Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Yapıştırıcı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
SkippeR
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 120
Alıntı SkippeR Cevaplabullet Konu: Yapıştırıcı
    Gönderim Zamanı: 01/06/2006 Saat 23:53
Uçaklarda Kokpit camını ne ile yapıştırabilir ve bu yapıştırıcıyı nereden bulabiliriz.Bu konuda herkez birşeyler söylüyor ancak ürünü piyasada bulamıyorum.Epoxi diye bir tutkaldan bahsediliyor ancak bununda çeşitli versiyonları mevcut.bu konuda yardımcı olmanız dileğiyle.İyi günler diliyorum
IP
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1409
Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2006 Saat 01:23
Humbrol Clear Fix veya Testors Clear Parts Cement...
Bu iş için yapılmış malzemelerdir. Plastiği eritmezler, sadece yapıştırırlar. Hangi şehirdesin bilmiyorum ama, modelci dükkanı olmayan bir yerde olsen bile online satış yapan dükkanlarda bulunması lazım.

Her yiğidin bir yoğurt yeyiş tarzı meselesi, japon kullananlar da var.
Epoksi ile yapışmaz mı; tabii ki yapışır ama donana kadar akma riski var, tavsiye etmem.
IP
YODA
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 201
Alıntı YODA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2006 Saat 14:03
tutkalda bu işi görüyor...yani şeffaf parçaları matlaştırmadan, yapılarını bozmadan yapıştırma işini...
IP
Ediz
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 173
Alıntı Ediz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2006 Saat 00:38
Korkut Bey'in yazdıklarını kullanabilirsiniz ancak bunlar şeffaf parçayı kuvvetli bir şekilde yapıştırmıyor.Japon yapıştırıcısından uygun bir yere bir miktar sıkıp toplu iğne veya kürdan ucuyla camın temas edeceği yerlere azar azar sürerseniz buğu yapmasanız önlemiş olursunuz.Sağolsun Kaan Bey'in bir mesajında öğrenmiştim bunları.Şimdiye kadar bir uçak maketi yapabildim orada da çok işime yaradı.

Düzenleyen Ediz
IP
SkippeR
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 120
Alıntı SkippeR Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/06/2006 Saat 01:07
Hepinize teşekkür ediyorum.Ancak Ediz arkadaşın söylediğine tam anlayamadım.Clear Fix ürünü bu iş için değilmi zaten.Ama deniyorki iyi yapıştırmıyor.Çelişkide kaldım şimdi ben.
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/06/2006 Saat 01:25
Clear fix eriterek yapıştırmadığı için diğer yapıştırıcılara göre elle zarar vermeden sökülebilecek derecede parçaları bir birine tuturuyor. Diğer yöntemlerin hepsini denemiş biri olarak uçaklar ve helikopterler için konuşacak olursam dikkatli bir şekilde kullanılan japon en iyi çözüm bence.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Ediz
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 173
Alıntı Ediz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/06/2006 Saat 01:32
Orjinalini yazan: SkippeR

Hepinize teşekkür ediyorum.Ancak Ediz arkadaşın söylediğine tam anlayamadım.Clear Fix ürünü bu iş için değilmi zaten.Ama deniyorki iyi yapıştırmıyor.Çelişkide kaldım şimdi ben.

Clear Fix ve benzerleri de yapıştırır ama sonuç japon yapıştırıcısında olduğu kadar kuvvetli olmuyor.Acemi olduğumdan fazla hata yapıyorum,düzeltmeler sırasında da özellikle kanopi camlarının sağlam bir şekilde yapışmış olması işime geliyor.Korkut Bey'in de belirttiği gibi malzeme,marka tercihleri,uygulamalar kişiden kişiye değişmekte.İsterseniz uygun fiyatlı modellerde denemeler yapın,hangisi ile daha rahat çalışıyorsanız onunla devam edersiniz.Selamlar

Düzenleyen Ediz
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04