Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sivil Araçlar
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Sivil Araçlar
Mesaj icon Konu: 365 daytona Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
sıpa
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 114
Alıntı sıpa Cevaplabullet Konu: 365 daytona
    Gönderim Zamanı: 08/07/2006 Saat 08:57
Revell firmasının kiti.Bence gelmiş geçmiş en güzel ferrarilerden biri(üstü açık olsaymış keşke...). Kit biraz zor geldi ama işte az hatayla kapattım diyebilirim...Ayrıca decalleri ne yazıkki kaybettim, öndeki amblem felam sağdan soldan uydurma...

http://photobucket.com/albums/v730/dynakaos/
IP
sıpa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sıpa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/07/2006 Saat 09:10
Arabanın boyası gövde dışında fırçayla ve kalemle yapıldı.Gövde ise önce tamiya sprey beyaz primer, ardından tamiya ts8 italian red (katlar arasında compound geçtim) daha sonrada tamiya sprey clear ile halloldu.
Kalem başıma çok iş açtı çünkü arabanın cam çitalarının nikelajlarını da kalemle yapmıştım fakat verniği yiyince benim gümüş rengi kalemin boyadığı yerler ya koyulaştı yada tümden döküldü...Netice de vernikten sonra bir kez daha ,fırça ile ,cam çıtalarını geçmem gerekti...Arka kaputtaki ferrari yazısı da verniği yemeden önce parlak gümüş rengindeydi vernikten sonra öyle oldu fakat o yazıyı fırçayla geçmeye cesaret edemedim...

IP
roadrunner
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 505
Alıntı roadrunner Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/07/2006 Saat 17:57
elinize sağlık insanın canı kullanmak istiyor bu arabay görünce...çok hoş gözüküyor..aracın burnu normalde de o kadar havadamı?
Long Live Rock & Roll
IP
sıpa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sıpa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/07/2006 Saat 18:12
Teşekkürler, vallahi yaparken bende uzun hayallere daldım :) Hayır normalde burnu havada değil fakat kitin gövdesi şasinin üzerine öylece oturuyordu, yani herhangi bir çıkıntı veya girinti yoktu gövdenin yerini belirlemede kullanabileceğim ve zorlamama rağmen burnunu daha aşağıya indiremedim, muhtemelen biraz modifikasyonla halledilebilirdi ama boyaya veya kite zarar verebilirim diye düşünüp modifikasyon denemedim...
IP
seth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 608
Alıntı seth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/07/2006 Saat 18:20
Benim yapmama gerek yok siz yol araçlarını yapıyorsunuz zaten.Buda güzel bir model olmuş.

Metal renkli boyalar üzerine klasik vernikleri doğrudan uygulayamazsınız.İçeriğinden dolayı metal boyaları bozar.Bunun için metal renklerde Testors firmasının Metalizer Sealer isimli malzemesi var.Bu malzemeyi inceltmeden doğrudan airbrushla metal boya üzerine uygulayabilirsiniz.Ondan sonra yine gerek duyarsanız vernik kullanabilirsiniz.Ama sealer yeterince parlak bir malzemedir.Verniğe gerek olacağını sanmıyorum.

Boya haricinde o çerçeveler için Metal Folyo kullanabilirsiniz.İlk zamanlarda kullanmak biraz zor olabilir ama zamanla alışıyorsunuz.

Model için tebrikler.....
Private Glider Pilot
www.izmirmaket.com
IP
modena
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 61
Alıntı modena Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 20:05
gerçekten çok hoş duruyor elinie sağlık.ferrarinin en nadide modellerinden biri.kolay gelsin.
red stallion
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04