Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Haberler
 Modelsitesi Forumu : Duyuru ve Uyarılar : Haberler
Mesaj icon Konu: Nuremberg 2010 Fotolar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
onurku
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 440
Alıntı onurku Cevaplabullet Konu: Nuremberg 2010 Fotolar
    Gönderim Zamanı: 05/02/2010 Saat 13:46
IP
arko
Üye
Üye

Gönderilenler: 212
Alıntı arko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/02/2010 Saat 14:47
Ba?ka foto?raf da istiyoruz.

Badger' yn reklamlary güzel oluyordu; "body painting" olayy :)))
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/02/2010 Saat 12:11
zvezda nyn 787 dreamliner çykarmasy ilginç, o ata?y revell den bekliyordum ben açykçasy
I feel the need The Need for Speed...
IP
lterlemez
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 303
Alıntı lterlemez Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/02/2010 Saat 16:37
Aslynda çok güzel fikirler var, neden ço?u, eskilere takyly kalyyorlar, arada syrada farkly ?eyler çykyyor ama? Tamam maliyetli, lisans anla?masy, tutup tutmama olaylary felan ama hiç denemiyorlarmy? gibi geliyor, linkte de bir iki tane hariç ayny modeller var, yanly? my gördüm yoksa. Star Wars, Galactica, Age of Empires, Deus Ex, Need for Speed, Star Craft, War Craft, Avatar (çizgi dizi olan), Yüzba?y Sturback, Uzay Yolu, Star Gate, Command & Conquer, vb. Ben maketçili?i babamdan dolayy biliyorum, babam o zaman boyamazdy ama süper toplardy, ayny anda lastik motorlu meraky da vardy (sanki do?u?tan yetenekliydi-devam ettirmi? olsaydy duayeni olacak bir insan). Neyse fazla saptym konudan, o zaman gördü?üm maketleri hala bir de?i?iklik olmadan görmekteyim. Elbette, daha iyi kalyplarla daha detayly ve kaliteli görmeyi istiyorum ama bir de?i?iklikte lazym diye dü?ünüyorum. Yyllardyr, Masserchmitt, Spitfire, M60, Tiger, Panther, Stuka, F16, F14 ve sayamady?ym bir sürü de?i?meyen maketler görüyorum. Sadece Command & Conquer'dan bir sürü model çykyyor, kaldy ki verdi?im örneklerde üstüne cabasy oluyor. Belki, bu acemide neler söylüyor, kaç tane maketi var ki diye dü?ünülebilir ama arada bir olsa da, farkly bir maket yapmak isterim. Sizce Hasegawa, Tamiye veya Revell gibi firmalar ne dü?ünüyordur. Mesela Revell Easy Kit (Millenium Falcon'y, AT Walker'y felan biliyorum ama SW'de bu kadar çok alet edevat varken) çykartty, merak edip X-Wing'i aldym, direk bunu çykartana kadar maket modelini çykartsaymy? daha iyi olurmu? dedim.

Düzenleyen lterlemez - 06/02/2010 Saat 16:38
Adriano Guisebbe Lentini
IP
purdey
Üye
Üye

Gönderilenler: 196
Alıntı purdey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/02/2010 Saat 18:41
Orjinalini yazan: lterlemez

Aslynda çok güzel fikirler var, neden ço?u, eskilere takyly kalyyorlar, arada syrada farkly ?eyler çykyyor ama? Tamam maliyetli, lisans anla?masy, tutup tutmama olaylary felan ama hiç denemiyorlarmy? gibi geliyor, linkte de bir iki tane hariç ayny modeller var, yanly? my gördüm yoksa. Star Wars, Galactica, Age of Empires, Deus Ex, Need for Speed, Star Craft, War Craft, Avatar (çizgi dizi olan), Yüzba?y Sturback, Uzay Yolu, Star Gate, Command & Conquer, vb. Ben maketçili?i babamdan dolayy biliyorum, babam o zaman boyamazdy ama süper toplardy, ayny anda lastik motorlu meraky da vardy (sanki do?u?tan yetenekliydi-devam ettirmi? olsaydy duayeni olacak bir insan). Neyse fazla saptym konudan, o zaman gördü?üm maketleri hala bir de?i?iklik olmadan görmekteyim. Elbette, daha iyi kalyplarla daha detayly ve kaliteli görmeyi istiyorum ama bir de?i?iklikte lazym diye dü?ünüyorum. Yyllardyr, Masserchmitt, Spitfire, M60, Tiger, Panther, Stuka, F16, F14 ve sayamady?ym bir sürü de?i?meyen maketler görüyorum. Sadece Command & Conquer'dan bir sürü model çykyyor, kaldy ki verdi?im örneklerde üstüne cabasy oluyor. Belki, bu acemide neler söylüyor, kaç tane maketi var ki diye dü?ünülebilir ama arada bir olsa da, farkly bir maket yapmak isterim. Sizce Hasegawa, Tamiye veya Revell gibi firmalar ne dü?ünüyordur. Mesela Revell Easy Kit (Millenium Falcon'y, AT Walker'y felan biliyorum ama SW'de bu kadar çok alet edevat varken) çykartty, merak edip X-Wing'i aldym, direk bunu çykartana kadar maket modelini çykartsaymy? daha iyi olurmu? dedim.

Hasegawa bir süredir bilm kurgu serisi olan "Maschinen Krieger" serisinin 1/20 maketlerini ve figürlerini çykaryyor.özellikle 1/20 "Falke" maketi çok ba?aryly, Hasegawa'nyn sitesini ve Ma.K evrenini google ile aratyrsanyz yapylmy? çok güzel maketler ile kar?ylacaksynyz.i?te size de?i?iklik, saygylarymla
IP
ssgirit
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 181
Alıntı ssgirit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/02/2010 Saat 17:05
Sevgili arkadaslar
Bir Nurnbrg macerasini da bitirdik. Pek yeni malzeme goremedim. Biraz gecikme ile Nurnberg 2010 dan bazi fotograflari eklemeye basliyorum.
sabirli olmanizda fyda var cunku bu isde pek basarili degilimdir.
Olasi bir polemige sebebp vermemek icin firmalar alfabetik dizilmistir. Tamiya ve Revell firmasi yeni urunler ile ilgili fotograf cekmeme musaade etmediler dolayisi ile onlar ile ilgili yeni urun fotografi yok.

Ilk olarak ABER firmasinin muhtesem photoetch parcalari ve maketleri

Academy den yeni kitler

Düzenleyen ssgirit - 16/02/2010 Saat 17:28
Süleyman
modelciliğinize iyi bakınız yaşlanınca gerekli olacak
IP
ssgirit
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 181
Alıntı ssgirit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/02/2010 Saat 23:44
Birazda Airfix den
TSR-2 nin guney amerika da bir dizide kullanilan tipi

Battle of Britain 60 yil serisi

projesi 40 yil once yapilan ama bugune kadar ertelenen dev 1/24 Mosquito. sag arkada dev kutusu gozukuyor.

Düzenleyen ssgirit - 16/02/2010 Saat 23:51
Süleyman
modelciliğinize iyi bakınız yaşlanınca gerekli olacak
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma