Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: Hobbylinc.com' u nasyl bilirsiniz ? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 385
Alıntı Baris Can Cevaplabullet Konu: Hobbylinc.com' u nasyl bilirsiniz ?
    Gönderim Zamanı: 14/02/2010 Saat 17:14
De?erli forumda?larym ;
Ynternetten sipari? vererek www.hobbylinc.com sayfasyndan maket ve malzeme almayy dü?ünüyorum. Bu firmadan ürün alan varsa deneyimlerini payla?masyny isteyece?im. Birde diyelim ki olumlu cevaplar geldi ve ürün sipari?i verdim. Outside America seçene?inden sonra Ystanbul' a ürünün kargolanmasy için bilmem gereken bir püf varmydyr uluslararasy ta?ymacylyk veya sitenin içeri?i açysyndan ? Ortalama boyutlarda bir koli ülkemize ne kadar ücretle gönderilir ( kargo ücreti yazyyor ama 6-7 dolar gibi dü?ük oldu?unu dü?ündü?üm fiyatlarla gözüküyor, ?üpheliyim ), gümrükleme ?ahsi e?ya olarak my de?erlendirilir ???

Herkese iyi maketler diliyorum.
Dü?ünenin gücü, dü?leyebildi?i dü?üncelerin synyrlary kadardyr.
IP
balpete?i
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 386
Alıntı balpete?i Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/02/2010 Saat 18:01
Genel bir prensip olarak 6-7$ gibi bir fiyat çekmeleri pek normal de?il. Sanyrym bu site bir amerikan sitesi ve sizin bakty?ynyz fiyatlar amerika içi olabilir. Deniz a?yry nakliye bedelleri genelde -ortalama bir 1:48 uçak için söylüyorum- 20$ civarydyr E?er hyzly teslim isterseniz (1-3 i?günü arasy veya 5-11 i?günü arasy) 40-50 hatta 70-80$'a fyrlayan bedeller görürsünüz.

Açykçasy bu siteyi ilk defa duydum. E?er özel olarak arady?ynyz bir ürünü burada bulmu?sanyz veya fiyatlary gerçekten size çok uygun gelmi?se, harcayaca?ynyz parayy gözden çykarmy? ve postada olu?abilecek herhangi bir durum sizi kötü etkilemezse sipari? verebilirsiniz. Ancak dediim gibi aly?veri? yapanlar var my bilemem ama ben burayy ilk defa gördüm. E?er benzer ürünleri yakyn fiyatla hlj.com, luckymodels, hannats veya greatmodels gibi sitelerde bulabiliyorsanyz, güvenirlili?i kanytlanmy? buralardan almanyzy öneririm.

Kullandy?ym bir taktik var sitenin güvenirlili?i ve mü?teriye olan ilgisine dair, o da mesaj atmak. Herhangi bir konuda aly?veri? yapmayy dü?ündü?ünüz bir siteye mesaj atyn ve bakyn cevap ne kadar kysa sürede geliyor. Açykçasy cevabyn hyzlyly?y ve yazyly? tarzy satycynyn durumunun bir ölçüde göstergesi bence.
Gümrüklemede de 100$ (veya 100euro muydu tam hatyrlayamadym) gibi bir synyr var. E?er bu rakamyn üzerine çykarsanyz gümrük ödersiniz. Ama uluslararasy ortak özel günlerde (mesela yylba?y gibi) bu rakamyn 3 katyna kadar olan mallarda gümrük alynmaz. Bu arada gümrükçüler en çok elektronik e?yaya bakar dolayysyyla modelci bir gümrük memuruna yakalanmady?ynyz ve koliler dolusu sipari? vermedi?iniz zaman bu synyryn biraz üzerindeki malzemeyi getirtebilirsiniz. (mesela bir kutuya 30-40 tane eduard detay seti koydurmak gibi:)))
161...
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 385
Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/02/2010 Saat 10:04
Cevabynyza çok te?ekkür ederim. Sayfada yer alan ürün bilgileri hobbytime' da yer alan ürün bilgileri ile ayny. Hatta maket resimlerine kadar.. Birde esasen fiyatlarda ayny diyebiliriz. Sadece hobbytime bir kaç dolar yüksek ancak kargolama, dürüst ticaret, bulunabilirlik gibi konularda ve ülkemiz esnafy olmasy açysyndan tabiiki birinci tercihim hobbytime' dyr.

Bu sayfaya bakmamym sebebi 1:48 lik F-5A bulmamdan kaynaklanyyor. Bu ve di?er forumlarda yurtdy?yndan syk syk model getirildi?ini okuyorum ( buna amazon, ebay dahil ) o sebeple neden olmasyn dedim, ancak bir bilene sormak daha iyi olur diye dü?ündüm. Yoksa foruma yazdy?ym saatler az kalsyn sipari?i veriyordum.

Kargo ücreti ilgimi çekti. Hlj den ortalama boy bir koli ürün alsam, buraya gelmesi 70-80 usd mi tutuyor ???

Herkese iyi maketler diliyorum.

Düzenleyen Bary? Can - 16/02/2010 Saat 10:05
Dü?ünenin gücü, dü?leyebildi?i dü?üncelerin synyrlary kadardyr.
IP
balpete?i
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 386
Alıntı balpete?i Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/02/2010 Saat 23:47
Hayyr hayyr. ?unu söylemeye çaly?yyorum, kargonun teslimat hyzyny ne kadar yükseltiseniz o kadar fazla kargo ücreti öersiniz. 1:48 F-5A gibi fazla büyük olmayacak bir kutunun kargosu da, yakla?yk 11-15 günlük bir teslimat süresi derseniz muhtemelen 20-30$ gibi bir para tutar.
161...
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04