Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: challenger II op. telic_ex_(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3
Yazar Mesaj
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3654
bullet Gönderim Zamanı: 29/01/2008 Saat 22:13
Orjinalini yazan: gürkan

ayryca kendim bizzat ?ahit oldum ben bui?i hobby olarak yapyyom diyip te para kar?yly?y yapty?y ortaya çykty bun için neden yalan atarlar anlamam.

Bu i?i para kar?yly?y hakkyyla yapan da vardyr, elini yüzüne bula?tyryp rezil olan da. Zamanynda bu ikinci gruba dahil olanlaryn senelerdir birinci gruba laf atty?y da bilinir. Bu olayyn maziye dönük kysmydyr.

Gelelim son olaylara; siz neye ilk elden ?ahit oldunuz da bu kadar emin konu?uyorsunuz? ?unu belirteyim, ben hyzly model yaparym keza zaten mesle?imin tanymlary arasyna prototip ve mimari model yapymy da girmektedir. Her hyzly yapty?ym ve üzerine ödül aldy?ym model hakkynda bu ikinci grup tarafyndan komplo senaryolary yazylmaktadyr. Bugüne kadar üstünkörü saydy?ym 50 küsür ödülü kazandy?ym modellerin dördü hariç hepsi özel koleksiyonumdadyr, di?er 60 küsür modelle beraber ki bu toplam sayy ilk ödüllerimi almama vesile olan 6 model hariç 2000 senesi ve sonrasydyr. Daha önce kenara ayyrdy?ym dört modelin 2si Amerikada, biri Istanbul'da, biri de Ankara'da özel koleksiyonlardadyr ve bu koleksiyonlara girmeleri model ödül kazandyktan bir ila bir buçuk sene sonra olmu?tur. Ama sizde haklysynyz tabi sonuçta size söylenen bazy ?eyler var, görmek isteyebilirsiniz. Misal a?a?ydaki kyrmyzy burunlu 190 2006 Ankara Yary?masynyn birincisidir,A5den Aa3e bir haftadan az sürede tadil edilmi? yary?maya gitmi?tir, benzer iddialaryn konularyndan biridir, dolapta kuzu kuzu yatmaktadyr:

Bu dolapta ödüllü olanlardan 2 tanesini seçelim misal, 72lik F14 4 günde sökülüp ba?tan yapylmy? daha sonra Ankara yary?masynda 2nci olmu?tur; 32lik 262, tek ki?iden cift ki?i gece avcysyna 1 haftada tadil edilmi? 2006 Istanbul yarysmasyda birinci olmustur

Bu dolap biraz kary?yk, kysaca 109 ve 190laryn yarysy ödül almy? olup ne kadar sürede bittiklerine bütün forum ?ahittir:)

Bu en e?lenceli foto?raf; 72lik uboat hariç hepsi ödüllü (onu sokacak yary?ma yok daha). En lezizi 109, ?u ünlü verni?i yslakty hala denilen model. Denildi?i gün Arkut'un ardyndan ikinci olmu?, 5-6 ay sonra 2007 Ankara yary?masynda da üçüncü olmu?tur, yapym süresi yanylmyyorsam bir buçuk gündür.

Gelelim son foto?rafa, dolabyn yanynda duran modele dikkatinizi cekerim;)

2 dolap daha var olup tamir tadil için kutularda sürünen bir çok model daha vardyr. Kysacasy yalanla itham etmeden önce birini ki normal ?artlarda forumla ili?i?inizn kesilmesi lazymdyr, syrf camiada yenisiniz, belki kazanylabilirsiniz diye bu kadar tahammül gösterilmektedir, bilgiyi kimlerden aldy?ynyza dikkat edin.
Öte yandan yava? ve averaj kalitede model yapanlaryn ise neye dayanarak eli çabuk olup belli standardy yakalayanlara çemkirdiklerini incelemek ba?ly ba?yna bir tarty?ma konusudur ama bunun yeri burasy de?ildir. Bu konuyla ilgili bir sonraki mesajynyzy dilerseniz özelden yazyn keza sizin açynyzdan özellikle bu (ba?ka bir modelcinin model yapym a?amasyny ziyan etmemek adyna) ba?lyk altynda konu kapanmy?tyr ve herhangi bir ba?ka ba?lykta da izin verilmeyecektir.

Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
gürkan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7
bullet Gönderim Zamanı: 29/01/2008 Saat 23:42
forumla ili?i?imin kesilmesi beni hiç etkilemez sayyn ufukbey bunu bilin ve di?er forumda yapty?ynyz yalny?lar ahtalar bunu sizde biliyorsunuz idris beyle olan diyalog'unuz bir soru sorduk ortalyk kary?ty herneyse artyk benimde hiç umrumda de?il çünki kimin kim oldu?unu ö?renmi? oldum bu vesile ile meseleye gelelim emin olmady?ym bi?i buraya yazmam vede 78 do?mlu olup olmamam bazylarynyn dikattini eçkmekte çok merak eden var ise ben ya?ymyn kaç oldu?unu göstere bilirim merak etmesinler
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
bullet Gönderim Zamanı: 29/01/2008 Saat 23:46
Üyeli?iniz askyya alynmy?tyr
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
bullet Gönderim Zamanı: 30/01/2008 Saat 17:05
bu hobi yada maketler kutsal bir?ey mi ki para kar?yly?y yapmak yada modelleri satmak bu kadar rahatsyzlyk konusu oldu anlamadym.herhangi bir ?eyi satmak gayet normalken eme?i,sanaty satmak acaip mi?

ben bir sürü maket sattym yada hediye ettim bu güne kadar.hiçbiri de yary?ma modeli de?ildi.çünkü evimde yer açmam lazymdy,yenilerinin gelebilmesi için eskilerinin gitmesi lazymdy bu kadar basit.

böyle bir sorunu olmayan maketlerini biriktirebilir yada maketlerini çok sevenler vardyr bakar gözü gibi yada maketlerini bir ara-form olarak görüp gözden çykartanlar olabilir yada çok iyi yapyp satyp para kazanmak isteyenler de olabilir.kimse kimseyi bu tercihinden ötürü suçlamamaly suçlananda kendini savunma gere?i bile duymamaly bence.

bu arada dolaplary foto?raflardan da olsa seyredebilmek keyif verici..

Düzenleyen Burak - 30/01/2008 Saat 17:12
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2436
bullet Gönderim Zamanı: 30/01/2008 Saat 18:03
Gayet sinir bozucu... Ben defaatle gördüm. Ynsanyn sinirleri kaldyrmyyor bir noktadan sonra:}
Consume Ergo Sum
IP
HAKAN OKAY
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 28
bullet Gönderim Zamanı: 30/01/2008 Saat 23:14
Ysterse aya?ynyn altynda ezer.Keyif meselesi.Yeterki ki?i EZYK olmasyn.

Düzenleyen HAKAN OKAY - 30/01/2008 Saat 23:15
TÜRK
IP
Melih Pekol
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 121
bullet Gönderim Zamanı: 31/01/2008 Saat 00:23
Yazyk, çok yazyk, buranyn da tady kaçty...
MP
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
bullet Gönderim Zamanı: 31/01/2008 Saat 02:20
Orjinalini yazan: Jolly Roger

Gayet sinir bozucu... Ben defaatle gördüm. Ynsanyn sinirleri kaldyrmyyor bir noktadan sonra:}

Yani ben de gördü?üm bildi?im için seni anlyyorum :) Salona da ta?my?yz üstelik hehe.

Düzenleyen ardeth - 31/01/2008 Saat 02:21
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
panzerjager
Üye
Üye

Gönderilenler: 651
bullet Gönderim Zamanı: 31/01/2008 Saat 09:16
Orjinalini yazan: Melih Pekol

Yazyk, çok yazyk, buranyn da tady kaçty...

benim de tadym kaçty.... topi?in de manasy kaçty.

Neyse, ak?am keyfim olursa kaldy?ym yerden devam ederim. Di?er challenger sahiplerini de bekliyoruz efendim. E hadi ama oturmaya my geldik.
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
bullet Gönderim Zamanı: 31/01/2008 Saat 10:30
Yeni konu aç bence.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"