Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sivil Araçlar
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Sivil Araçlar
Mesaj icon Konu: PETERBILT 377 A/E. Dünyanin 8. harikasi! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Moses
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 372
Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2006 Saat 22:20
:D hihih

Yok yok yurt içi kamyonu değilde AFV grubunda görüpte çok hoşuma giden ve uzun uğraşılardan sonra aldığım MAN 8X8 aracı yapıyorum. ilk defa kirlettiğim için dogal olarak bir acemilik var. Birde kullandigim eskitme setinin artik ithal edilmedigini ve nadir bulundugunu duyunca aksam eve gider gitmez onu ulasamayacagim bir yere koyacagim :D hehehehe
Yeni bir eskitme toz seti aldim. Onu uygulamayi deneyecegim. Ben öteki seti cok hoyratca kullandim.En iyisi üzerindeki boylari kaziyip tekrardan sulandirayim ve mikroskop altinda ayristirip yerlerine yeniden koyayim :D biliyorum cok igrenc bir espri oldu. hehehehe
Bu arada bu aldigim maketin birde hikayesi var.
Maketi Toyzz shop magazasinda buldurttum. Biri Ankaradan digeri de galeria magazasindan getirtildi. Ama bir kötü tarafida her ikisininde magazalarda acilmis ya da bir sekilde iade edilmis olmasi. Zira 2 kutuyu da actigimda parcalarinin daginik ve muhtemelen eksik oldugunu gördüm. Adamlar o zaman satmayalim geri gönderelim deyince. Aklima parlak fikir geldi. Dedim birini satin alayim digerinide iskartaya ayiracaginiza verin belki eski parcalari ordan tamamlarim dedim. Eeee ööö düsündükten sonra tamam dediler. Böylece 1 makete 2 maketim oldu. Bu arada eksik parcalarida Adoreden getirttim ve pazartesi günü kargoya veriyorlar. Biri Epeski digeri teptemiz olcek kısmetse :))))) Kimbilir belki gelen eksik hirdavat parcalarla bir tanede hurda kamyon yaparim :D heheheh
Magazadan aldim bir tane Eve geldim 2 tane. Bilin bakalım bu nedir????
Cevap:MAN 16 X 16 :D kihkih
IP
shaw
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 513
Alıntı shaw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2006 Saat 05:22
Yaaa kamyon deyip durmayın uçağa vercek parayı anca buluyorum kamyonu nası alcaz adamı azdırmayın arkadaşlar..:((( zaten Aslan abi hepsini topluyor piyasadan :)))) valla özellikle Amerikan kamyonlarına sebebini bilmediğim bir aşk besliyorum ama platonik :(((
du bakalım finallerde bitiyo bir yolunu bulup kamyon olayına da girecem hayırlısıyla...
Aslan abi benim kamyon olayına girme sebebim sen ve Peterbilt bunu tahimn edebiliyorsun değil mi? Benim gibi kaç zavallının daha kanına girdin acaba ? :))))
////////////// CRIME SCENE DO NOT CROSS //////////////
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2006 Saat 06:51
Aman efendim beni mahcup ediyorsunuz :(    :D
Sizlere kamyon olayini sevdirebildiysem ne mutlu bana :D
Bende kamyon maketleri ve gerçek kamyonlar adeta bir hastalık. Hani kimiler uçaklara, kimiler afv lere meraklıdır... Ben de kamyonlara ilgi duyuyorum ve bütcem yettigince güzel olan modelleri bir bir topluyorum. Elbette bunun bir noktası olacak ama ne zaman :D
Eger daha uygun fiyatlara kamyon maketi istersen ERTL nin de cok güzel modelleri mevcut. Hobici.com adresinde bu modelleri görmen mümkün. Sadece ebatları 1/25.
Ne Peterbilt yapmışım yawwwww.:D
Kamyon konusunda sizlere elimden geldiğince yardımcı olabilirim. Bildiğim kadari ile her konuda paylasima acigim. Kamyon almak isterseniz en uygun yer ve siteleri özelden yazarim.
Aslinda bu hobi gercekten insanlari bircok kötü huydan uzak tutuyor. Varsin bizlerin tek eglencesi bu maket yapim olayi olsun. Eger bazi üyelerin kanina girdiysem ne mutlu bana :)
Hepinize iyi calismalar.
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/06/2006 Saat 19:00
Tüm üyelere günaydin,

Bugün aldigim sevincli bir haberi sizlerle paylasmak istedim. Siteye son olarak post ettigim ITALERI Peterbilt 377 A/E adli maketim www.scaletrucks.ru adresinde galeri kisminda yerini almistir.
:D Yupppiiiiiiiiiiiiiii
IP
VoGi
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 193
Alıntı VoGi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/06/2006 Saat 21:05
Tebrik ederim Aslan bey:)))
Bombs Away!!!
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/06/2006 Saat 23:32
Aslan abi, Aslan abi bizim kamyonlarimizida yayinlarlar mi ?? :D:D

Tebrikler Aslan, ordaki cok iyi kamyonlarin arasinda elbette seninkide olmaliydi :) Simdi seni orda yalniz birakmakta olmaz, forumlarina üye olalim bari :)
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/06/2006 Saat 00:14
Selamlar dotlarım :D

Mutluluğuma ortak olduğunuz için tesekkürler.
Eee Özgür Krdesim artik senin kamyonlari da orda görürüz. Bugün kayit olmussun siteye. Resimlerin linklerini modetaratöre gönderdigin anda siraya girip yayinlaniyor. Görsünler ki yalniz iyi kamyon yapanlar ruslar degil. icimizdeki canavarlari gösterelim onlara :)
Hadi cacuk ol gönder...... hehe
IP
F-4E
Üye
Üye

Gönderilenler: 1158
Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/06/2006 Saat 02:36
bravo Aslan,ellerine sağlık....benide şimdi gaza getirip şu FAR WEST i yaptıracan ya helal olsun sana...kendine iyi bak....Izzet
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/06/2006 Saat 02:49
Yapin yapin. Kamyon yapin, Tir yapin. ITALERI olsunda çamurdan olsun. Elinize kamyon geçtimi hiç düşünmeden yapin. Gümbür gümbür gelelim :)))))) hehe
IP
shaw
Üye
Üye
Simge

Alıntı shaw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/06/2006 Saat 08:16
Orjinalini yazan: F-4E

bravo Aslan,ellerine sağlık....benide şimdi gaza getirip şu FAR WEST i yaptıracan ya helal olsun sana...kendine iyi bak....Izzet

İzzet hocam Aslan abi beni de gaza getirdi eksik olmasın uçaklara yer ve bütçe ayırabilirken bir de kamyona bulaştıracak beni :) Ben de Far West Trucking kitini buldum İzmir'de bir terslik olmazsa önümüzdeki günlerde almaya çalışacağım ama kokuyorum Aslan abi gelip benden önce alır diye :)))
IP
jacko
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 208
Alıntı jacko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2006 Saat 00:12
yapalım en sonunda bizimde evlerimiz böyle şenlensin

IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2006 Saat 00:55
OBAREYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY
Arkadaslar icinizden biri cikip bana bu gördügüm resimlerin gercekte var olmadigini söylesin. Özgür kardesim mümkünse sen bir cimcik ativer.
Yok yok ben hayal görüyorum. Hava zaten 30 küsur derece. Büyük bir ihtimalle halisülasyon görüyorum. Aslinda karsimda bu kadar cok kamyon yok. Tamamen hayal ürünü.
Eeeeee ööööööö ken küm hik mik.
Jacko arkadasim sen bu resimleri photoshopla yaptin degilmi ???? Amacin bana inme indirmek degildir umarim.
Yok yok ben rüyadayim. Gelmeyin üstüme bu kadar. Bu kamyonlar gercek degil. Yapmayiiiinnnnnnnnnn Lütfeeeennnnnnnnnn gelmeyin üstüme. Boguluyorum.
Kamyonlaaaarrrr, Tir laaarrrrrrrrr imdaaaaaaaaaaattttttt
biri bana bu maketlerin bulundugu adresi söylesin. Yawwww tirlatacam burda.
Belamisiniz kardesim siz benim basima. İnme inecek ne maket ne bisey yapacam. Degermi bu iki resim icin beni harcamaya???????????????
:))))))))))))))))))
Ben iyisimi gidip tansiyonuma baktirayim. Gözlerim hafiften kararmaya da basladi zati. Karsima bir icikmasin direk bogarim ona göre. Bana ITALERI maket, kamyon boya kompresör demeyim.
Öldüm anam öldüm. Yaniyoruuuummmmmmm. Yetisin a dostlar yaniyoruuummmmmmmm bittim anam bittim. Bu dami gelecekti su gencecik yasimda??????
Alacaginiz olsun emi. En hassas oldugum konuda beni perperisan ettiniz :)))))))))))))))))))))
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2006 Saat 07:12
Bu aksam yapim asamalarinin resimlerini hazirlayip yarin post etmeye calisacagim. Ama öncelikle fotolarda belli olmayan tepe lambalarina ait resmi ekliyorum. Digerleri sirasiyla gelecekler :))

IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2006 Saat 21:55
@Jacko: Nedir bu abi, kim yapmis bunlari, kimin kolleksiyonu bu?? Ciddi anlamda hastalik yapmis sanirim bu arkadasta (tanidigim birisi daha var bu yolda giden :D )

Ayrica Aslan gördün mü, adamda bir sürü model var, ama bir tek Road Commander özel kaide de duruyor, kiymetini bil ve bir an evvel onu yap ;)

Bu arada isiklar süper görünüyor, tam ölceginde olmus, yani su resimdeki kamyonun gerceginden hic bir farki yok, benide gaza getiriyorsun, ama elektronik bilgim yeterli degil maalesef :( Belki bir gün...

Son olarak, Scaletruck.ru ya resimleri yolladim, bakalim ne yapacaklar :)

Selamlar

Düzenleyen freeman
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2006 Saat 22:04
Bu kamyonlara sahip kişi hakikatten TIR latmis :)))) heheh
adam her cikan modeli alip yapmis. Hani üsenmemis bile. Bazilarindna cifter cifter var. Yurt disindaki hobi magazalarinin gözü kör olsun. Gir iclerine envai cesit model maket var. Yok kamyon satmaz ithal etmeyelim yok ayda 2 tane gider ondan bulundurmayalım demiyorlar. Her maketten mutlaka var. Her modelin alicisi mevcut. Bakin simdi kac kisi kamyon maketi istiyor ama satan yer yok. COk üzücü. Yurt disindan getirtince gumruklerde satici muamelesi görüyorsun :)))
yok 3 aldin yok 5 aldin. sanki 3-5 adetle dükkan aciliyor.
Valla ben bu resimdeki beyefendinin evine gitsem 15 gün pansiyon gibi kalirim. Odanin kapisini icerden kitler transal meditasyon yaparim. Yoga kimi Kamyonoga yaparım :)))))))) heheheheheh
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2006 Saat 22:37
Orjinalini yazan: Moses

Bakin simdi kac kisi kamyon maketi istiyor ama satan yer yok.

Arayan bulur.
IP
shaw
Üye
Üye
Simge

Alıntı shaw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2006 Saat 23:14
Orjinalini yazan: İdris

Orjinalini yazan: Moses

Bakin simdi kac kisi kamyon maketi istiyor ama satan yer yok.

Arayan bulur.

Buldu bile. ;)
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/06/2006 Saat 23:27
Orjinalini yazan: İdris

Arayan bulur.

Idris Bey, yüzlerce kamyon modeli var, eger kastettiginiz herhangi bir kamyon modelini bulmaksa, elbette ki sorun degildir..Önemli olan aradiginiz modelleri bulabilmek.. Yaniliyor muyum??
IP
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04