Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Ben nerde yanly? yaptym:( Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
phantom80
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 503
Alıntı phantom80 Cevaplabullet Konu: Ben nerde yanly? yaptym:(
    Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 17:17
Arkada?lar merhaba..büyük bir heyecanla beklemi? oldu?um sanayi tipi kopresörüm elime geçti.Hevesle ambalajyny açtym.Kullanma klavuzunu okudum.Deneme için çaly?tyrdym(sesi çok meretin).Ancak hava tabancamyn hortumunu makinaya ba?lamak istediysemde hava çyky?ynyn badger tabancamyn orjinal hortumuna uymady?yny farkettim.Kompresörümün hava çyky? borusu daha büyük.Söyleyin bana ben nerde yanly? yaptym?:(Ve de bu yanly?y nasyl düzeltebilirim?Ynanyn canym çok sykyldy..iki haftadyr bu günü bekliyordum ama sükutu hayale u?radym.yardymcy olursanyz sevinirim...            
IP
oruç reis
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 934
Alıntı oruç reis Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 17:51
Mrh hiç canynyzy sykmayyn bendede var sanayi tipi ben çözümü humrolun kendi tabanca setinin hortumunu ve hyrdavatçydanda uygunluk sa?layacak hava çyky? aparaty aldym sizde aynysy yapabilirsiniz.Kolay gelsin ve hayyrly olsun.
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 18:11
Erhanbey sa?olun.Bendeki hava tabancasy badger...Buna uygun hotum almy?tym ancak yukarydd da bahsetti?im gibi kompresörün çyky?yna uyduramadym.Çyky? kysmy çok büyük.Bu sorun benim canymy sykyyor:(
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 18:18
Arada basynç düzenleyici bir musluk/vana var de?il mi? sanayi tipinin çyky? basyncy tabancayy da?ytmasyn?
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 18:36
Arkut bey iki tane gösterge ve basyncy ayarlayabilen bi vana mevcut.Ama vanadan sonraki kysym yani hava çyky? kysmy çok büyük.Benim elimdeki hava tabancasyna ait hortumun giri? kysmy ise çok küçük.Valla canym çok sykkyn.Nasyl bir yol izleyeyim bilmiyorum.Ynanyn üç haftadyr forumu taryyorum.Uygun karary verdim demi?tim ama ...
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 18:38
oru? reis'in demi? oldu?u gibi son çyky? nasylsa basynç muslu?unun çyky?yndadyr, onu yerinden çykaryp hyrdavatçy yada tornacyya u?ramakta fayda var, araya bir ba?lanty contasy koyarlar hemen.
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 18:51
Arkut bey te?ekkür ederim.Yn?allah Bitlis gibi bir yerde dedi?iniz malzemeleri ve de bunu yatyrabilece?im birilerini bulabilirim.
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 21:01
Bu arada almy? bulundu?um kompresör ya?ly tip bu sorun yaratyr my?Gerçekten ben nerde yanly? yaptym.Al bi tane mini blue gör i?ini:)Güleyim mi a?layayym my bilemiyorum.Herhalde yakla?yk haziran ayyndan bu yana kurdu?um hayaller bo?a çykacak:(
IP
cemdogut
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 402
Alıntı cemdogut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 21:15
Merhaba,
ya? i?i problem çykarabilir. Kompresörler için nem ve ya? tutucu filtreler var. Önce bir kompresörü deneyin, problem olursa bu filtrelerden alyrsynyz. Bitliste de hyrdavatçy vardyr illaki, kompresörün çyky?ynyn ebadyny ve airbrushyn hortumunu hyrdavatçy ustamyza götürüsen eminimki sorununu hallederler. Bitliste çözemezsen kompresörün çyky?ynyn ebadyny tam olarak söylersen istanbul da per?embe pazaryndan ayarlar size gönderirim.
iyi günler...
do?ru yabancy model olaca?yna, yanly? Türk modeli olsun...
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 21:21
Kompresörünüz ses haricinde sorun yaratmayacaktyr.Bir süre kullanyn ama tavsiyem motoru de?i?tirip bir ekovat aplikasyonu yönünde.1/4 yada 1/5 bir ekovat i? görür.Yalnyzca tank dolum süresi uzar.
Ba?lanty sorununuza gelirsek Badger airbrush hortumlarynyn kompresör giri?leri BSP 1/4"(G1/14" te denir) tir.Muhtemel kompresör çyky?ynyz G3/8" yada G1/2".E?er kompresör çyky?yny di? üstünden çapyny ölçebilirseniz o di? ölçüsününde BSP olaca?yny varsayarak size uygun ba?lanty aparaty sa?layabilirim.
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2007 Saat 22:22
Cem bey ve sayyn saral100 ilginiz için te?ekkür ederim.Bu çyky?y tam olarak nasyl ölçebilirim herhangibir cetvel vs. i?imi görür mü?selamlar saygylar..cehaletim için mazur görün lütfen:)Airbrushymla beraber yaz tatilinin bitmesini ve Bitlis'e dönmeyi çok istedim.Bi an önce maket yapmayy istiyorum.Acelecili?im bu yüzden:)

Düzenleyen phantom80 - 14/09/2007 Saat 22:33
IP
AKINCI03
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 196
Alıntı AKINCI03 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/09/2007 Saat 10:22
Bendede ayny sorun olmu?tu hava hortumu tabancaya uyum saglamady çyky? çok geni? tabanca çok dardy bende farkly tiplerde birkaç hortum aldym hotrtumlary büyükten küçüge dogru içiçe geçirerek tabancaya agzyna uydurdum,hortunlaryn arasyndanda fazla hava çykyyor.Bahseetti?n sorun buysa böyle bi?ey yapabilirsin ama di?er konularsa bilemem bende çok iyi anlamyyorum basynçtan yagdan filan
AIRCRAFT PRODUCTION AND REGENERATION CENTER
IP
saral100
Üye
Üye

Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/09/2007 Saat 11:35
Orjinalini yazan: phantom80

Cem bey ve sayyn saral100 ilginiz için te?ekkür ederim.Bu çyky?y tam olarak nasyl ölçebilirim herhangibir cetvel vs. i?imi görür mü?selamlar saygylar..cehaletim için mazur görün lütfen:)Airbrushymla beraber yaz tatilinin bitmesini ve Bitlis'e dönmeyi çok istedim.Bi an önce maket yapmayy istiyorum.Acelecili?im bu yüzden:)

Bir kumpas ile ölçmek en sa?lykly yöntem olacaktyr.Ancak kumpas bulamyyorsanyz di? üstüne ve altyna paralel duracak ?ekilde iki düz parça tel.karty kredi karty ve ya cetvelde olur aradaki mesafeyi ölçerek di? çapyny bulabilirsiniz.
Yine BSP oldu?unu varsayarak e?er G3/8" ise ø16,5mm G1/2" ise ø20,5mm gelmeli...
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/09/2007 Saat 11:52
Arkada?lar, hortum de?i?tirmek gibi pahaly çözümlerle u?ra?mayyn. Yapylacak ?ey oldukça basit. Fiyaty 1 ytl bile etmeyen, bir ucu kompresör çyky?yna uygun , di?er ucu hortum giri?ine uygun bir ba?lanty parçasy alyp, bu i?i halledeceksiniz.   
Ba?lantylaryn hava yalytymyny sa?lamak için de vida di?lerinin etraflaryna teflon bant sararsynyz olur biter.

Ayny ?ey benim de ba?yma gelmi?ti. Vana ile, hortum giri?i arasyndaki sary parça, bahsetti?im ba?lanty parçasy oluyor.

Arkada?laryn dedi?i gibi, mümkünse vananyn giri?ini ölçüp hortumu da yanynyza alyp, hordavatçydan parçayy istyin. Veya, vanayy ingiliz anahtaryyla söküp, yanynyzda da götürebilirsiniz.

Düzenleyen CErginbas - 15/09/2007 Saat 11:54
Üretime evet, polemiğe hayır!!!
IP
saral100
Üye
Üye

Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/09/2007 Saat 12:08
1/8"-1/4" redüksiyonla halledilmi? bir sorun.Kompresör çyky?y büyükse busefer bir ters lüle ile i?i halledece?iz.
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/09/2007 Saat 13:00
Arkada?lar yardymlarynyz için te?ekkür ederim.Birazdan bu parçayy bulmaya çykaca?ym.Özellikle ceki beyin yollamy? oldu?u resim kafamdaki soru i?aretini bir parçada olsa sildi.Umarym bu sorunu giderebilirim:)
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/09/2007 Saat 15:30
Arkada?lar merhaba..Az önce komp. çyky? ve ba?lanty aparaty arama çaly?malarym sonuçsuz kaldy.Ben de bi cetvel alyp kopresörün çyky? bölümünü ölçtüm.1.5 cm çapynda bu kysmyn çyky?y.Bu sizler için bi fikir verebilir mi?
IP
oruç reis
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 934
Alıntı oruç reis Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/09/2007 Saat 16:16

Bilmiyorum ama bu göstermek istedi?im size bir fikir sa?larmy?

IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04