Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: F-16 filo amblemleri konusunda yardim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
KursadA
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 608
Alıntı KursadA Cevaplabullet Konu: F-16 filo amblemleri konusunda yardim
    Gönderim Zamanı: 24/07/2011 Saat 21:11
Uzerinde calismakta oldugum Turk Hava Kuvvetleri F-16C/D dekallerinin ikinci bolumu icin bazi filo amblemleri konusunda yardima ihtiyacim var. Elimde bu ucaklarin duzinelerce fotografi var, ancak dekal calismasinda kullanilabilecek kalitede cizimler yapabilmem icin amblemlerin detayli, yakindan cekilmis ve mumkunse buyuk fotograflari gerekiyor.

Ihtiyacini duydugum filo amblemleri sunlar:

-Balikesir 191. Filo'nun (Kobra) kullandigi amblem:

-Balikesir 192. Filo'nun (Kaplan Filo) 1990'larin basindan 2001-2002 yillarina kadar kullandigi eski amblem:

Bunlar disindaki her sey cizilmis ve hazir. Internet'ten kolaylikla bulunabilecek her sey muhtemelen bende zaten vardir, o yuzden bunlardan cok kisisel koleksiyonlarda bulunabilen, kendi cektiginiz resimler varsa cok daha isime yarar. Yardimci olabileceklere simdiden tesekkurler.

Düzenleyen KursadA - 24/07/2011 Saat 21:13
IP
KursadA
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 608
Alıntı KursadA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/07/2011 Saat 19:24
Kobra Filo amblemi yardimlariniz sayesinde bulundu, ama ikinci amblem konusunda kimseden bir sey cikmadi sanirim. O kadar Turk filosu arasinda kalan tek eksiklik bu. Kullanilan butun filo amblemlerini yapmak amaciyla yola ciktigim icin eski bir sembol dahi olsa bunu eksik birakmam sozkonusu degil.

Hemen hemen 10 yildir kullanilmayan bir sembol oldugu icin net resimlere ulasmak zor. Bunu da cozebilirsek ikinci dekal setindeki secenekler arasinda Yunanlilar tarafindan dusurulen 91-0023 numarali 192.Filo F-16D'si da yer alacak. Kuyruk resmi bulamasak bile kuyruga boyanan, o donemin 192. Filo armasina sahip olaniniz varsa bana yazabilirse sevinirim.

Düzenleyen KursadA - 26/07/2011 Saat 19:26
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04