Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: el aleti Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
FunXteR
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 57
Alıntı FunXteR Cevaplabullet Konu: el aleti
    Gönderim Zamanı: 24/08/2007 Saat 12:14
Herkese selam
AKIHIROKAMIMURA
linkte görebilece?iniz gibi , arkada?yn kullandy?y çe?it çe?it uçlary olan bir veya birden fazla küçük el aletleri var bunlaryn ne olabilece?i konusunda bilgisi olan veya bu aletlerden kullanan kimse varmy?

saygylarymla...

IP
europho.to
Üye
Üye

Gönderilenler: 156
Alıntı europho.to Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/08/2007 Saat 12:59
Merhaba, bu minyatur bir matkap, farkli markalarda piyasada bulabilirsiniz, dremel, proxon yanisira yerli uretim olanlari da vardi. Uclari da cesit cesit oluyor, markaya gore onu da kolaylikla bulabileceginizi dusunuyorum.

Eklemeden edemedim, bazen calisacagi malzemeyi matkaba takarak, zimpara, ege ile matkabini torna gibi de kullanmis, basarili bir arkadasmis.

Düzenleyen europho.to - 24/08/2007 Saat 13:01
IP
FunXteR
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı FunXteR Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/08/2007 Saat 13:46
cevap için te?ekkürler, modelcilik için önerebilece?iniz bir model varmydyr acaba,

Düzenleyen FunXteR - 24/08/2007 Saat 13:50
IP
europho.to
Üye
Üye

Alıntı europho.to Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/08/2007 Saat 13:56
Eline ve butcene en uygun olanini sec derim. hepsinin mekanizmasi ayni asagi yukari yoksa.
IP
FunXteR
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı FunXteR Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/08/2007 Saat 14:24

proxxon 60-90ytl/ dremel 25 -50 arasy ,dedi?in gibi genel itibari ile ayny cihazlara benziyorlar,pahaly olanda biraz daha fazla aparat incik boncuk var, yanlyz proxxonlar daha pahaly, onunda sebebi 5 kademeli devir ayarly oldu?u içinmi?.

http://www.724magaza.com/pinfo.asp?pid=369
IP
europho.to
Üye
Üye

Alıntı europho.to Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/08/2007 Saat 18:20
Verdigin linkteki Dremelin makinasi degil sadece kesim vs islerine yarayan uclarinin oldugu uclari iceren set. Dremel proxxon'a gore daha pahali olmali diye biliyorum. Dremelin son donemde cikan dijital modellerine bak devir onlarda daha hassas.
IP
FunXteR
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı FunXteR Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/08/2007 Saat 19:21
,evet yanly? linki göndermi?im.
sniper arkada?ymyz yakyn zamanda DREMEL® 300 Series (300-1/55)setini almy? ve bana da ?idettle tavsiye etti, baya donanymly bi alet, fiyaty proxxonun e? de?er setlerine göre biraz yüksek,
sanyrym bu kit mantykly gibi duruyor,
yerli olarak hiç bir markaya rastlayamadym ,acaba bildi?iniz hangi yerli markalar var?

DREMEL® 300 Series (300-1/55)

saygylarymla...

Düzenleyen FunXteR - 24/08/2007 Saat 19:23
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/08/2007 Saat 20:08
Selamlar,

Dremel'in aletleri Proxxon'a göre daha pahaly, fakat biraz daha hassas. Özkan'yn belirtti?i gibi son serilerde epey ince devir ayarlary yapabiliyorsunuz ve gerçekten farkediyor.

Yerli(ve Çinli) modeller, kaldyrylmadan önce Polonya Pazary'nda bulunuyordu, 20 YTLden ba?lyyordu fiyatlary. Fakat Dremel veya Proxxon ile kyyas götürmez, ço?unda devir ayary yok, a?yry gürültülü ve çabuk bozulan aletler. Genel kullanymda kafasyna vurarak i? yaptyryrsynyz ama modelcilik için fazla kaba kaçarlar, kullanamazsynyz diye dü?ünmekteyim. Polonya Pazary kaldyryldy?yna göre Karaköy Per?embe Pazary'na bakmakta fayda var.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
europho.to
Üye
Üye

Alıntı europho.to Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/08/2007 Saat 20:32
http://www.proses.com/hobbydrill/index.htm
yerliden kastim bu idi, voltaj ayarli bir adaptor ile deviri ayarlaniyor, Emrenin dedigi gibi guven verici durmasa da cok ucuza ayni isi gorebilir. Hemen pahali seylere sarilmadan bir goz atmakta fayda var derim.
IP
FunXteR
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı FunXteR Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/08/2007 Saat 22:05
biz bunu lisedeyken elektronik plaket üzerinde delik açmak için kullanyyoduk :-) ... hatta dolaplary kary?tyrsam muhtemelen bi tane olmasy lazym... tabii yanylmyyosam bendeki devir ayarly de?ildi ve resimdeki gibi aparatlary filan yoktu..

Düzenleyen FunXteR - 24/08/2007 Saat 22:06
IP
europho.to
Üye
Üye

Alıntı europho.to Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/08/2007 Saat 22:19
aynen o alet.. devir ayari dedigin bir voltaj ayarli adaptore bakar.. evet Dremel Proxxon daha hassas daha guclu aletler ama temelde ayni seyler. bunun da iki uc tane farkli mandreni vardi diye hatirliyorum. zamaninda Dremeller felan yurdumuza girmemisken rus pazarindan buna uygun uc alip az calismamistik.
IP
FunXteR
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı FunXteR Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/08/2007 Saat 22:43
beyler bu japon tüpleri hangi malzeme ile malzeme ile yapmy? olabilir,gri olan alüminyum,di?eride sanki pirinç gibi geldi bana ,e?er öyle ise bu malzemeler e?e ile böyle pürüzsüz bir ?ekilde i?lenebilirmi,

not :kemer tokalary ve kemer bandlary kokpiteki di?er parçalara göre fazla iri gözüküyo gibi galiba ...?!!

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide