Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Haberler
 Modelsitesi Forumu : Duyuru ve Uyarılar : Haberler
Mesaj icon Konu: hobici.com(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
tiger
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 20
bullet Konu: hobici.com
    Gönderim Zamanı: 06/08/2006 Saat 03:04
Arkadaşlar
Hobici.com adlı yerel alışveriş sitemiz el değiştirdi. El değiştirmeden önce vermiş olduğum sipariş parasını ödememe karşın 1 ay oldu hala tarafıma ulaşmadı. Telefonla yaptığım aramalara rağmen hala bir sonuç alınamadı. Dikkatli olun.
IP
sinBAD
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 96
bullet Gönderim Zamanı: 07/08/2006 Saat 21:14

Buna benzer ufak tefek sorunlar benimde başıma geldi. Verdiğim 5 siparisten 1 tanesi bulunamadı 2 taneside yanlış geldi, dioramam için metal alet kutusu seti beklerken plastik yemek seti çıktı.
Herhalde değişikliğin getirdiği sorunlardandır umarım en yakın zamanda hallolur.
IP
puxavida
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 31
bullet Gönderim Zamanı: 09/08/2006 Saat 03:08
ben de 31 Temmuz'da sipariş verdim. Ancak hobici.com'daki yetkili 1 agustos'dan sonraki siparisler icin sorumlu olduklarini belirtti.

eski telefonlari cevap vermiyor, su anda siparisimin akibeti mechul.

Eski sahip(ler)i sanirim foruma uye ya da forumda taniyanlar var. Birileri kulaklarini cekebilir mi? :)

Düzenleyen puxavida
IP
tiger
Yeni Üye
Yeni Üye

bullet Gönderim Zamanı: 09/08/2006 Saat 07:45
Ben 20 Temmuz'da sipariş verdim ve 2-3 gün içinde siparişim (parasını da 20 Temmuz'da ödemiştim) gelmeyince telefon ile aradım. Telefona çıkan ilgili; internet sitelerinin yenileme de olduğunu bu yüzden siparişlerini gönderemediklerini, ama bir iki gün içerisinde göndereceklerini söyledi. Meğerse o tarihlerde internet sitelerini devrediyorlarmış. Bu durumu öğrenince eski telefonlarından eski site sahiplerini aradım. Yanlışlıkla telefonu açtılar ve ben sipariş deyince ses gelmiyor diye telefonu yüzüme kapattılar. Tekrar aradım ama telefonu açmadılar. Artık bu telefondan kendilerine bir daha ulaşamadım. Bu kadar da yüzsüzlük olmaz. Bu resmen dolandırıcılık. Herhalde yasal yollardan hakkımızı arayacağız.    
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
bullet Gönderim Zamanı: 09/08/2006 Saat 08:40
Arkadaşlar www.hobbytime.com.tr yi denedinizmi siparişim elime 24 saatten az bir zamanda ulaşınca ağzım kulaklarıma vardı,ikinci siparişimde yaklaşık bu zamanda geldi sonunda telefon açıp teşekkür ettim İstanbulda yaşıyorum İstanbul içinde bile 3-4 günde elime ulaşırken Ankara'dan 24 saatten az zamanda geliyor yanlış anlaşılmasın amaç reklam değil alışveriş yapmak isteyen modelci arkadaşlara tavsiye.
Tuna Onay
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
bullet Gönderim Zamanı: 09/08/2006 Saat 08:50
Orjinalini yazan: Flashback

Arkadaşlar www.hobbytime.com.tr yi denedinizmi siparişim elime 24 saatten az bir zamanda ulaşınca ağzım kulaklarıma vardı,ikinci siparişimde yaklaşık bu zamanda geldi sonunda telefon açıp teşekkür ettim İstanbulda yaşıyorum İstanbul içinde bile 3-4 günde elime ulaşırken Ankara'dan 24 saatten az zamanda geliyor yanlış anlaşılmasın amaç reklam değil alışveriş yapmak isteyen modelci arkadaşlara tavsiye.

Tuna desene pizzacıdan pizza söylemek gibi birşey :D Bir deniyeyim.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
puxavida
Yeni Üye
Yeni Üye

bullet Gönderim Zamanı: 09/08/2006 Saat 08:54
www.hobbytime.com.tr gercekten isik hizinda, aksam siparis ver sabah elinde.
IP
onurku
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 440
bullet Gönderim Zamanı: 09/08/2006 Saat 18:21
Evet katılıyorum, benim de siparişim ertesi gün elimde olmuştu. Verdiğiniz sipariş ellerinde yoksa hemen mail atıyorlar durumdan sürekli haberdar olabiliyorsunuz.
IP
FIREMAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 307
bullet Gönderim Zamanı: 09/08/2006 Saat 22:07
Arkadaşlar,hobici.com'un internet işletme hakkını alan şirketle görüştüm,en yakın zamanda magdurlara ulaşıp sorunu çözmeye çalışacaklar..Görevli Bayan arkadaşta oldukça üzgün,en yakın zamanda siteye üye olup buradan sizlere ulaşacağını söyledi..
Hobici.com magduru olan modelcilere duyurulur..

Düzenleyen FIREMAN
The black sheep among all white ones..
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 372
bullet Gönderim Zamanı: 10/08/2006 Saat 02:33
Selamlar,

Bizlere uzun süreler hizmet veren bir sitenin devredilmesinden dolayı üzgün oldugumu belirtmek isterim. İclerinizden problem yasayanlar olmus. Umarim en kisa sürede eski yöneticileri ya da yeni devralan firma sahibi tarafindan mağduriyetiniz giderilir.
Bence olayi dolandiricilik olarak degerlendirmeyelim. Amacım birilerini korumak ya da hakli cikartmak degil ama bu site bize cok uzun süre hizmet verdi. Birçogumuz modellerimizi, boyalarimizi ve diger arac gereclerimizi belki de ilk kez oradan aldik. Ben kendi adima su ana kadar verdikleri hizmetten ötürü kendilerine tesekkür ediyorum. Arayipta bulamadigim bazı özel kitleri kendileri tarafindan tedarik edildi.
Umarim sizlerin zararlari en kisa sürede telafi edilir ve umarim hobici.com eski sahipleri yeni ticari hayatlarinda burda olduğu gibi basarili ve mutlu olurlar.
Ben kendi adima hobici.com'u özleyecegim.
herkese iyi calismalar
IP
sinBAD
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 96
bullet Gönderim Zamanı: 10/08/2006 Saat 02:39

Arkadaslar hobbytime i sayenizde keşfetim,baya guzel bir siteymiş, cok fazla secenek ve model var. Valla ne diyeyim çok saolun :)
IP
sezer
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 36
bullet Gönderim Zamanı: 10/08/2006 Saat 03:20
Bu işe taze başlayan birisiyim ve ne yazıkkki zamanlama yanlış daha doğrusu sipariş yanlış yerden istedim HOBİCİ.COM siparişimin çoğunu aldım ama hala maket bıçağını, yan keskiyi ve cımbızı alamadım 1.5 ay oldu ve eksiklerimi ve boyalarımı www.modelizmo.com'dan tamamladım bayada ilgilendiler.Sonra idris bey ile tanıştım ve burayıda ordan buldum. Bu arada yapmış olduğum hatalarıda öğrendim ve 2.el air brush almam gerektiğini.Yapmış olduğum maketler konusunda ise resim ekleyemedim ki bu resimleri siteye taşıyarak her türlü yorum ve eleştirilerinizi almak isterim
IP
tiger
Yeni Üye
Yeni Üye

bullet Gönderim Zamanı: 10/08/2006 Saat 08:25
Moses Bey
Benim bu olayda kızdığım ve dolandırıcılık diye adlandırdığım şey yalan söylenmesidir. Ayrıca telefonlara cevap verilmemesidir. Yoksa hepimiz iş hayatındayız ve bazı aksilikleri makul ve mantıklı bir şekilde karşılarız. Eğer eski site sahipleri telefonla ra çıkıp bilgi verselerdi 1 değil 2 ay da beklerdik.
Herkese sevgiler, saygılar
IP
puxavida
Yeni Üye
Yeni Üye

bullet Gönderim Zamanı: 10/08/2006 Saat 09:48
tiger'a katiliyorum.
Kişi sahip oldugu ahlakı ve dürüstlüğü, zor oldugu durumda da koruyabilmeli.
Aksi taktirde şimdi oldugu gibi zamanında parasını vererek de olsa aldığımız hizmetin pek bir degeri kalmıyor.
IP
hobikolik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
bullet Gönderim Zamanı: 10/08/2006 Saat 21:47
Merhaba,

Ben 1 Ağustos 2006 tarihi itibarı ile Hobici.com'u devralan firmanın yöneticisiyim. Kendim de maket yapmaktayım.

Hepinizle en azından bu şekilde tanışmak hiç birimiz istemezdik ancak bizim de içinde bulunduğumuz durum sizden pek farklı değil.

Firma olarak 1.08 tarihi itibarı ile devralmamızın ardından birçok arkadaşımızın sorunlarını da hem kendilerinden hem de bu zamandan sonra görüntüleyebildiğimiz sistemden gördük.

Ne var ki bizim şirket olarak Hobici.com ile bugüne kadar ürün tedariği haricinde hiç bir ilişkimiz olmamıştır. Bu nedenle de bu zaman diliminden önce yapılan alışverişler konusunda inanın bir şey yapamıyoruz. Ancak hobici.com yetkililerine ulaştık ve bu durumun en kısa zamanda çözülmesi gerekliliğini ilettik ve gelecek hafta içerisinde alınacak bazı aksiyorlar olacak.

Size ayrıca ayrıntılı bir mesaj ile kendimizi tanıtarak ithalatçısı olduğumuz ürünleri ve yapmayı planladığımız tanışma toplantısını bildirmek isterim.

Sevgiler,
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
bullet Gönderim Zamanı: 11/08/2006 Saat 01:32
Sanırım konu bağlandı. Bundan sonrası için firma yetkilileriyle özel olarak temasa geçilmesi daha iyi olacak.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide