Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: 1/72 Revell A-6 E Intruder (yapym a?amalary) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
baris
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 211
Alıntı baris Cevaplabullet Konu: 1/72 Revell A-6 E Intruder (yapym a?amalary)
    Gönderim Zamanı: 23/10/2007 Saat 01:15
Herkeze merhaba. Askerli?i bitirdikten sonra modelcilik alemine geri dönmek ve elimin pasyny silmek için ?öyle fazla zorlamayacak bi model olarak Revellin A-6 E TRAM intruderini seçtim. Daha önceki modellerimden farkly olarak bu sefer yapym a?amalaryny da sizlerle payla?mak ve ele?tiri ve önerilerinizi dinlemek istedim.

Kit tatmin edici detaylara sahip çok zor olmayan bi kit gibi dumakta, bakalym hayyrlysy diyoruz...

1-2 gündür kitin kokpitiyle me?gul olmaktayym. Ayryca gövde parçalaryny yerlerinden çykaryp temizledim. Durum ?u anda ?u vaziyette. Kokpitle i?im biraz yykama ve kuru fyrçalamadan sonra bitecek ve gövdenin montajyna ba?layacam.

IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/10/2007 Saat 01:17

IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/10/2007 Saat 00:50
Yapym sürüyor. Gövdenin içine takylacak zymbyrtylar takyldy, kokpit zor da olsa yerle?tirildi ve gövde kapatyldy. Parçalar dikkatle yerle?tirilince uyumlu bir ?eklide oturdu. Alt kysymdaki 3. gövde parçasyny yapym klavuzunda gösterildi?i gibi iki yan gövde yapy?tyryldyktan sonra oturtmak yerine önce gövdelerden birine alt parçayy yapy?tyrp sonra gövdeleri birbirine yapy?tyrmak kesinlikle daha iyi sonuç veriyor. Bir tek bu kysyma biraz dikkat etmek gerekli. Model bir iki ufacyk yer dy?ynda macun istemiyecek gibi.

IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/10/2007 Saat 00:51

IP
Blackbird
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 660
Alıntı Blackbird Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/10/2007 Saat 16:09
Çok güzel gidiyor elinize sa?lyk.
Bu kit Italeri kalyp falan my acaba ?
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/10/2007 Saat 16:44
Revell'in kutulady?y italeri kalyp. Bu arada Bary? bey çok yapylmayan farkly bir model seçmi?siniz, kolay gelsin.

Düzenleyen oy61 - 25/10/2007 Saat 16:45
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Blackbird
Üye
Üye
Simge

Alıntı Blackbird Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/10/2007 Saat 17:34
Bendeki de typatyp böyle olunca kyllandyydym...
Tekrar kolay gelsin.
IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/11/2007 Saat 01:38
Modelin yapymy devam etmekte. Ylk ba?ta bana uyumlu bi kit hissi verse de gövdeye eklenen hemen her parça macun ve zympara istedi gibi. Özellikle kanatlar buna dahil. Hala tesviye i?lemleri devam etmekte. Yakyn zamanda boyama a?amasyna gelecek.

IP
Blackbird
Üye
Üye
Simge

Alıntı Blackbird Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/11/2007 Saat 14:41
Kolay gelsin.
Kanatlary katlanmy? de?il de normal pozisyonda yapacaksanyz sizi baya?y bir zympara i?i bekliyor :D
IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/11/2007 Saat 09:17
Eksozlar kanat üstü ile ayny hizada olmasy lazym. Ancak kitte tam oturmuyor. Burun parcasyda biraz sorunlu.
Koray Fenman
IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/11/2007 Saat 13:24
Uyarylarynyz için te?ekkürler arkada?lar.

Kanatlar ve burunu denedim, herhang bi sorun olmadan uyumlu olarak yapy?acak gibi gözüküyolar. Hatta uyumlaryndan memnun bile kaldym. Ancak egzozlara gelirsek, aynen dedi?iniz gibi seviye farky var kanatlarla. Zaten bu sorun yüzünden bir süredir üretim aksamy? durumda. Gözümün yedi?i bi anda dalacam bakalym tekrar.
IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/11/2007 Saat 13:46
Burun ile gövdenin birle?me yerindeki izin tamamen kaldyrylmasy gerekiyor. Gerçek uçakta orada iz yok. Benimkinde biraz seviye farky da olmu?tu.
Koray Fenman
IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/11/2007 Saat 17:03
Bende pek seviye farky olu?mady gibi. Birle?me yeri için de ye?il kafaya güveniyorum. Olmazsa macun kullanacaz o zaman.
IP
Nahit
Üye
Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı Nahit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/11/2007 Saat 22:32
Orjinalini yazan: KFKF

Burun ile gövdenin birle?me yerindeki izin tamamen kaldyrylmasy gerekiyor. Gerçek uçakta orada iz yok. Benimkinde biraz seviye farky da olmu?tu.

Gerçek uçakta burun kysmy o çizgi hattyndan yukary do?ru kalkarak radar anteni ve iff antenlerine ula?ylmasyny sa?lar. Seviye farky varsa giderilir tabi ama o çizgi tamamen kaybedilmemeli bence.
IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/11/2007 Saat 22:46
Nahit bey KFKF'nin uyarysyndan sonra bakty?ym uça?yn çizimlerinde de orda bir panel birle?imi gözükmüyor. Sizin dedi?iniz çizgi modeldeki burun gövde birle?iminin daha gerisinde bulunan çizgi sanyrym. Yani bence de o çizgi ortadan kaldyrylmaly
IP
Nahit
Üye
Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı Nahit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/11/2007 Saat 23:11
Evet haklysynyz. Radom bir sonraki panelden açylmaktaymy?. Umarym yanly? bi kanaat uyandyrmadym.
IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/11/2007 Saat 00:07
Yapyma a?ama a?ama ve fazla acele etmeden devam ediyorum. Son olarak uyumlary oldukça kötü olan egzoz çyky?lary monte edildi ve macun ve zymparalama yardymyyla kanatla ayny seviyeye getirildi. Syrada buruna gerekli a?yrlyklary koyup burunu kapatmak var.

Düzenleyen baris - 08/11/2007 Saat 00:07
IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/11/2007 Saat 01:25
Buruna gerekli a?yrlyklary koyup burunu kapatyp tesviyesini yaptyktan sonra kanatlary ve inci?ini cinci?ini monte ettim. En son da kanopiyi, öndeki pencereleri ?effaf maviyle boyayyp, maskeledim ve monte ettim. Gerçi yapym klavuzunda böyle bir uygulamadan söz edilmiyodu ama gördü?üm bazy resimlerde öndeki camlarym mavi olmasy ho?uma gitti?inden ve biraz da ?effaf bi boyayy deneme amaçly olarak bu uygulamayy yaptym. Alet sonunda boyamaya hazyr olarak beni bekliyo.

Bu arada arkada?lar çok olmasa da hafif eskimi? bi intruder yapmak istiyorum ama eskitme i?leminde Kaan beyin yapty?y gibi toz pastel kullanmak istemiyorum. Çünkü bu uygulamada gördümki ne kadar u?ra?yrsanyz u?ra?yn mutlaka modelin üzerinde imza mahiyetinde bi kaç parmak iziniz kalyyo. Eskitmeyi ve yamanmy? boya görünümünü ba?ka ne türlü yapabilirim diye sormak istiyorum. Yorumlarynyzy bekliyorum.

IP
Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04