Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: mr surfacer 500 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
erhntly
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Konu: mr surfacer 500
    Gönderim Zamanı: 28/05/2009 Saat 16:39
Selamlar,

Yeni çykan ürünleri (en azyndan benim için yeni olan) denemek amacy ile mr surfacer 500 edindim.
Aslynda sa?dan soldan duyumlarym ile (yanly? da anlamy? olabilirim) bu ürünü ufak tefek delikleri kapatmak ya da astar olarak kullanmak için de?il, hani o tanklardaki döküm zyrhyn pütürlü efektini elde edebilmek için edindim.
Kutuyu açty?ymda syvy bir ürün ile kar?yla?tym. test ettim cidden astar olabilecek bir ürün ancak öyle pütürlü bir yüzey de elde edemedim.
Acaba ,
1 - Yanly? bir ürün mü aldym, yanly? ise ne önerebilirsiniz
2 - Kapa?y açtym syvy ile kar?yla?tym, acaba biraz kary?tyrmak my gerekli (kary?tyrmadan denedi?im ortaya çykty)
3 - Kullandy?ym fyrçayy ne ile temizlemeliyim. Sentetik tiner kifayetsiz geliyor. Fyrçadan da olduk. Bu ürünü çözemedim.
4 - Ben nerde yanly? yaptym :)

Çok mu sordum nedir..
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/05/2009 Saat 16:54
Erhan abi selam,

Surfacer 500 aslynda epey kalyn ve kyvamlydyr. Öyle ki, astar olarak iyi inceltmeden boya tabancasyna koyarsan direk tykar ve temizlemesi de can çykartyr. Yalnyz ?i?esinde bekledikçe aynen normal boyalarda oldu?u gibi incelticisi ayrylyp üste yükselir, katy kysym da dibe çöker. Oldukça iyi kary?tyrman lazym, kyvamy çok inceltilmi? Tamiya macun gibi olur.

Surfacer 500'ün sanyrym kendi incelticisi laker tiner. Ben kullandy?ym fyrçalary selülozikle temizliyorum. Sentetik tiner güçsüz kalyr ve çözemez. Fyrçadan ba?ka bir yere de sürersen çykartamazsyn, aklynda bulunsun. Selülozik tiner edin ve onu kullan.

Nerede yanly? yapmy?syn... Tanymady?yn malzemeyi olmayacak ?ekilde kullanmy?syn :) Yyi havalanan bir yerde kapa?yny açyp güzelce kary?tyr. Ondan sonra uygula. Fyrçany da selülozik tinerle temizle.

Kolay gelsin.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/05/2009 Saat 17:02
Ah Erme,
belliydi ürünün musibet bir?ey oldu?u da bu kadaryny beklemez insan. zararsyz bir ?i?e edasy ile duruyordu kar?ymda .))

Orjinalini yazan: Emroglan

Erhan abi selam,

Nerede yanly? yapmy?syn... Tanymady?yn malzemeyi olmayacak ?ekilde kullanmy?syn :)....

Kolay gelsin.

di?er malzemeleri pek anlatmayayym bari :)) ama derler ye bir musibet bin nasihatten iyidir diye...

IP
ssgirit
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 181
Alıntı ssgirit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2009 Saat 21:31
Surfacer 500 kalin astar olarak kullanilmasi gerekiyor. eger laker tiner kullanip yuzeye biraz uzaktan atarsan istedigine yakin bir yuzey elde edebilirsin ama denemen gerekiyor. Selulozik tiner ile temizlenebilir

Düzenleyen ssgirit - 03/06/2009 Saat 21:31
Süleyman
modelciliğinize iyi bakınız yaşlanınca gerekli olacak
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/06/2009 Saat 16:24
500 ile pütür yapmak için orta kalynlykta bir kesik uçlu fyrça kullanyrsanyz istedi?iniz sonucu elde edebilirsiniz. Fyrçaya kulli miktarda 500 alyn ve yüzeye sürün, zaman geçirmeden fyrçanyn kesik ucuyla bu macuna dik olarak darbeler uygulayyn, vurup çekmek ?eklinde. Surfacer sertle?meye ba?layyncaya kadar uygulayyn ki bu süreç 20 saniye civarynda olacaktyr. Akabinde byrakyn kurusun. E?er istedi?inizden daha pütürlü olursa sentetik tinere bulanmy? fyrçayla üstünden bir geçin yada ince bir zympara atyn. Fyrça ve pistoleden temizlemek için ben direkt laker tiner kullanyyorum, canyna okuyor surfacer'yn.

Düzenleyen Ares - 04/06/2009 Saat 16:32
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/06/2009 Saat 18:37
Son iki yazyda sanyrym bu ürünü nasyl istedi?im gibi kullanabilece?imi anlamy? bulunmaktayym. Te?ekkür ederim.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide