Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: He-162, yine, yeni, yeniden,defaatle... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Konu: He-162, yine, yeni, yeniden,defaatle...
    Gönderim Zamanı: 04/02/2008 Saat 15:22
Daha önce forumda ve galeride görmü? oldu?unuz( efenim? niye bakmadynyz?? nçt nçt nçt!!!) Dragon marka narin He 162'den sonra iki hafta kadar önce ele geçirdi?im Hobbyboss'un oyunca?yna ba?ladym. Kusura bakmayyn en ba?yndan foto?raflayamadym zira evde dijital bir kameram yok.

Toplamda 10 parça olan gövde(ki bunun 3 parçasy nedensiz ufak parçalar) yakla?ok 15 dakika içinde birbirine geçti. Nispeten eski kalyplaryndan olmasy nedeniyle(2 senelik, acemilik dönemleri herhalde) oldukçatutarsyz bir...?ey...model demeyeyim...?ey i?te... bi?ey. Gövde burun kysmy masif, içinde herhangi bo?luk yok. Kesa kanatlarla yekpare olan kuyruk da ayny ?ekilde. Bu da modele feci bir a?yrlyk vesa?lamlyk veriyor. Birkaç defa uçurdum. Yooo bilerek...Uçuyor mu diye bakmak için. Uçuyor. Neyse. Sevgili HobbyBoss modeli dengeli yapmamy?. Oldu?u gibi toplandy?ynda sürekli burun havada duruyor. Beraberinde ne klavuzda buruna a?yrlyk gerekti?i söyleniyor, ne de söylense bile konulabilecek bir yer var. Dolayysy ile burunda radomun ciddi bir kysmyny yandan girerek bo?alttym, içeri bir miktar kur?un yerle?tirip gerisini epoxy marifeti ile doldurdum. Toplary da bir garip duruyordu, onlary da temizledim. Boyadan önceki son a?ama olarak onlara da bir güzellik dü?ünece?im.

Pitot tüpü oldukça kaba ve burunla birle?ikti, ben de nasyl olsa sökece?im için yukaryda bahsetti?im uçu? testlerini gerçekle?tirdim. En azyndan e?lenceli ve güvenli ?ekilde yerinden sökmü? oldum.
Model belirttti?im gibi biraz tutarsyz. Bir kysmy oldukça ho? detaylandyrylmy?, bir kysmy ise resmen sallanmy?. Oyuncak diyebilece?imiz kadar kaba detaylar göze çarpabiliyor. Örne?in ini?takymy yuvalary tam anlamyyla kamera ?akasy gibi.

Kesinlikle elleme niyetlisi de?ilim. Olduklary gibi byrakaca?ym. Bir?eyle u?ra?yyor olmak isteseydim Dragon'u tercih ederdim.
Yni? takymlary ise tam tezat olu?turacak ?ekilde kabul edilir detay seviyesi synyrlarynda. Ve fakat onlar da bir ayry acayip. Örne?in arka ini? takymy dikmeleri Dragon'unkiler kadar detayly fakat yatay destek parçalary (teknik isimlerini bilmiyorum af buyurunuz) hiç yok. Ön ini? takymy ise yekpare. Lasti?in bo?umlary var ama tekerlek üzerindeki bo?luk dolu. Kalyplama sebebi ile tabii. Deldimi elimden geldi?ince düzelttim. Dedi?im gibi çok detayyna girmiyorum modelin.

Eh kitin fiyaty 4.10$ olunca bu kadar beklemek lazym sanyyorum.
?imdilik bu kadar. Bakalym yaryn neler olacak.

Consume Ergo Sum
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/02/2008 Saat 18:10
Bir ?ey diyemiyorum ve heyecanla sonunu bekliyorum :)
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/02/2008 Saat 23:30
Ben de:P Sonunda adam gibi bir?ey çykmayacak da, olsun... Maksat aradaki e?lence. Bu ak?am ?u top yuvalarynyn etrafyndaki derzleri doldurdum. Bir yandan Elf abla ile bo?u?uyorum(aaaa a?zymdan kaçyrdym..tüh), Bir yandan G-10 var. Kanopi maskeleyecek havamda olursam 144 F-4EJ var.
Consume Ergo Sum
IP
Lt von Witzland
Üye
Üye

Gönderilenler: 159
Alıntı Lt von Witzland Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/02/2008 Saat 10:09
Elinden kaçmy? gibi geldi bana daha ziyade :)
IP
Secutor
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 51
Alıntı Secutor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/02/2008 Saat 14:27
Kolay gelsin Yalym. Sen de iyice Hobby Boss'cu oldun bu aralar... Ya da 4.10'cu oldun diyelim. :)
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/02/2008 Saat 16:47
2 tane var sadece abi. Bir bu bir de F-84. Bu partiyi bitireyim sonraki "batch"de o ve T-33 var. THKv.Edecem in?allah...
Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/02/2008 Saat 13:27
Devam ediyoruz. Burnu iyice bir toparladym, üst tarafy hallettim, ini? takymlaryny taktym, kapaklary yerle?tirdim....ama bir acayiplik var....hmmm.. ben bunun foto?raflaryna bakayym dedim vebuldum. Yni? takymlary olmasy gerekenin neredeyse 2 katy uzunluktaydy. Ben de söküp biraz kysalttym, son hali bu:

Yine kafi de?il ama olsun. Bir yerlerini rezil etmeden daha fazla kyrpamadym kendilerini. Arka tekerlekler de yamuk duruyor, bakalym ne olacak.
Top yuvalarynyn etrafynda anlamsyz bir derz vardy, onlary da doldurup düzelttim. Ayrylan gövde parçalary ve hareketli kysymlara(flap, kontrol yüzeyi, kapak vs) keçeli kalem ile bir miktar koyuluk attym. Ne olur ne olmaz, belki boyadan sonra biraz gölge yapar. Bir nevi "preshade".

Bu mübareklerin kanopilerinde tam olarak ne oldu?unu anlayamady?ym yuvarlak bir bölüm var. Hiç bir modelinde de verildi?ini görmedim ?imdiye kadar(1/72'lerde en azyndan). O kysmy bir miktar kylavuz kullanarak kazydym. daha sonra rezil etti?im kysymlaryny kurtaryr ümidi ile Future'a bandyrdym(do?ru yazdym de?il mi? Ady buydu...); kurtardy da.
Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/02/2008 Saat 13:30
Alty da böyle:

Daha fazla kurcalamamaya kararlyyym. Syrada toplaryn yapylmasy ve kanopi maskeleme kysmy var. Hala Alman my Rus mu yapsam diye dü?ünmekteyim. Alman yapacaksam da kutuda verilen mi yoksa burun kysmy metalik olany my yapsam diye dü?ünüyorum. He 162'lerimden birini bu ?ekilde yapmak isteklisiyim. Sanyyorum ?u modelden birkaç tane daha edinece?im. Öte yandan Dragon'la da neredeyse bu kadar u?ra?ty?ymy farkettim....hymmm...dü?ündürücü:}
Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/02/2008 Saat 13:06
Toplaryny ettim, kokpite bir ana renk attym, gövdeyi yekten RLM 76 ile buladym(Testors).

Toplar standart enjektör i?nesinden.
Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/02/2008 Saat 00:20
Eveeet akylsyz ba?yn cezasyny model çekermi?....miydi? Neyse sakarlyktan kyrylaca?ym ortadan yakynda. kaç defa tekrar boya atty?ymy hatyrlamyyorum bile.Neyse, bahane bol... Yarym yamalak boyanmy? macunu üstünde uçaklardan herhangi birini betimlemeye karar verdim. Belirli bir uçak de?il açykçasy. Birkaç uça?yn foto?raf ve çizimlerine bakarak ortaya kary?yk bir?ey yaptym. ?imdilik RLM 81,82 ve 76 renkleri ve alüminyum kysymlary boyadym. RLM'ler Model Master, Metalik Gunze, macun ve siyah kysymlar Humbrol. Bakalym dekaller ve di?er detaylar ne zaman bitecek?

Hadi sa?lycakla...
Consume Ergo Sum
IP
istatistik
Üye
Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı istatistik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/02/2008 Saat 09:28
Herkese sordum sizede soraca?ym. Bu i?neleri yamyltmadan nasyl kesiyorsunuz? ( Testere dy?ynda bir yöntemse ö?renebilir miyim?) Ben ne kadar u?ra?sam yamuk oluyor :/
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/02/2008 Saat 09:41
Yamultmadan kesti?imi kim söyledi ki? Yan keski ile ezerek kesip sonra elle ta?lyyorum. Biley ta?y. Bunun için ihtiyacynyzdan 2mm kadar daha uzun kesmeniz gerekiyor.
Consume Ergo Sum
IP
istatistik
Üye
Üye

Alıntı istatistik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/02/2008 Saat 11:36
Te?ekkür ederim *_* Artyk namlularym açyk olacak :D
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/02/2008 Saat 00:02
Orjinalini yazan: Jolly Roger

Yamultmadan kesti?imi kim söyledi ki? Yan keski ile ezerek kesip sonra elle ta?lyyorum. Biley ta?y. Bunun için ihtiyacynyzdan 2mm kadar daha uzun kesmeniz gerekiyor.

5 liraya satylan motorlu bi zympara zymbyrtysy ile 5 saniyede dümdüz yapabilirsiniz.Yalnyz ysynan i?ne eli yakabilir dikkatli tutmakta fayda var:)
IP
maksimizasyon
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 124
Alıntı maksimizasyon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/02/2008 Saat 00:58
burak bu zymbyrtyyy nereden bulabiliriz. Türkiyede hangi site satar?
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/02/2008 Saat 01:41
Ben rus pazaryndan almy?tym.Vardyr zyrzavatçylarda,uyduruk bi?ey..
IP
istatistik
Üye
Üye

Alıntı istatistik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/02/2008 Saat 21:22
Bu zymbyrty ile matkap ucu ekleyip delik i?leri falanda yapylabilir mi? Hymm Ankara koçta?ta bir bakmak lazym varynca...

Düzenleyen istatistik - 23/02/2008 Saat 21:22
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2008 Saat 01:25
Yapylyr tabi ama matkap plasti?i eritip deforme etti?i için dikkatli kullanmak gerek.
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04