Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Su bazlı,Solvent, Salçalı, Beşamel Soslu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
freeman
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 959
Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/08/2006 Saat 17:45
Orjinalini yazan: Muratti

Orjinalini yazan: İdris

Arkadaşlar burası "ahşap" ile ilgili bir başlık olduğu için soruyorum.
Su ile inceltilen boya ince ahşabı eğer mi?

Ahşap mı??

Eyvah !!

Ben bir makalede geçen konu üzerine (müzede demonstrate edilen yapım vardı ya... adını bulamadım makalenin) oradaki "su bazlı akrilik boya kullanımı" anlatımına istinaden "uçak yapılırken kullanılır" kabulünden ve de evde kokudan kaçınma prensibinden hareketle onca akrilik boyayı (25 şişe=73 küsur YTL) sipariş edip ödedim !!

Aaaahhhh !!! Şimdi moral sıfırlandı !

Bilsem enamel stokumu gözden geçirip yenilerdim !   :(((
(Allahtan 20 rengim filan var...)

Neyse; boşa gitmez artık... Herhalde takas filan ederim burada... (?)

:)

Siz konuyu Ahsap ana basligi altina acmissiniz.. Idris Bey ordan dem vuruyor.. Merak etmeyin, aldiginiz Akrilik boyalarla (Gunze, Tamiya, Revell... ise tabi) maket boyayabilirsiniz ;)
IP
Muratti
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 623
Alıntı Muratti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/08/2006 Saat 17:52
Ufff... alnımdaki soğuk terleri silip bir de derin nefes aldım yahu... Çok yaşayın yahu...

Gunze.... (Çince gibi bir devamı var) aldım hepsini. Tamiya' nın neredeys yarı fiyatı. OY61 arkadaşımız önerince çekinmdedn 23 renk, 2 de clear sipariş ettim. 3 şişe de airbrush cleaner sipariş ettim; korumak için yatırım olayını yani... :)

Ama "malzemeler" branşının altında duruyor bu topic... Yani ahşap branşı altına girmemiş ki (?)

Her neyse rahatladım... Çok teşekkür ederim.
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/08/2006 Saat 18:05
Orjinalini yazan: Muratti

Ufff... alnımdaki soğuk terleri silip bir de derin nefes aldım yahu... Çok yaşayın yahu...

Gunze.... (Çince gibi bir devamı var) aldım hepsini. Tamiya' nın neredeys yarı fiyatı. OY61 arkadaşımız önerince çekinmdedn 23 renk, 2 de clear sipariş ettim. 3 şişe de airbrush cleaner sipariş ettim; korumak için yatırım olayını yani... :)

Ama "malzemeler" branşının altında duruyor bu topic... Yani ahşap branşı altına girmemiş ki (?)

Her neyse rahatladım... Çok teşekkür ederim.

Forum belli ana basliklardan olusuyor.. Sizde bu ana basliklardan, ahsap modellerin icindeki "malzemeler" altbasligina acmissiniz konuyu.. "Genel" ana basligi altinda bir "Malzemeler" altbasligi daha var, orayi kullanmaliydiniz teorik olarak ;)
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04