Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: Akincilar'a gezi mumkun mu? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
levburkara
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 579
Alıntı levburkara Cevaplabullet Konu: Akincilar'a gezi mumkun mu?
    Gönderim Zamanı: 11/06/2010 Saat 22:47
Selamlar, su anda ailemi ziyaret icin Ankara'dayim. Acaba Akincilar ussune sivil olarak gidip gezme olanagi var midir? Istegim mumkunse 141 ve/veya 142. filo ucaklarini gorup resim cekebilmek. Hali hazirda sivil ziyaretciler icin olusturulmus bir gezi programi vesaire yoksa bu isin biraz imkansiz olacagini dusunuyorum, ancak yine de bir sorayim dedim. Interetten bu konuda bir bilgi bulamadim.

Simdiden tesekkur ederim.
IP
levburkara
Üye
Üye

Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/06/2010 Saat 22:50
Ek olarak... Iceriye girilemiliyorsa, acaba disaridan ucaklarin inis/kalkislarini nispeten yakindan gozlemlemek mumkun mu? Elimde durbun ve kamera var, ama bu gibi bir gozlem noktasi yoksa uygun olmaz saniyorum (guvenlik nedeniyle).
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 385
Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/06/2010 Saat 11:56
Sevgili Burak..
Biz fast food konusunda baya?y bir Amerikalyla?tyk ama bu tür konularda hala özümüzü koruyoruz. Askeri tesislerin duvarlarynda "forbidden zone" yazyyor kyrmyzy sac levhalarda. Foto?raf çekilemez yazyyor ayryca... Kaldiki içeri turistik gezi, olmasy mümkün olmayan bir fantezi..
Dü?ünenin gücü, dü?leyebildi?i dü?üncelerin synyrlary kadardyr.
IP
z_g_h
Üye
Üye

Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/06/2010 Saat 14:09
Ben elime 144 ölçek bi model alyp gittim y?yklar askeri lisesinin bahçesindeki uçaklaryn resimlerini çekmek için izin istedim uça?y gösterdim model yapyyorum dedim detay foto?raflary çekmek istiyorum dedim. Okul bahçesindeki çaly?mayan kaideye monteli uçaklar olmasyna ra?men nöbetçi subay izin vermedi telefonumu aldy okul komutanyna soralym izin verirse araryz gelip çekersiniz diye ba?yndan savdy. Tahmin edersinizki aramady.
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1151
Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/06/2010 Saat 21:20
Yukaryda yazylanlar Türkiye gerçe?idir. Ama ?öyle bir yol da vardyr. Oturur Hava Kuvvetleri'nin ve Genelkurmay'yn Halkla ili?kiler bölümüne bir dilekçe yazarsynyz, istedi?inizi belirtirsiniz. Bence kesinlikle cevaplarlar.
Saygylarymla,
Tolga
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2010 Saat 01:57
Peki cevaplary olumlu mu olur olumsuz mu? :)
Tüfek icad olundu mertlik bozuldu...
http://medievaldio72.blogspot.com/
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1151
Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2010 Saat 21:59
Nasyl yazdy?ynyz, ne talep etti?iniz çok önemli.

Yyllar öncesinde (1993) Eski?ehir Ynönü'de THK Kampyndaydym. Bir gün ak?am saatlerinde kampa Özel Kuvvetlere ait UH-60 indi. Çykan pilotlara helikopterin foto?rafyny çekmek istedi?imizi söyledim. Çok ilginç bir cevap verdi: "Bu helikopter, TC vatanda?y olarak sizin. Tabi ki foto?raf çekin, içine girin. Her türlü sorunuzu cevaplamaya hazyrym"

?öyle bir yol izleyin:
1. Genelkurmay veya Hava Kuvvetleri Halkla ili?kiler bölümüne dilekçe yazyn.
2. Havacyly?a çok merakly oldu?unuzu, Hava Kuvvetleri'ni yakyndan tanymak istedi?inizi, e?er uygun görülürse birlenecek bir tarihte üssü gezmek istedi?inizi yazyn.
3. Foto?raf çekip-çekemeyece?inizi sorun.
4. Dilekçenin altyna ad-soyad, adres, telefon ve TC kimlik numaranyzy (güvenlik için tahkikat yapmak isteyebilirler) ekleyin.

Sonuçta kurallar içinde yani üsste çok gizli bir faaliyet, tatbikat-denetleme yoksa bence izin vermemeleri için hiç bir neden yok.

Denemekle, dilekçe yazmakla klavye eskimez :)
Selamlar,
Tolga

IP
cemdogut
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 402
Alıntı cemdogut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/06/2010 Saat 12:12
Merhaba,
zamanynda ben HvKK'na yazmy?tym. Aldy?ym cevap güvenlik nedeniyle üslere bireysel ziyaretin kabul edilmedi?i oldu. Ama okul, klüp gibi kurum olarak ba?vurulursa durum farkly olabilir.
Yyi günler...
do?ru yabancy model olaca?yna, yanly? Türk modeli olsun...
IP
levburkara
Üye
Üye

Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/06/2010 Saat 19:54
Gorusleriniz icin cok tesekkur ederim. Burda olacagim kisitlu sureyi goz onunde bulundurunca zannederim kisisel olarak bu ise girip sonuc almam pek mumkun olmayacak. Kucuk bir ihtimal halihazirda bir ziyaretci programi olabilecegini dusunmustum ama zannederim oyle bir yok. Tekrar herkese cok tesekkur ederim.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide