Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: Hobbylink Japan Hakkynda Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 385
Alıntı Baris Can Cevaplabullet Konu: Hobbylink Japan Hakkynda
    Gönderim Zamanı: 17/02/2010 Saat 19:39
De?erli forumda?larym ;
Hlj den aly? veri? yapmak istedim ancak üyelik ba?vurusu yeri buladym. Sonra ufuk beyle görü?tüm acaba önce sepete ürün at sonra üye ol diye mi ? Kendiside sa?olsun "aynen öyle" dedi ancak sonrasynda olaylar geli?ti....

1- Ürün seçtim, satyn al dedim ad-soyad, tel gibi bilgiler sordu standart ardyndan kredi karty sordu, onlaryda okeyledim ama senin hesabyn ?u, ?ifren ?u diye bir ?ey olmady, hadi aly?veri?e devam veya sipari?i sonlandyr çykty ??? Ana sayfasynda log-in var üyeler için.. ????? Zaten satyn al deyince de "üyeysen ?ifre... veya yeni kullanycyyym" seçenekleri çykyyor ardyndan yukaryda yazdy?ym gibi oldu.

2- Tamiya extra thin cement bulamadym.. Harici 17.428 adet ürün buldum ancak i?renç bir arama motoru var, bu firmada bahsetti?im ürünün kodu nedir bilen var my ??? Yapy?tyrycylar scracth-building altynda ama neredeyse tamiya ürünü yok ??? oysa hobby supplies + scracth-building + ????????? resmen ye?il kafa bulamadym... ! Oysa her yvyr zyvyr için ayry sekmeler var, site ürün dolu, search seçene?inden arayayym diyorum veya ana sayfadan ürün seçeyim diyorum ancak glue, cement, vb. hiç bir ?ey yok... Kysaca adym adym siz ilk defa nasyl üye oldunuz ve tamiya ye?il kafa ürün kodu nedir veya sayfa linki nedir verebilirmisiniz ??

3- internet explorer 7 kullanyyorum ve sayfada güvenilir olan ve olmayan vzbzbzbz uyarysy almaktan sinir oldum.. Bu hlj sayfasynda gezinirken ne yapsamda o saçma uyaryyy almasam bilen varmydyr ??

4- sipari?ten sonra otomatik olarak sail mi neydi bir kargo öneriyor galiba buralara o daha ucuza getiriyor. sayfanyn önerdi?i kargolama türüne dokunmayayym de?il mi ? sizin sipari?ler o zymbyrtydan my geçerek geliyordu ?

Uyuz oldum hlj.... Ancak olayy çözece?im ( Erol TA? gibi bak...)    :-))

Herkese iyi maketler diliyorum.

Yardym ve bilgileriniz için ?imdiden te?ekkürler.
Dü?ünenin gücü, dü?leyebildi?i dü?üncelerin synyrlary kadardyr.
IP
Lonewolf
Admin Group
Admin Group
Simge
Tekniker

Gönderilenler: 437
Alıntı Lonewolf Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/02/2010 Saat 20:23
Hatyrlady?ym kadaryyla aly?veri?i bitirme a?amasynda üye giri?i ya da yeni üyelik i?lemleri yapylyyordu.

Piyasadan uza?ym bir süredir ama bildi?im kadaryyla Tamiya ürünleri ülkemizde bol miktarda bulunuyor, ben olsam yapy?tyrycy gibi ürünleri burada tedarik ederdim.

Hlj iyidir, hiç sorun ya?amadym :)
Kaank
IP
z_g_h
Üye
Üye

Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/02/2010 Saat 21:08
Bende bulunmasy zor veya mesala fujimi gibi türkiyeye ithali olmayan modeller dy?ynda kalan türkiyede bulunan modellerin yurtdy?yndan alynmasyna kar?yyym. 3-5 lira ucuz olsun diye bir ay kargo beklemek saçma geliyor bana. Hele hele yapy?tyrycy gibi olmazsa olmaz bir?eyi yurtdy?yndan niye almaya çaly?tyn. Buradaki fiyatyyla oradakinin farky 1 lira bile de?ilken.
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2010 Saat 09:54
Sevgili forumda?larym ;
De?erli cevaplarynyz için te?ekkür ederim. Tamiya distrübitörü murad yucad' da ye?il kafa kalmamy?, hobbytime da da her ikiside yok.

Ben özellikle hobbytime' dan çok memnunum. Dürüst, uygun fiyatly ve ülkemiz esnafy.. Yani dediklerinize katylyyorum fakat ürünlerin geli? süresi için bir terminde veremeyince bu iki firma, haliyle bknz internet.. Birde benimde hayallerim olmaz my ( küçük emrah gibi bak ) x-wing- y-wing - tie - fighter, robotech vf-11 gibi.....

Fiyat olarak hobbytime da cement 12 küsür.. hlj de 280 japon yeni. 280 / 100 = 2.8 x 1.65 TL ( 100 jpy kuru ) = 4.60 TL   Bu hesapla "japonyadan aldym 3 tane eve geldim 1 tane" misali oluyor. Kargo ücretide gayet uygun. 2 kg ye kadar 35 TL... Ankaradan ucuzmu? dedi?im mng kargo ile 1 kg olmayan bir koli 6 TL, biraz büyüse koli 8 TL..

Ben evimizin ekonomik maketçisiyim.

Herkese iyi maketler diliyorum.
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2010 Saat 10:41
Bu arada hlj ile yazy?yyorum ( tarzan ceyn misali ancak ?imdilik iyiyim ) ama onlarda ?u sayfada ?urada diyemediler. Hala tamiya extra thin cement' i bulamadym koca sayfada... Bulabilen beri gelsin.. 150.000 parçaly Puzzle gibi elemanlaryn arama motoru..
IP
onurku
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 440
Alıntı onurku Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2010 Saat 11:03
Bary? Bey ben de HLJ'de hiç sorun ya?amadym. Özellikle ürünleri çok güzel paketliyorlar. Bu arada acil lazymsa Tamiya ye?il kafa da bulunamyyorsa gidip bir yerlerden eter bulabilirseniz ayny i?i görür. Hatta daha etkilidir. Litresi bir ara 7 tl gibi bir rakamdy. Ya da Beylikdüzü tarafyndaysanyz bir miktar verebilirim. Selamlar, iyi modeller.
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2010 Saat 11:51
Hlj.com' da yanycy ya da parlayycy maddelerin bulunmasy zor oluyor.
Her ne kadar arada bazy boya ya da yapy?tyrycylar bulunsa da bunlar di?er malzeme ve maketlere göre çok az sayyda.
Bu yüzden Tamiya' nyn ekstar ince likit yapy?tyrycysyny bulamamanyz çok normal.
Rainbowten.co.jp adresini de deneyebilirisiniz. Onlar sipeten daha fazla boya gibi parlayycy maddeleri satyyorlar.

Yyi maketler!

Not: 10 senedir hlj.com' u kullanyrym ve hâl3a memnunum.
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2010 Saat 11:51
Orjinalini yazan: onurku

Bary? Bey ben de HLJ'de hiç sorun ya?amadym. Özellikle ürünleri çok güzel paketliyorlar. Bu arada acil lazymsa Tamiya ye?il kafa da bulunamyyorsa gidip bir yerlerden eter bulabilirseniz ayny i?i görür. Hatta daha etkilidir. Litresi bir ara 7 tl gibi bir rakamdy. Ya da Beylikdüzü tarafyndaysanyz bir miktar verebilirim. Selamlar, iyi modeller.

Te?ekkürler onur bey.. Yakynyz sizinle.. Ancak tamiya putty ve ye?il kafa kullanmamy?tym, birazda onun gazyyla özellikle aryyordum. Esasen bu gibi ürünler hakkynda deneyimlerimi pay?alaca?ym, bir nevi test misali kullanacaktym bu ürünleri.. Putty, yapy?tyrycy, maske bandy vb. konularda "yeni ba?layanlar için bir baky?ta" diye bir dosya hazyrlamak istiyordum bir an önce ama maalesef artyk uzak bir tarihe kaldy dü?üncelerim. Ancak nazik ve yardymsever öneriniz için ayryca te?ekkür ederim.

Bu arada hlj kysa süreli aralyklarla maillerime cevaplar yazyyor. ?u an itibariyle ellerinde olmady?yny, di?er da?ytycy firmalarda da bulunmady?yny yazmy?lar. O sebeple sayfada ürün bulunmuyor. Söyledi?ine göre spray boyalar-solventler kysmyndaymy? normalde. Herkese duyururum. Halbuki 4 adet de tamiya basic putty ( gri ) sipari?imde vardy, o da yatty. Yalnyz ülkem esnafyny unutmuyorum, elemanlar uyuz olsun diye Brian Keaney' e "beam me scotty at www.hobbytime.com.tr" yazdym :-))
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2010 Saat 12:03
Hatta gelen maili buraya yazayym, ingilizce bilen arkada?lar da tercüme ederse, yanly? my anlamy?ym yoksa ba?ka bir ?ey mi yazyyor bizimle payla?yrlar.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi,

Thank you for writing in.

If I understand you correctly, you are looking for Tamiya Extra Thin Cement, but can't find it on the HobbyLink Japan website?

If so, that is not a problem with the HobbyLink Japan website search function; it is because we do not sell Tamiya Extra Thin Cement. Along with spray paints and other types of solvents, we cannot sell that glue (and many others) to our international customers due to very strict international shipping laws. We'd love to sell it, but we cannot! Sorry!

We hope you can find other items you'd like to have on the HLJ site.

Thank you for shopping at HobbyLink Japan! We appreciate your business!

Best Regards,

Brian Keaney
HobbyLink Japan
www.hlj.com
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2010 Saat 14:37
EXTRA BYLGY :
Arkut beyin önerisi ile www.rainbowten.co.jp sitesine baktym ancak dakika 1 gol 1 durumu olu?tu... Sanyyorum ki japon posta idaresi yanycy, parlayycy, spray gibi ürünlerin ta?ymasyny ( ihracatyny ) iptal etmi?. Ana sayfada direkt uyary yazmy?lar. A?a?yda açyklama mevcut, ingilizcesi olan arkada?laryn, "ileride de bu tip aly? veri? yapmak isteyecek üyelerin bilgi sahibi olmasy açysyndan" tercüme etmesini rica edece?im.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Spray/Paint Shipping suspension & General Shipping delay on Chemical containing items

Updated Date: 2009 Dec 24th

We truely regret to report that exporting chemical containing material, spray cans is strictly banned by the reinforced exporting law, so any shipment contains those items will not be accepted by Japon post international logistic center.

Shipping any chemical containing items such as bottled colors, thinners, Detergents, Cements and smilar are strictly banned.
Any exports of those items need to present MSDS (Material safety data sheet). Still, if this MSDS is found not permitted to ship by the government facility/delivery agents, we are unable to ship eitherway.

As of Dec 20th 2009, TAMIYA is only the manufacturer who agreeds to present MSDS for us.

GSI Creos, Gaia notes officially denied to presend MSDS (which, we believe, a violation of related MSDS law).

We will contact by e-mail each customers whose order is sent back by these problems.

Consequently, We have stopped carrying GSI CREOS and GAIA NOTES items (non-paint items are still OK to ship) for mail order.
Also, for the other items suspected to violate reinforced export law, we will suspend to ship.

Any questions please forward inquiry to information desk

Düzenleyen Bary? Can - 18/02/2010 Saat 14:40
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2010 Saat 14:51
Hatta gelen maili buraya yazayym, ingilizce bilen arkada?lar da tercüme ederse, yanly? my anlamy?ym yoksa ba?ka bir ?ey mi yazyyor bizimle payla?yrlar.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi,

Thank you for writing in.

If I understand you correctly, you are looking for Tamiya Extra Thin Cement, but can't find it on the HobbyLink Japan website?

If so, that is not a problem with the HobbyLink Japan website search function; it is because we do not sell Tamiya Extra Thin Cement. Along with spray paints and other types of solvents, we cannot sell that glue (and many others) to our international customers due to very strict international shipping laws. We'd love to sell it, but we cannot! Sorry!

We hope you can find other items you'd like to have on the HLJ site.

Thank you for shopping at HobbyLink Japan! We appreciate your business!

Best Regards,

Brian Keaney
HobbyLink Japan
www.hlj.com

Aslynda çok katy olan ta?ymacylyk kanunlary gere?i istedi?iniz ürünü (ve benzerlerini) uluslararasy mü?terilere satamyyorlarmy?.

Düzenleyen Artt - 18/02/2010 Saat 14:52
Tüfek icad olundu mertlik bozuldu...
http://medievaldio72.blogspot.com/
IP
ssgirit
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 181
Alıntı ssgirit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2010 Saat 20:55
uluslararasi tasima kurallarina ( ucak ve posta) yeni kurallar geldi ve hicbir yanici, parlayici ve oksitleyici malzeme bu yolla tasinamiyor. Dolayisi ile tek alternatif Japonja icin gemi, avrupa icin kara yolu kaliyor ki maliyetlerini kimse karsilayamaz.
Süleyman
modelciliğinize iyi bakınız yaşlanınca gerekli olacak
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/02/2010 Saat 15:15
Orjinalini yazan: Artt

Aslynda çok katy olan ta?ymacylyk kanunlary gere?i istedi?iniz ürünü (ve benzerlerini) uluslararasy mü?terilere satamyyorlarmy?.

De?erli forumda?ym ARTT. Te?ekkür ederim verdi?iniz cevap için.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide