Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Air brush Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
inanç
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 8
Alıntı inanç Cevaplabullet Konu: Air brush
    Gönderim Zamanı: 19/11/2006 Saat 09:13
Aztek A320 hava tabancası ile 1/72 ölçekte kamuflaj yapılabilirmi? Bilen abiler yanıtlayabilirse sevinirim. Herkese şimdiden teşekkürler.
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 591
Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/11/2006 Saat 06:31
Yapılabilir!
Ama serbest elle,pek olası değil."Soft Mask" tabir edilen yöntemi ben ilk denememde başardım.Kırtasiyeden sarı veya mavi renkli yapışkan hamur (UHUTAC) alıyorsunuz.Şerit halinde yuvarlayıp,modele kamuflaja uygun maske olarak yapıştırıyorsunuz.Detaylı bilgi için "Soft Mask","UHUTAC" kelimeleri ile arama yapın.
-Ispanaktan agaç olur mu?
-Olmaz mi?
IP
laptoprecai
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı laptoprecai Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/11/2006 Saat 11:14
Arkadaşlar konuları araştırıp inceledim fakat tam olarak karar veremedim. Yeni bir airbrush alacağım fakat iki model arasında kaldım. Biri BADGER 100 LG diğeri ise AZTEK 470(480 de olabilir) METAL. Bu modelleri kullanan arkadaşlardan yorumlar bekliyorum. Ayrıca boya olarak enamel boya kullanıyorum buda ayrı bir etken.
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/11/2006 Saat 11:28
Eğer bu iki pistole arasında seçim yapacaksanız badger daha mantıklıdır, ama size tavsiyem 3 4 gün beklemeniz; keza piyasada bulunabilecek bütün pistolelerle ilgili karşılaştırmalı bir testi hazırlamaktayız şu an.
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/11/2006 Saat 14:27
bende katılıyorum.aztek kullanıyorum fakat pek memnun olduğumu söyleyemem plastik parçaların çokluğu işin kalitesini düşürüyo kanımca.kısa zamanda bir 100 lg almayı düşünüyorum.

siz nerden alacaksınız?
IP
inanç
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı inanç Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/11/2006 Saat 15:36
hobbytime den almayı düşünüyordum ama bir süre daha bekliycem karşılaştırma testini okuyup ona göre karar vereceğim.
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/11/2006 Saat 01:34
Orjinalini yazan: Ares

Eğer bu iki pistole arasında seçim yapacaksanız badger daha mantıklıdır, ama size tavsiyem 3 4 gün beklemeniz; keza piyasada bulunabilecek bütün pistolelerle ilgili karşılaştırmalı bir testi hazırlamaktayız şu an.

Evet ben de sabırsızlıkla bekliyorum.Gerçekten çok doyurucu ve detaylı bir yazı olacağına da inanıyorum.
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 579
Alıntı Atilla Sülün Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/11/2006 Saat 05:35
ben aztek 470 parçalamış ve şu anda badger 100 lg kullanan biri olarak kesinlikle badger derim. çünkü yedek parça ve servis konusunda sorun yaşamazsın.
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/11/2006 Saat 05:45
Iwata deneyip bir geceliğine kullandıktan sonra diyeceğim şudur ki.... Badger da pistole mi beeeee :) "Badger en iyi pistoledir" gibi efsaneler yaratılmadan önce iyi düşünülsün derim. Ha iwata 2 Badger parasından başlayıp gidiyor ayrı...

Ama yukarıdaki ikisinin arasında fiyat- getiri olarak Badger derim. Alın tepe tepe, ite kaka, vura vura kullanın.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/11/2006 Saat 06:04
ben hiç iwata kullanmadığım için....mesela ne yapılabiliyo badgerdan fazla olarak ???...diyelimki gunze boya ile 48 ölçek bir uçağa kamo atıcaz,İwata'nın sözgelimi micron cm modelinin Badger 200G modeline üstünlüğü nerede ortaya çıkıyo...???
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/11/2006 Saat 07:07
Orjinalini yazan: Batur

ben hiç iwata kullanmadığım için....mesela ne yapılabiliyo badgerdan fazla olarak ???...diyelimki gunze boya ile 48 ölçek bir uçağa kamo atıcaz,İwata'nın sözgelimi micron cm modelinin Badger 200G modeline üstünlüğü nerede ortaya çıkıyo...???

Ufuğun yaptığı 262 kamuflajını ince uçlu badgerle atamazsınız mesela(kendisi denediği için biliyorum).
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/11/2006 Saat 07:37
Somut örnek vermek gerekirse, araba kullanmaktaki fark gibi. Badger tam büyük, ağır ve gürültülü bir Amerikan Pick-up olursa, karşılığında Iwata Honda S2000 falan gibi hafif, kıvrak ve hızlı bir araç olur.

Kullandığım iwatanın modelini bilmiyorum ama Badger 100 LGye yapısal olarak çok benziyordu. Fakat bendeki 100G'den çok daha hafifti. Tetik kısmı daha büyük ve hareket ekseni daha fazla. Aynı zamanda tetiğin yaylanması daha iyi. Kısacası tetik, parmak hareketinize daha duyarlı ve kullanımı daha rahat. Bir de, nasıl oluyor bilmiyorum ama boya çok daha yumuşak ve düzgün çıkıyor tabancadan, bir kaç kıvam birden denedim. Eve gelip Badger ile aynı boyaları aynı kıvamlarda atınca aynı "akıcılık" hissini bulamadım. Bir de kullandığım Iwatanın kafa kısmı düzdü, iğne Badger'a göre çok geride kalıyordu. Badgerdaki gibi sakarlıkla iğneyi sakatlama şansınız yok gibi ve parmakla tabancanın ucunu kapattığınız an kolayca backflush diye tabir edilen hareketi yapıp boyanın yolunu tıkayabilecek ot kökü atabiliyorsunuz.

Kısacası daha hafif, tepkiye daha duyarlı ve kullanımı daha kolay bir tabanca gibi geldi bana Iwata. En azından bir denemek ve hakkında fikir edinmek lazım derim.

İşin kötüsü Türkiye'de yok kendisi, pahalı ve Badger'a kıyaslayınca kötü muameleye o kadar gelemez gibi... Yani başlangıç aşamasında gitmez gibi geldi. Arkut gibi boya atabilirsem bir gün, alacağım bir malzeme, yoksa zor :)

Ben emektar pick-up'ın başına dönüyorum :P
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/11/2006 Saat 10:39
arkadaşlar bu badger ı alıcam bende bunun hortumu 20ytl gibi bi rakam.ben bunu sağda solda yaptıramazmıyım?

yani şu ilk humbrol airbrushımtırak zımbırtıyı aldığımda içinden hortum çıkmıştı kendisi 25 ytlydide bir dandik hortuma 20 ytl vermeye acıdım.zira airbrushın kendisi 100 liraya malolacak.

sizin bu konuda fikriniz nedir yaptırılıyomu sağda solda?
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/11/2006 Saat 11:27
Hava tabancasıyla gelen hortumun özelliği hiçbir ayara gerek duymadan tabancaya takılabilmesi. Genelde diğer uçları da fazla sorun olmadan hava kaynağına takılır, en fazla ufak bir ara parça gerektirir.

Piyasada yaptırmanız icap ettiğinde ise, hava kaynağı ucu sorun çıkarmaz; ancak hava tabancasına o hortumu uydurmanız gerekir. Bunu yapabiliyorsanız ne ala ama yine o hortum o uca oturtulacak parçaydı vs. 20 YTLyi bulur benden söylemesi. Hortumu tabancaya korsanca tutturursanız da hava kaçağı yapıp bütün boya işlemini baltalaması olası.

Araştırın ama astarının yüzünden pahalıya gelme olasılığı var aman dikkat.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme