Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: 1:32 Revell AH-64 yapımı (BİTİRDİM:)) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Burak
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Konu: 1:32 Revell AH-64 yapımı (BİTİRDİM:))
    Gönderim Zamanı: 14/05/2006 Saat 14:56
kokpiti boyadım.resmi çektikten sonra hafif metal eskitme yaptım.azda olsa gerçek helikopterde vardı çünkü.bulabildiğim referans resimlerden gördüğüm kadarıyla bütün düğmeler beyazdı.bende tek tek hepsini kürdanla boyadım.göstergeleri beyaz kurufırça ile yaptım.çok güzel olmadı ama fenada durmadı.ilerledikçe resimleri koyarım.

yağlıboya yıkama yada toz pastel yapmadım vernikte atmadım.yapsammı karar veremedim.zaten henüz koltuklar ve kontrol çubuklarıda bitmedi bitince bakıcaz.

saygılarımla..

Düzenleyen Burak
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/05/2006 Saat 15:00
bu arada ben bu helikopteri resimde görüldüğü gibi yapmayı düşündüm ama 1:32 ölçekte ve bu pozda amerikan askeri bulamam sanırım.

1:35 koyup askerler minyon diye yutturma işi sizce nasıl olur?:)

bilen varsa lütfen yazsın.

IP
Captainairbus
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 701
Alıntı Captainairbus Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/05/2006 Saat 22:55
Arka fona bayıldım bir an noluyoooo yaa dedim.
ex copilot.
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/05/2006 Saat 05:23
kokpiti bitirdim devam ediyorum..

IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/05/2006 Saat 23:50
Burak abi çok güzel gidiyor.Geçen sene bende yapmıştım bir tane abimin arkadaşına.Gerçi şu an rezil durumda olduğunu gördüm.kırılmış tozlanmış üstü falan.
Yalnız bilmiyorum ben bu modeli yaparken gövde tam oturmuyordu sanırım.bi kontrol edip öyle birleştir gövdeyi derim.kolay gelsin...
I feel the need The Need for Speed...
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/05/2006 Saat 12:45
valla gövde çok güzel oturuyor.henüz yapıştırmadım ama bir sorunu yok sanırım.bolca japon sonra mandal ve lastikle ardındanda mucize icat puti ve zımpara ile olayı hallederiz:)
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/05/2006 Saat 01:00
selamlar..

gövdedeki bu açıklı koyulu görüntüyü nasıl verebilirim?

yağlıboya eskitmeyse hangi nasıl bir tonlama olabilir gövdeye göre?

teşekkürler:)

IP
seth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 608
Alıntı seth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/05/2006 Saat 01:03
Bu eskitmeyi yağlı boya ile yapmanız pek olası görünmüyor.Bence burda kullanılabilecek en iyi teknik preshade olabilir.Kolay gelsin....

Düzenleyen seth
Private Glider Pilot
www.izmirmaket.com
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 591
Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/05/2006 Saat 02:09
Bu konuda ki tecrübem sınırlı ama ön gölgeleme yapıldıktan sonra kullanılacak boyalar akrilik olsa daha iyi olur diyorum.Enamel boya,altta ki boyaları fazla iyi örter ve göstermeyebilir.
-Ispanaktan agaç olur mu?
-Olmaz mi?
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/06/2006 Saat 06:02
pervanesiz apacheyi iten amerikalı askerler dioramasından vazgeçtim yapıma devam ettim.uzun bir aradan sonra foto makinası buldumda resim çektim.bakalım beğenecekmisiniz.

bu topumuz ve arka pervanenin biri.topu gunmetale boyadım.sonra metalik eskitme yaptım.en sonra siyahla biraz kuru fırça yaptım namluya.arka pervaneyi referanslara bakarak olabildiğince detaylandırdım.

bu ana pervane.bunuda referanslara bakarak detaylandırdım.elimden geldiğince tabiki.

bu arka pervaneyi gövdeye bağlayan kısım.epey hareketli bir parça gerçeğindekine yakın yapılmış.

