Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
AFV
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : AFV
Mesaj icon Konu: 1/35 Tamiya King Tiger Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/01/2007 Saat 09:00
Eline sa?lyk abi.

Vampirik olmasan gün y?y?ynda da resim çek, masanyn y?y?y sary ve çok çi? duruyor diyece?im... sonra gelip uykumda ysyracaksyn beni :)
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Burak Öztan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 682
Alıntı Burak Öztan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/02/2007 Saat 04:21
Halini bir türlü sevemedi?im King Tiger’y, Gunzenin “WW2 German Tanks Panzer Color” setini alynca tekrar yapmak istedim.

Önce üzerindeki tüm halat,palet,kazma ve küre?i çykardym.Sonra dekallerini microsetle çykarmaya çaly?tym fakat nafile.Çykarmayynca zympara ile söktüm.

Ardyndan edindi?im yeni boyalarla tekrar boyadym.Bu sette NATO boya seti gibi ?ahane.Her nazi tanky yapan modelcilerin elinde bulunmasy gereken bir eser. Benim açymdan bu sefer ki kamuflaj öncekine göre çok daha iyi oldu.Ardyndan Erdal Glanzer bolcana uyguladym.

Dekal a?amasyna gelince önceki dekalleri sökemedi?im için zymparayla parçalamy?tym.Yapmy? oldu?um StugIV’de kullanmady?ym dekal setinde rakamlar çykmy?ty.Elimde tek bunlar olunca haliyle bunlary kullandym.Ne yazyk ki dekaller tam Ay?e Teyzelik.Model üzerinde en ufak bir oynamada yyrtylmaya ba?lyyorlar.O yüzden dekal a?amasynda göbe?im çatlady.Zaten bir iki yerde hatalar mevcut.

Dekallerden sonra tekrar Erdal ile vernikledim.Önceki gölgelemede kullandy?ym pas rengi Burnt Umber yerine Winsor&Newton Ivory Black bolca incelterek yykama yaptym.Yalnyz bunu uygularken komple modele sürüp silmek yerine bölgesel çaly?tym.Silme i?lemini de geni? sert bir fyrça ile akma yönünde yaptym.Fyrça ile silerken detaylara giren ya?ly boyayy da aldy bazy yerlerden.Ynce bir fyrça ile detaylardan tekrar geçtim.

Ya?ly boyanyn kurumasynyn ardyndan Testorsun sarymtyrak mat verni?ini attym.Üzerindeki kazma kürek falancalary yapy?tyrdym.Sonra Gun Metal ile makinaly tüfekleri rötü? ederken ?u boya dökülme efektini uygulama konusunda kararsyz kaldym ve arka çamurlukta bir deneyeyim dedim.Gözüme ho? gelince komple boyanyn dökülüp,çizilebilece?i yerlere kafama göre uyguladym.Biraz dozu kaçyrmy?ym.Neyse maksat elimiz aly?syn.

Sonuç olarak böyle bir?ey çykty ortaya.(Resimleri koyduktan sonra farkettim gövdenin arkasyndaki iki çengeli üst yerine alt tarafa montelemi?im.)

IP
Burak Öztan
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Öztan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/02/2007 Saat 04:21

IP
Burak Öztan
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Öztan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/02/2007 Saat 04:23

IP
Burak Öztan
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Öztan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/02/2007 Saat 04:27
Boyama ve vernik sonrasy.

Ya?ly boya sonrasy.

:))

IP
Captainairbus
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 701
Alıntı Captainairbus Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/02/2007 Saat 12:23
Burak güzel olmu? ama hala parlak görünüyor. Toz olayy konusunda neler dü?ünüyorsun?
Sevgiler.
ex copilot.
IP
Burak Öztan
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Öztan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/02/2007 Saat 23:05
Orjinalini yazan: Captainairbus

Burak güzel olmu? ama hala parlak görünüyor. Toz olayy konusunda neler dü?ünüyorsun?
Sevgiler.

Aslynda yazmayy unutmu?um yukaryda, her zaman ki humbrol toprak rengini yanlara fysladym.Ama az olmu? sanyrym.Bi ara yeniden geçerim.

Parlaklyk konusunu çok dert etmiyorum.Zaten bana göre yüzde yüz matlyktan ziyade saten daha ho? gözüküyor.Bu da biraz öyle oldu.

Te?ekkür ederim.
Saygylar.

Düzenleyen Burak Öztan - 18/02/2007 Saat 03:19
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme