Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: Uzun bir aradan sonra tekrardan merhabalar... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
ranger
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 140
Alıntı ranger Cevaplabullet Konu: Uzun bir aradan sonra tekrardan merhabalar...
    Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 09:57
Araya evlilik sürecinin girmesi dolayysyyla yakla?yk iki senedir model hobime ara vermek durumunda kaldym... Evli olanlar bilir, malum ta?ynma, aly?ma evin sorunlary ve sorunmluluklary, evlili?in getirdi?i arty sorumluluklar derken ancak hobilerime vakit bulabildim... Modelden daha eski bir hobim olan akvaryumumu faaliyete geçirdikten sonra, ?imdilerde model hobime tekrar ba?lamayy gönülden istiyorum ama bana cesaret verecek arkada?lara ihtiyacym var :) Keza edindi?in tecrübeler baya?y gerilemi?tir herhalde diye dü?ünüyorum... :(

Evde bekleyen 3-4 kutu modelim var ama her?eyden önce bir airbrush almam lazym... Yki sene önce de çözemedi?im bu sorunu bakalym bu sefer çözebilecek miyim?

Neyse, gerçekten off-topic bir topic oldu :)

Düzenleyen ranger - 23/03/2011 Saat 10:01
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 11:35
Merhabalar, do?ru yolu tekrar bulmu? olmanyza sevindik :) ?ükür plasik stoklaryna uzun süre beklemelerine ra?men bir?ey olmuyor.

Akvaryumda neler vardy acaba merak ettim birden..

IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 11:42
Merhabalar,

Öncelikle iyi bir depolu kompresör edinin. Sonrasynda da sizi uzun süre götürecek iyi bir boya tabancasy edinirsiniz.

Hanymla papaz olmamak için mümkünse bir havalandyrma tertibaty kurun. Aksi takdirde evde olu?abilecek tiner kokusu hobinizle ilgili muharebelerin gerçekle?mesine zemin te?kil edebilir. Tecrübeyle sabittir ki, sinirli bir kadyndan daha tehlikeli bir maket imha silahy henüz icat edilmemi?tir.

Kolay gelsin!
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
ranger
Üye
Üye
Simge

Alıntı ranger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 11:53
Orjinalini yazan: erhntly

Merhabalar, do?ru yolu tekrar bulmu? olmanyza sevindik :) ?ükür plasik stoklaryna uzun süre beklemelerine ra?men bir?ey olmuyor.

Akvaryumda neler vardy acaba merak ettim birden..

Akvaryum henüz biyolojik döngünün oturmasyny beklyior... Bu haftasonu discus olacak içinde kysmet olursa...
IP
ranger
Üye
Üye
Simge

Alıntı ranger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 11:55
Orjinalini yazan: KucukEniste

Merhabalar,

Öncelikle iyi bir depolu kompresör edinin. Sonrasynda da sizi uzun süre götürecek iyi bir boya tabancasy edinirsiniz.

Hanymla papaz olmamak için mümkünse bir havalandyrma tertibaty kurun. Aksi takdirde evde olu?abilecek tiner kokusu hobinizle ilgili muharebelerin gerçekle?mesine zemin te?kil edebilir. Tecrübeyle sabittir ki, sinirli bir kadyndan daha tehlikeli bir maket imha silahy henüz icat edilmemi?tir.

Kolay gelsin!

Do?ru söylüyorsunuz birazda o yüzden gecikti zaten :P Havalandyrma tertibaty biraz zor... Apartman hayaty ya?ady?ymyz için depolu kompresör çok gürültü çykartacak gibi duruyor sanki. Korkumdan cesaret edemiyorum. Mini Blue hala aklymda ama memnun olanda var çok kötü diyende... Ne yapaca?ym bilmiyorum gerçekten. Kadynlaryn sinirleri konusunda ise %1500 katylyyorum :)
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 12:19
Depolu kompresörlerin gürültülü motorlary ekovatla de?i?tirilebilir. Sessiz sakin bir kompresörünüz olur, forumda bu konuda size yardymcy olabilirler.

Havalandyrma tertibaty, ufak bir yer ve dy?ary boru sallandyracak bir cam ayarlayabilirseniz çok zor de?il. Size tahtadan bir kutu, bir adet salyangoz fan ve sobalaryn bacalaryna falan takylan akerdeon borulardan lazym. O konuda da forumda bilgiler olmasy lazym.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
ranger
Üye
Üye
Simge

Alıntı ranger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 12:25
Havalandyrmadan önce ?u depolu kompresör konusunda bana ön bilgilendirme yapabilir misiniz acaba? Hangi modeli alyp modifiye etmem gerekecek? Birde bu i?i çok 300-350 lirayy geçmeden halledebilir miyim?
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 385
Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 12:46
Merhaba ;
Benim aldy?ym sessiz hobi kompresörü 3LT depoya ve 310 TL gibi bir fiyata sahip. Böyle hazyr bir ürün ve bu ürüne uyan bir bütçeniz varsa fanteziye girmeden direkt alyn derim. Komp. üzerinde nem tutucu ve basynç regülatörüde bulunuyor. MMY Mühendislik vb. model satycylarynda internetten bile sipari? edebilirsiniz. Sadece elden alyp, eve gitmeden pistoleye uymasy için belki araya bir rekor yaptyrmanyz gerekebilir. Onuda tornacyda 10-20 TL arasy 5 dakikada yaptyryp eve hazyr götürmeniz daha iyi olur. Bu sebeple almaya giderken yanynyzda pistolede olsun.

Saygylar.
Dü?ünenin gücü, dü?leyebildi?i dü?üncelerin synyrlary kadardyr.
IP
ranger
Üye
Üye
Simge

Alıntı ranger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 14:45
Bu mudur aldy?ynyz acaba?

http://www.mmyhobby.com/urunler_detay.asp?id=6790&gid=222

Düzenleyen ranger - 23/03/2011 Saat 14:45
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 15:02
Evet. Benim aldy?ym tarihle bugün arasynda kur farkyndan dolayy 20-30 TL bir fark olmu?, ancak di?er maket satycysy firmalarada bakyn, hangisine karar verirseniz. Sadece MMY önermi? gibi olmayayym. Sonuçta hepsi dürüst ve güvenilir i?letmeler.

Bu komp. ler markasyna bakylmaksyzyn alynabilecek çin men?eeli ürünler. Yurtdy?ynda da fiyatlaryndan dolayy bu tip ürünler çin den getirtilip satylyyor ve hem voltaj, hemde navlun maliyetleri sebebiyle ülkemizdeki esnaflardan almanyz daha iyi olur. Bu arada ?unuda belirtmeliyim, ülkemizde satylanlarda garanti bulunmuyor. Yurtdy?yndan alacak olsanyz ( sadece sizin için de?il, genel ) zaten saty? sonrasy hizmet almanyz pek olasy de?il. Umarym yardymcy olabilmi?imdir.

Saygylar.
IP
ranger
Üye
Üye
Simge

Alıntı ranger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 15:07
?imdi konu?tum MMY ile vade farksyz 3 taksit yapyyorlarmy?. 10 takside ise %10 vade farky var... Bu rakamlar beni biraz zorlar gibi. MMY benim hobiye ilk ba?lady?ym zamanlarda tek gitti?im adresti zaten. Ba?ka bir yerden pek aly?veri? yapmadym gibi... Ba?ka hobi marketlerde ayny ürün var my acaba?
IP
ranger
Üye
Üye
Simge

Alıntı ranger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 15:14
Modelizmo ile de konu?tum. Zannediyorum tüm hobi marketler 3 taksitten fazla yapamyyorlar... Ne yapalym bizde biraz bekleyip alyryz :)

Düzenleyen ranger - 23/03/2011 Saat 15:18
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 332
Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 15:55
Bu kompresörün sesi kaç db'dir? Yada nasyl tarif edebilirsiniz, ne kadar sessiz ekovat kadar my?

Farhad
IP
onurku
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 440
Alıntı onurku Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 16:48
Sesi çok dü?üktür bu kompresörün. Ekovata göre çok ama çok az fazla diyebiliriz. Belki de aynydyr.
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 16:55
Merhaba ;
Model dükkanlarynda kysaca "buzdolaby kadar" deniyor fakat öyle de?il. Biraz daha yüksek. Ancak makul bir ses seviyesi var ve gerçektende bir apartman dairesinde sorunsuzca kullanylabilir. Siz bir odada bu cihazy çaly?tyrdy?ynyzda arkada bulunan yatak odasynda uyuyan birisi sizin normal seste televizyon izlerken duyaca?y kadar bir gürültü duyar. Bu komp. lerin en büyük sorunu kysa aralyklarla devreye girmesi. Az bir çaly?mada bile "kysa sürelide olsa" depoyu doldurmaya ba?lyyor. Yakla?yk 1 dk. sonra hemen duruyor. Ben uzun zaman önce aldym ve fazla kullanmasamda bir sorun ya?amadym. Naçizane tavsiyem hazyr bir sistem almanyz.

Ses en büyük soru i?areti olunca yazyyy bu kadar uzun tuttum. Umarym faydasy olmu?tur.

Saygylar.
IP
ranger
Üye
Üye
Simge

Alıntı ranger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 17:03
Orjinalini yazan: Baris Can

Merhaba ;
Model dükkanlarynda kysaca "buzdolaby kadar" deniyor fakat öyle de?il.

Vallahi aynen öyle "buzdolaby kadar" dediler :) Demekki bir tutarlylyk var :)
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 17:45
Orjinalini yazan: ranger

Orjinalini yazan: Baris Can

Merhaba ;
Model dükkanlarynda kysaca "buzdolaby kadar" deniyor fakat öyle de?il.

Vallahi aynen öyle "buzdolaby kadar" dediler :) Demekki bir tutarlylyk var :)

Herkes ekovatla kyyaslyyor ya, onlarda ne yapsyn direkt "buzdolaby kadar" diyorlar.. Aslynda soracaksyn "No-frost kadar my, eski tip kadar my ?" diye :-))

Saygylar.
IP
ranger
Üye
Üye
Simge

Alıntı ranger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 17:56
Taksit sayysynyn az olmasy biraz zorlayacak beni. Bakalym... Birde masa olayy var. Balkonda falan çaly?yrym diyordum ama bu i?e ayrylmy? bir masa almak ya da yaptyrmak daha iyi olacak herhalde. Tavsiyesi olan var my?
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04