Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: anadolu ski Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
crow
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 583
Alıntı crow Cevaplabullet Konu: anadolu ski
    Gönderim Zamanı: 18/02/2006 Saat 02:33
anadolunun zorlu kış koşullarına uygun bir anadol üretmiş dadaş cengiz.

anadol ski
www.crowmodelcars.com
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2006 Saat 02:47
Yahu be herşeyi anladım da, videonun sonunda bu adamın depremi önceden haber veren sistem icad ettiği söyleniyor. O nasıl oluyor onu çözemedim :D
Üretime evet, polemiğe hayır!!!
IP
crow
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 583
Alıntı crow Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2006 Saat 03:11
Orjinalini yazan: CErginbas

Yahu be herşeyi anladım da, videonun sonunda bu adamın depremi önceden haber veren sistem icad ettiği söyleniyor. O nasıl oluyor onu çözemedim :D

ayrıca akıllara zarar birde bu var

İLGİNÇ HABERLER

MUCİT
Erzurumlu mucit Cengiz Çelebi, her gün yeni bir icat buluyor.

Erzurumun Dadaşköy Beldesinde operatör olarak çalışan 34 yaşındaki mucit Cengiz Çelebi, uçak ve kayak motosikletinin ardından şimdi de tsunami öncesi dalgaları ters çevirecek bir sistem geliştirdi. Evinin yanındaki mütevazı atölyesinde her gün yeni bir icat geliştiren Çelebi, geliştirdiği projeyle Marmara veya Karadeniz bölgesinde tehlikeli bölgelere kurulacak kalkan sistemiyle tsunaminin yerleşim birimlerine zarar vermesinin engellenebileceğini ileri sürdü.

Aynı sistemle durgun sudan enerji üretimi de yapılabileceğini dile getiren Çelebi, ABD, havadan gelecek saldırılara karşı kalkan sistemi yapıyorsa, biz tsunamiye karşı neden yapmayalım? Bu sistem uzaktan kumandayla koordine edilip gerektiği zaman kullanılabilir dedi.

Atölyesinde kurduğu deprem alarm sistemiyle depremi birkaç saniye öncesinden haber aldığını söyleyen Çelebi, bu sistemin yer altına döşenecek mekanizmayla tüm beldeye uygun bir alarm sistemine dönüştürülebileceğini savundu. Belediye binasına kurulacak sistemle depremin hoparlör yardımıyla tüm beldeye duyurulabileceğini ifade eden Çelebi, ancak bunun için maddi imkanlarının yeterli olmadığını belirtti.

Çelebi, halen çalışmalarını sürdürdüğü ısırgan otundan ortaya çıkardığı gazla kanser tedavisi yapılabileceğini de iddia ederek, Ben bir kavanoz içerisine yerleştirdiğim ısırgan otlarının ucuna bağladığım balonla ısırgan otunun gazını elde ettim. Bu gazın kanser tedavisinde yapılacak ilaçlarda kullanılabileceğini düşünüyorum. Konunun bilimsel boyutta ele alınmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Biyologlar, farmakologlar ve tıp doktorlarının müştereken fikir yürütmesiyle sanırım ilginç bir ilaç türü ortaya çıkarılmış olur diye konuştu
www.crowmodelcars.com
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2006 Saat 10:10
Depremi birkaç saniye önceden haber vermenin pek faydası olacağını zannetmiyorum.
IP
YODA
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 201
Alıntı YODA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2006 Saat 21:14
dünyanın düz olduğu zannedilen dönemlerdede 250 metrelik halat üreten bir yerel atolyenin ürettiği halat o aralar çok satmış...dünyanın yanından aşağıya sarkmamk için!!!
Bu atılımlara "ne kadar kotu" diyip bir kenara çekilecek değilim; tabiiki bunlarda birer renk...:)
Beni üzen üniversitelerimizde üretilen bilimsel projelerinde ekseriyetle bu atılımların bir iki fırt ötesinde cereyan etmesi...Tabiiki istisna durumlar var.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide