32
son foto?rafta dikkatimi çeken ?u dur ki amblemin beyaz kysmy acyk iricene gözüktü bana.onun dy?ynda lale bence gayet ba?aryly.tam yerinde olup olmady?y hakkynda bi fikrim yok bu yüzden yorum yapamayaca?ym.bunun dy?ynda iyi gidiyor bence.deneysel bir proje ye göre bence gayet iyi...
I feel the need The Need for Speed...
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/04/2007 Saat 22:53
gerçekten çok güzel.çok be?enerek takip ediyorum ellerinize sa?lyk.bende yakyn zamanda Yzmir'li arkada?larymyn hazyrlady?y iz-air (pegasus) dekalleriyle bir tane üretmeyi dü?ünüyorum fakat bir türlü alyp yapmak fyrsat olmady hem kiti hem dekalleri.
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04