Düzenleyen Burak
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/06/2006 Saat 06:04
bu modelin alt kısmı.epey puti gerekti.umarım boyayı atınca çok belli olmazlar.bitmiş top o yuvaya giriyor ve hareket ediyor yapıştırmaya gerek kalmıyor.son derece hoş düşünülmüş.aksi halde bitmiş topu oraya takmam gerekecekti yapıştırmadan buda boyarken can sıkacaktı.

modelin kokpit kısmı.bence çok hoş bir kokpiti vardı modelin.eski bir maket sanırım eski tip apachelerdekiyle birebir aynı çıktı.bende elimden geldiğince şenlendirdim.göstergeleri beyaz kuru fırça düğmeleri kürdanla yaptım.sonra azcık metalik eskitme yaptım.yağlıboyaya girmedim.

arka pervaneye zum.kabloları cd kalemiyle yaptım.geri kalan kısmı maske a-b

Düzenleyen Burak
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/06/2006 Saat 06:07
bununla ıraklı sivilleri vuruyolar >:( verniği fırçayla attığımdan biraz iz kaldı.üşendim a-b yapmaya.

motorlar çok daha feciydi biraz daha törpülesem bişey kalmayacaktı putide fazla durmuyodu böyle oldu boya kusurları kapatır umarım:))

şöyle önden bir bakış.cam kısmının oturması beni kanırttı.putiyi doldurdum.camı maskeliycez bide.kanırtacak daha.tavsiyeler alınır cam konusunda

Düzenleyen Burak
IP
cnrabt
Üye
Üye

Gönderilenler: 107
Alıntı cnrabt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/06/2006 Saat 00:53
Merhaba bahsettiğiniz eskitmeyle ilgili olarak.Maketlerimde vernik atmadan çıkartma işlemine giriştiğim dönemlerimde çıkartmadaki fazla su fırçayla sürülmüş verniksiz enamel boyanın üzerinde resimdekine benzer koyu tonlu lekeler yapardı.Ben resimden gördüğüm kadarıyla özellikle buruna yakın yerlerde onları hatırladım ilk bakışta.Bi ara mümkün olursa fotolarını yollayayım.Gerçi bilinçli yapılınca Allah bilir aynı görüntüyü vermez ya.Birazda riskli bi yöntem bu bağlamda.Ön gölgeleme daha iyi olabilir ama motorun uç tarafındaki parçalı lekeler uğraştırır gibi sanki.Pervane ve özellikle top çok hoşuma gitti.Kolay GELSİN
IP
Ali Serhat Ünal
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı Ali Serhat Ünal Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/06/2006 Saat 06:20
Gövdedeki putty izlerinin üzerine fırçayla ince kat gümüş sürüp kontrol etmekte fayda var gibi putty etrafa çok yayıldığından iz kalmış olabilir...
Kolay Gelsin...
Ali Serhat Ünal
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/06/2006 Saat 07:07
Orjinalini yazan: Ali Serhat Ünal

Gövdedeki putty izlerinin üzerine fırçayla ince kat gümüş sürüp kontrol etmekte fayda var gibi putty etrafa çok yayıldığından iz kalmış olabilir...
Kolay Gelsin...

aslında puty çok inceydi ve çok az sürülmüştü.hiç iz bırakmasın diye boya gibi yaydım onu.o yüzden çok abartı sürülmüş gibi gözüküyor.
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/06/2006 Saat 07:54
Bende yine revellin 48 ölçek olanı var ve elimdeki çıdırtacak kitler sıralamasında birinci durumda. Bu kadar puty kullanılması gayet normal bence. Size sabır diliyorum :) Kolay gelsin.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/06/2006 Saat 13:32
ilk puty kullandığımda zımpara ile rahatlıkla sökülür birtek boşlukları dolduran puti kalır sanıyordum.bende putiyi sıvamıştım.bir baktımki kemik gibi olmuş.artık öyle sıvamıyorum bende o yüzden.artanıda olduğu gibi yayıyorumki detayları kapatmasın.ama nolursa olsun bir bozma yapıyordur ama yapacak başkada bişey yok.
bence bir maketi yapmanın en zor kısmı tesviyesi ve dolgu yapması.bu tam bir meziyet diye düşünüyorum.zamanla mükemmel yakalanır elbet.
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/06/2006 Saat 13:35
ha birde maskeleme olayına gidilebilir puti öncesi böylece bulaşma minimuma iniyor.ben hassas detayların olduğu yerlere öyle yapıyorum fakat diğer yerlere sıvıyorum.heryeri maskelemek en iyisi ama o kadar vaktim ve sabrım yok (bir modelcide kesinlikle olması gerekenler:)).
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04