Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: Alttan beslemeli airbrush üstten beslemeye döndürü Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
z_g_h
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Konu: Alttan beslemeli airbrush üstten beslemeye döndürü
    Gönderim Zamanı: 05/06/2009 Saat 18:58
Dostlar merhaba belki saçma bir fikir ama elimdeki passche vl alttan beslemeli airbrushun kavanozunda de?i?iklikler yaparak kavonozun dibini çykartarak falan tersten kullanylacak ?ekle getirerek üstten beslemeli hale getirebilirmiyim. Tabi tetik a?a?yda hortum yukaryda olacak bu durumda ama sanki kullanabilirm gibi geliyo.

Tabi bu ?ekilde yapsam bile orjinal kavonozu ve kapa?yny bozmadan ba?ka bi ?ekilde bi?ey uydurmaya çaly?yrym. Tabancanyn orjinalli?ini komple bozamam çünkü bana hediye geldi ve tabanca kullanmayy ö?renip mali durumu düzeltip yeni tabanca aldymmy bende dördüncü kullanycysy oldu?um bu tabancayy ihtiyacy olan bi acemiye hediye etmek zorunda hissediyorum kendimi.

Bu arada dün airbrushla ilk denememi yaptym tüpe basylmy? hava vasytasyyla ve gördümkü birazda basyncyn azly?yndan dolayy 10 sn civary boyayy çekebilsin diye bo?a hava çekiyo. Zaten tüp aerosol tüp bitmek üzere. Bu arada tüp revell tüp amcam almanyadaydy 15 liraya almy? tüpü ve kafasyna takylan vanaly zymbyrtyyy. Hazyr konusu olmu?ken bu tüpe lastik pompasyyla hava basmaya kalksam 2-3 bar basyncy kaldyrabilirmi bilgisi olan varmy en azyndan kompresör alana kadar biraz idare ettireyim diyorum.
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/06/2009 Saat 00:33
"Arabamyn iki tekerini söksem motosiklet olur mu?" demek gibi bir?ey olmu?.

Üstten beslemeli bir airbrush ?artsa,yenisini alyn.Iwata çakmasy ucuz airbrushlar satylyyor,sizin yapaca?ynyzdan (hortumu üstte teti?i altta?!) daha iyi i? görecektir.

Tüpe müdahale etmeyin,bu hem tehlikelidir hem de i?e yaramayacaktyr.Çöpe atyn yenisini alyn.
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/06/2009 Saat 00:53
****m yeni airbrush alacak param olsa kompresör alacam zaten syrf kompresör yüzünden 2 aydyr model almyyorum para biriktircem diye ama kriz bahanesiyle maa?larymyzy kesiyorlar eldekinide harcar olduk. Elimde 48 ölçek uçaklar var onlarada fyrçaayla giri?emiyorum sprey desen koy parasyny kenara kompresör için.
IP
ssgirit
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 181
Alıntı ssgirit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/06/2009 Saat 02:02
elinizdeki alttan beslemeli tabancayi ustten beslemeli gibi kullanmak mumkun , hemde ters cevirmeden. sadece uygun bir boya kabi almaniz gerekiyor.
Tup konusunda ise Burak a kesin olarak katiliyorum. her nekadar tupler bahsedilen basinca dayanikli olsa bile kullanim suresi 5-10 saniyeden fazla olmayacaktir. dolum sirasinda da olumcul bir kaza riski de cabasi. Atin gitsin ki saglikli olarak maket yapmaya devam edin.
Süleyman
modelciliğinize iyi bakınız yaşlanınca gerekli olacak
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/06/2009 Saat 20:38
Dibinden u yapyp boya miktaryny tabanca üst seviyesinin üzerine çykartabilece?im bi kap yapmak benimde aklyma geldi. Sanyrym bahsetti?iniz kap öyle bi?ey. Ama bo?verdim zaten 2-3 aya kadar kompresör alycak parayy biriktiricem. Bu tarz çok da ihtiyaö dahilinde olmayan ?eylerde taksite falan asla girmem para biriktirince alyrym yoksa beklerim biraz daha beklicez eskaza i?ten falan atylyryz taksitle bo?u?mak istemiyorum zaten fabrika sallantyda
IP
zafer
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı zafer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/06/2009 Saat 00:22
Hallo tabiki insanin hayal gücü bu kadar güclü olmasaydi
herhalde aya gidilmezdi,ama genede tekerlegi yeniden icad etmedenbu linke bakmanizi tavsiye ederim Selamlar.

http://cgi.ebay.de/PROFI-AIRBRUSH-PISTOLE-Airbrushpistole-0-3mm-134B_W0QQitemZ270407430924QQcmdZViewItemQQptZModellbauwerkzeuge?hash=item3ef589f30c&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1229%7C240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A50
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide