Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: bu airbrush iş yaparmı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
cemmms
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 42
Alıntı cemmms Cevaplabullet Konu: bu airbrush iş yaparmı
    Gönderim Zamanı: 09/10/2005 Saat 06:24
selam abilerim arkadaşlarım bu airbrush iş yaparmı?
Ve tanri kizi yaratti...Erkeklerde kadini...
IP
V0oD0o_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 19
Alıntı V0oD0o_ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/10/2005 Saat 07:08
aldim aylar önce astar atmak için lazımdı yeni bir tane hiç kullanmadım ama dikkat edicegin bir nokta bu paketin içinden ne battery ne şarj aleti kiti falan yok netten 25 dolara aldığım tamiya battery (rc ve hava komp. için) turkiyede ünite hariç 90 milyona satıyorlar bir düşün derim

YMN___
IP
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 579
Alıntı Atilla Sülün Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/10/2005 Saat 07:29
ben bu konuda çok usta sayılmam ama içimden bir ses almamanızı söylüyor. çünkü ben de airbrush (aztek a470 pro) alırken o sesi dinledim. şu anda pişman değilim. ama bir badger ım olsa daha iyi olurmuş tabi o ayrı mesele. bence badger alın. teknik servis sıkıntısı çekmezsin.
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/10/2005 Saat 08:28
Fiyat-getiri olarak yüksek bir mal olsa da, Tamiya kompresörün bazı sıkıntıları vardır.

Birincisi, bu aletin tamir şansı ve yedek parçası Türkiyede yok. Bozuldu mu tek seçenek yenisini almak.
İkincisi bir adaptör problemi var, ama bu kolayca hallediliyor, biraz ek masraf.
Üçüncüsü, bu pistoleyi kullanarak ince çizgi çekmek ve kamuflaj atmak, normal pistolelere göre daha zor. TEk renk boya, vernik gibi işlerin kolaylıkla üstesinden gelebilir, ama "crown head" diye tabir edilen taç şeklindeki kafaya ve çok ince bir uca sahip olmadığı için kamuflaj ve ince iş alanında kastırabilir.

Avantajlarına gelirsek, düzgün bir pistole fiyatına hem pistole hem kompresör birararada gelir. Temizliği gördüğüm kadarıyla acayip kolay, standart bir pistoleden 5 kere daha hızlı ve kolay temizleniyor. Kompresör derdini hemen çözüyor.

Hem bunu hem başkasını kullanan arkadaşlar size daha sağlıklı yorumlar yapabilir. Pistole alma maceramda çok fazla karşılaştırma yapmıştım, benim izlenimlerim bunlar oldu.

Bunları tartıp pistoleyi kullanması/kullanmaması size kalmış. Benim yorumum başlangıç için iyi olan bu kompresörün kendinizi geliştirince yetersiz geleceğidir, ben bu bakımdan paramı Badger 100Gye koyarım.

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/10/2005 Saat 13:46
Yanılmıyorsam daha önceden sitede bununla ilgili bir inceleme yazısı vardı.
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
carlgustav
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1190
Alıntı carlgustav Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/10/2005 Saat 03:43
cemmms bey;

Tamiya'nın Spray Works Basic Set'ini epey kullandım. Pistole kullanmayı bu setle öğrendim. Ülkemizde bu sistemi ömr-ü hayatında görmemiş/kullanmamış adamalrın bile bu sistemi kötülediğini/fikir yürüttüğünü duydum ve halen duymaktayım.

Eğer ilk kez pistoleye başlayacaksanız. Her ne kadar bilinmese de, kullanım kılavuzundaki değerlere (Amper ve volt cinsi çok mühim) göre bir adaptör yaptırtmanızı tavsiye ederim.

Bu konu hep gözardı edilip bu seti edinen arkadaşların, işin ucuzuna kaçıp, dandik bir çin adaptörü kullanmaları sonucu, cihazdan randıman alamamış çok sayıda örnek vardır(düşük amper motoru çeviremez ve alet çok kötü çalışır, tükürür, vs). Daha sonra bu olay ülkemizde bilen/bilmeyen birçoklarının diline dolanmış ve "Tamiya kompresör çok kötü" şeklinde manzumeler halinde dolanmıştır. Düşünsenize koskoca Tamiya, 1990'ların başından beri bu "çalışmayan" kompresör-pistole setini bütün dünyada satıyor, bir Allah kulu da demiyor ki "ulan bu çalışmıyor, bize kazık mı atıyonuz"!

Bu set sayesinde, pistole kullanımının A-B-C'sini öğrenip, bir takım ritüelleri alışkanlık haline getirdim (Her boyadan sonra pistole temizliği, pistole sökme, iğne ve karışım odasına gösterilmesi gereken özen, boya inceltme esasları, vs). İçinden çıkan kitapçık her konuya ışık tutuyor.

Benim, ince/kalın çizgi, kamuflaj, her konuda işimi büyük oranda gördü. Epey model tamamladım. Son tahlilde önünüze açacağı ufuklar açısından bakınca ben tavsiye ederim.
A critic, is a legless man who teaches running.
IP
V0oD0o_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 19
Alıntı V0oD0o_ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/10/2005 Saat 04:48
badger miş aztek miş...
insanların tamiya firmasına karşı içten bir gıçıklı war sanırım oda ülkemizdeki satış fiyatları yüzünden olsa gerek:)) yada bir çok nedende wardır elbette...

Cem kardeşim,
bu arada adaptörünü yaptırdım bu konu başlığı gazıyla çankayada gerçekten guzel her türlü işini görür komp. barkın arkadaşımızın dediği gibi amper ve volt cinsi çok önemli ciddi bir yerde yaptırmanı tavsiye ediyorum çünkü standart adaptöre modifiye gerektiriyor.

Ufak bir not Revell'in bende alfa modeli komp. ve pistolu de war bilen wardır bir efsanedir kendileri 2.el yada araştır bulabilirsin belki oda başlangıç için en ideal modellerden en az 10 yıl götürdü beni hale canavar :))

*Spray-Work HG Airbrush* tabancamı tek geçerim = LG ve aztec ci kardeşlerime :P

YaMaN

Düzenleyen V0oD0o_
IP
carlgustav
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı carlgustav Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/10/2005 Saat 20:41
Bence ülkemizde Tamiya'nın satış fiyatları yüksek değildir. Internetten Tamiya getirttim aynı fiyata geldi. Yurt dışına gidip de dükkandan da alsam aynı fiyata geliyor. Internetten getirtince bir de Posta Gümrüğü riski/stresi var.

Düzenleyen carlgustav
IP
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 579
Alıntı Atilla Sülün Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/10/2005 Saat 01:15
ben de ilk önce tamiya alacaktım ama barkın beyin dediği gibi kime sorsam olumsuz cevap aldım. bunun üzerine gidip aztek aldım. mesele şimdi anlaşıldı. aslında mühim olan o marka ya da bu marka değil. işe bir yerlerden başlamak. sonra gerisi gelir. airbrushı ilk kullandıktan sonra iki üç ay kullanmadım. hatta aldığıma pişman bile oldum. deneye deneye doğru yolu buluyor insan nitekim.
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
Alıntı Flashback Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/11/2005 Saat 09:47
Bendede bu setten var açıkçası memnunum küçük ölçek olsun büyük ölçek olsun işimi görüyor,ses olarkta akvaryum pompası gibi birşey,evet dezavantajı içinden adaptör yada pil çıkmıyor bende kardeşimin arabasının pilini çaldım şarj edip edip kullanıyorum işte bu noktada benim sorum başlıyor!!!zırt pırt şarj etmekten BIKTIM pil az dayanıyor özellik olarak tamiyanın istediğiyle aynı ama çabuk bitiyor(YETER hülayyn)özellikle Barkın bey siz bundan daha önce kullanmışsınız nasıl bir adaptör önerirsiniz bilgi verirseniz sevinirim.Unutmadan bi anımı anlatayım yazın cam açık çalışırken dışarıdan bi nara geldi''-kim layn bu gecenin bu saatinde bu ses ne?''çıktım cama baktım kadının biri''-karşı apatmandan geliyor''dedi birde baktım beni gösteriyor o an anladım benim minik tatlı kompresörümün sesi adamı çıldırtmış akvaryum motoru kadar ses yapıyor dedimya doğru mrk etmeyin bizim sokak dar ve sessiz olduğu için yankı yapmış garibim kıyamam yerim onu ben(yada yemem canım)
Tuna Onay
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
Alıntı Flashback Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/11/2005 Saat 09:49
Unutmadan bu arada akvaryum dışında çalışan motor kadar ses yapıyor heheh
Tuna Onay
IP
carlgustav
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı carlgustav Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/11/2005 Saat 11:15
Kompresörünüzün adaptörü için, el kitabında bir takım değerler göreceksiniz (Amper ve volt olarak). Tavsiyem, Karaköy'de Selanik pasajının en üst katındaki adaptörcüye kitapcık ve kompresörle gidip, hem girişine uygun jaka sahip hem de olması gereken değerlerde bir adaptör yaptırınız. Şu an bu konuda rakam veremiyorum çünkü kendi setimi yakın bir arkadaşıma hediye ettim.
IP
z edition
Üye
Üye

Gönderilenler: 223
Alıntı z edition Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/11/2005 Saat 22:35
bendede bu cihazdan var ve son derece memnunum. Zamanında Barkın beyin ve Tayfun abinin tavsiyelerine uyup almıştım. Ben sivil araçla uğraştığım için bana son erece yeterli geliyor. İlk airbrush tecrübesi için son derece makbul bir cihaz. Son derece sessiz ve temizlemesi çok kolay. Her boya sonrası sökmeden boya haznesine biraz tiner döküp boşa çalıştırdınmı pırıl pırl oluyor. Renk değişşiminde yada vernik atarken komple temizliyorum sadece. Adaptör konusunda ise arkadaşlar haklı düzün bir adaptör ile geyt iyi işliyor. Ben amper ayarlı bir adaptör aldım boya kıvamına göre amperi azaltıp arttırıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Ben alırken bana 3-5sene kullan tecrübe edin sonra daha iyi bir tabanca ile değiştirisin demişti abilerim fakat öyle görünüyorki değiştirmeye gerek kalmayacak. Öğrenmek istediğin başka şeyler varsa özelden yazabilirsiniz adaptör konusundada yardım edebilirim. Orda bulmanız zor ise burdan alıp size gönderebilirim nede olsa hemşeriyiz.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide