Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: what if modelcilik Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
USS Enterprise
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 730
Alıntı USS Enterprise Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 11:40
Orjinalini yazan: Ares

Orjinalini yazan: USS Enterprise

Bunlar guzel de pembeye boyali turk F4'u ile altin rengine boyali bir 190 neden iki farkli what if denemesi oluyor, onu anlamadim, bir...

çünkü örneği yok.

Tamam ama ikisi neden birbirinden farkli?

Ikisinin de ornegi yok degil mi?

operim

IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 11:51
DM üssünde bulunan uçaklar gerektiğinde kullanılmak için ayrılan uçaklardır.
Amerikan hava kuvvetleri envanterindeki herhangi bir uçakta olabilecek uçuşa mani bir hatalı üretimin tespiti,dış satım,kırımların tamamlanması veya tüm bir tipin bir sebepten dolayı uçamaması halinde acil ihtiyacı karşılamak amacıyla elde tutulan uçaklar orada kozalanmış vaziyette bekliyor(İki f-18 düşse hemen iki F-4ü hazır etmiyorlar tabiki).
Hiçkimse B-1 veya B-2 lerde bu saatten sonra hata çıkmaz garantisi veremediğinden B-52 lerin saklanması normal geldi bana.Amerikalılar nükleer saldırı kapasitelerini başka alanlara kaydırdığından servisteki büyük bombacıların sayısı önemini kaybetmiş demekki.
Anlaşmalarda kabul edilen sayıdan fazlası ise mecburen kesildi.
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 11:59

Orjinalini yazan: Ares

Bunlar guzel de pembeye boyali turk F4'u ile altin rengine boyali bir 190 neden iki farkli what if denemesi oluyor, onu anlamadim, bir...

çünkü örneği yok.

Tamam ama ikisi neden birbirinden farkli?

Ikisinin de ornegi yok degil mi?

operim

190 olayı biteli 60 sene oluyor, ama fantomlar hala serviste, yani hala pembeye boyama ihtimali mevcut.
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
USS Enterprise
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı USS Enterprise Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 12:02
fair enuf, ince bir fark olsa da makul

Tesekkurler
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 12:28
Sevgili uss
Eğer 5 inçlik toplar yerine 3 inçlik yerleştirirsen gemi örneğin what-if oluyor.

Bu arada 60 yıl ince bir fark değil .
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 13:02
Orjinalini yazan: İDRİS

Sevgili uss
Eğer 5 inçlik toplar yerine 3 inçlik yerleştirirsen gemi örneğin what-if oluyor.

Bu arada 60 yıl ince bir fark değil .

Ben olayı tırmandırayım hemen;

Misal gemi olsun, orjinali 3 inçlik toplu tersane planında , ama yapım esnasında 5inç güzelmiş diyip alete onları takıyorlar, seneler sonra tersane planından gemiyi yapan modelci 3 inç koyarsa ne olur?
Ortada plan var ama uygulanmamış bu what if midir?

60 yıl, 100 senelik bir geçmişte uzuuuuun bir süredir, ama aynı zamanda tarih olarak görecedir, neticede ewrende bir toplu igne bası bile değiliz dunya olarak, belkide 60 sene baska birinin (alien, uzaylı hasan )goz kırpma suresinden daha ksadır, yoksa bizler ruyasında kendini insan olarak tahayyul eden kelebekler miyiz? hayatın anlamı cidden 42 midir? beşinci element Milla mıdır yoksa kalas mı? yoksa kalas 4 müdür?
ahşap modelciliğinin başka adı element modelciliği midir? Biz neden varız? HJ Marseille medyanın yarattığı suni bir kahraman mıdır? Gerçekten aya gidilmiş midir?
Lucas uzaylıların ajanı mıdır? Çim adam aramızda mıdır yoksa ecinni midir?
Ares
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 14:18
Bence sen uyu.Yarın sabah ilk iş dişçiye git.
IP
Erinç Özgür
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Gönderilenler: 579
Alıntı Erinç Özgür Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 18:06
4) Altın rengine boyalı bir Fw-190 (sanal/uydurma-yanılsama).
Uydurma dedim, çünkü gördük diye yemin billah eden bi uçankale dolusu makinalı tüfekçi var ama gerçekte yok öyle bişey. Veya batan güneş parlak açık gri boyanın üzerinde güzel bir yanılsama yaratmış.

Ha keza bir Su-27 burnuna bir Lavi gövdesi, Euro Typhoon hava alığı ve F-16 kuyruğu takarsanız what if olmaz, başka bişi olur.
Sizce ne olur ?

Elcevap;
1) Kurgusal olur. Yazarken aklıma gelmemişti ama kitbashing, X kitinin C modelindeki dalgametreyi kesip Y kitinin B modeline takıp C'ye çevirmeye deniyor.
2) Çin J-10 olur

Düzenleyen Erinç Özgür
Y'ar not afraid of the dark, are ya ?
IP
crimean
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 88
Alıntı crimean Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 23:59
Orjinalini yazan: Erinç Özgür

J-10 olur

sadece j-10'mu. kamov ka-60 kasatka (o kadar çok şeye benziyorki), tayvanlıların Ching-kuo'su (f-16/f-18 kırması). adamlar büyük ölçek çalışıyor what if olayını. kfir'le cheetah'ı saymıyorum bile
IP
carlgustav
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1190
Alıntı carlgustav Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2005 Saat 00:12
Ben What-if'ci arkadaşlara, Pakistan USS Enterprise'ı konusunda ısrar ediyorum. Hem Paki yemekleri çok güzel (Askerde Lahor'da bulunmuşluğum var. Tuvaletleri epey inceleme şansım oldu) hem de meyva suları (off off).   
A critic, is a legless man who teaches running.
IP
Erinç Özgür
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Alıntı Erinç Özgür Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2005 Saat 00:48
Orjinalini yazan: crimean

J-10 olur

sadece j-10'mu. kamov ka-60 kasatka (o kadar çok şeye benziyorki), tayvanlıların Ching-kuo'su (f-16/f-18 kırması). adamlar büyük ölçek çalışıyor what if olayını. kfir'le cheetah'ı saymıyorum bile

Bilgi notu:
Ching Kuo, GD tarafındaan Tayvan için F-16 alternatifi olarak üretildi; Kfir, direkt Mirage V kopyası olan Nesher'in kopyasıdır; Cheetah, tadil edilmiş (upgrade) bir Mirage III'dür; J-10, İsrailliler tarafından Lavi baz alınarak tasarımlanmış, Çinliler tarafından Su-27, Typhoon ve F-16 örnek alınarak geliştirilmiştir. Yani müsaade edin de benzesinler

Kasatka'ya gelirsek; Kamov'un diğer tasarımları hariç bütün helikopterler birbirinin aynıdır! Esas çalışma prensibi kendi kendini havada titreşerek parçalayıp dağıtmak olan bir vantilatörü daha başka kaç farklı şekilde tasarımlayabilirsiniz ki?

Düzenleyen Erinç Özgür
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2005 Saat 05:00
Erinç bey kardeşim kitbashing; duruma uyan mevcut parcaları kullanarak (kullanım amacları da değişbilir) olmayan birseyin odelini yapmaya denir, senin verdiğin ornek kısıtlı bir alandır, Misal ILM nin X-Wingleri, Galacticası filanı kitbashing dir. Yoksa Allahın X-winginin kalkan zoziğinin sherman taretiyle ne alaksı vardır allasen, di mi?
Ares
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2005 Saat 05:05
Orjinalini yazan: carlgustav

Ben What-if'ci arkadaşlara, Pakistan USS Enterprise'ı konusunda ısrar ediyorum. Hem Paki yemekleri çok güzel (Askerde Lahor'da bulunmuşluğum var. Tuvaletleri epey inceleme şansım oldu) hem de meyva suları (off off).   
Pakistan USS enterprise ı nasıl olacak? bizimkine şalvar giydirip, kafaya zozik sarıp eline RPg versek olay çözülür mü? Yada alnına kırmızı nokta koyalım hint uss enterprise ı olsun. ıslıkla avare muyu caldı mıydı tam olur:)Olm Tayfun ne diyo bu sana boole?

Düzenleyen Ares
Ares
IP
USS Enterprise
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı USS Enterprise Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2005 Saat 05:09
Neydi o salak kitaptaki hint USS Enterprise'i?

Hani amerkalilar uyduda kaybedip sonra Guam'da buluveriyorlardi??

Odur onun kastettigi, bana Paki muamelesi yapmaz, yapamaz

IP
crimean
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 88
Alıntı crimean Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/09/2005 Saat 00:24

[QUOTE=crimean] [QUOTE=Erinç Özgür]J-10 olur
Bilgi notu:
Ching Kuo, GD tarafındaan Tayvan için F-16 alternatifi olarak üretildi; Kfir, direkt Mirage V kopyası olan Nesher'in kopyasıdır; Cheetah, tadil edilmiş (upgrade) bir Mirage III'dür; J-10, İsrailliler tarafından Lavi baz alınarak tasarımlanmış, Çinliler tarafından Su-27, Typhoon ve F-16 örnek alınarak geliştirilmiştir. Yani müsaade edin de benzesinler

Kasatka'ya gelirsek; Kamov'un diğer tasarımları hariç bütün helikopterler birbirinin aynıdır! Esas çalışma prensibi kendi kendini havada titreşerek parçalayıp dağıtmak olan bir vantilatörü daha başka kaç farklı şekilde tasarımlayabilirsiniz ki?

tamam işte bende başka birşey demedimki. önüne kanat (yada canard) taksak nasıl olsun derken yapmışlar birşeyler. aslında takdirde ediyorum adamları..
IP
volkanist
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 61
Alıntı volkanist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/09/2005 Saat 17:41
benim yaptığım yeni uçaklar yaratmak. dünyada bir eşi olmaya uçaklar. mesela me-109'un iki farklı jet cersiyonunu yaptım. iki spitfire gövdesini modifiye edip bir do24 arka gövdesiyle birleştirerek bir nachtjager elde ettim. bir fw 189a horten kanatları ekleyip jet haline getirdim. bir rah-66 comanche'yi jet haline getirdim(bilimkurgusal oldu biraz). ama şimdilik fotolarını çekemiyorum. henüz dijital kamera almadım.
ich bin haynın maynın
IP
Erinç Özgür
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Alıntı Erinç Özgür Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/09/2005 Saat 18:47
Aman gözüm, yok mu bir tanıdığın fotoyu çekecek, ya da bir dükkan gitsen, İdris'e falan? Beklemeyelim, foto çekelim.
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/09/2005 Saat 19:13
Doğrusu ben de merak ettim. Bir şekilde fotoları yayınlayabilseniz ya da Ankara'dan geldiğiniz de getirebilirseniz...
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04