Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sivil Araçlar
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Sivil Araçlar
Mesaj icon Konu: PETERBILT 377 A/E. Dünyanin 8. harikasi! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/05/2006 Saat 21:13
Orjinalini yazan: Moses

50-60 tanesinin tamamına ışıklandırma yapmak için öncelikle reenkarnasyon olayını araştırmak ve böyle bir olay varsa bu durumda dünyaya en az kaç gere gelebileceğimi bir şekilde öğrenmem gerekiyor :)))))) Bir ömür yetmez sanırım :))))) hehehehe

Çamura yatmışsın abi. 60 kamyonun olduğunu farzetsek ve ortalama iş süresini 2 ay olarak baz alsak 120 ay eder. Yani kabaca on yıllık bir süre. Şimdi, 2 ay devamlı uğraşamayacağın için bu süreyi 2 ile çarpalım, eder 20 yıl. Demek ki şimdi başlarsan emekliliğine yapacak kamyonun kalmaz... Üstelik her kamyonda iş tecrübenin artışıyla üretim hızının artacağına değinmiyorum bile. Reenkarnasyona inanmaya gerek yokmuş değil mi :)

Şaka bir yana bir iki tane daha böyle yavru yapsan, mümkünse adım adım fotoğraflasan hiç fena olmaz açıkçası.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Zeki Dalgıç
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 23
Alıntı Zeki Dalgıç Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/05/2006 Saat 23:30
Aslan ellerne sağlık mkemmel ötes bir şey olmuş diyecek söz bulamıyorum. Yalnız motordaki rengi arartırırsan iyi olur benim düştüğüm hataya sende düşmüşsün deroit diesel motor maviye yakın yeşil bir renk cat motorlar sarı oluyor. Kendine iyi bak daha yapacak çok maket var
Zeki
IP
jacko
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 208
Alıntı jacko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/05/2006 Saat 20:28
çok iyi görünüyor şöyle bir de iç görüntüler olsa eminim içide dışı kadar iyi olmuştur sanırım nimitz projemden bir scania bulup yeni bir proje başlatmalıyım kendime. birde benim şu tg-a nın boyasını değiştiriyim ufkum açıldı ateşlendim gaza geldim
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 372
Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/05/2006 Saat 22:06
Selamlar,

Boyayi sökmeden önce sizin kamyonun resimlerini görme sansimiz varmi?
MAN TGA güzel bir kamyondur. Yalniz tek proglemi şasinin fabrikasyon bir sekilde yekpare verilmesi ve motorunun olmayısi. Yeni üretimlerin cogunda malzemeden calinmis ve detaylardan kacinilmis. Bu yuzden hep eski uretimleri toparliyorum. Bir kamyondan en az 350-400 parca olmaliki ele alindiginda agirligi hissedilebilsin :)))))) heheheh
DAF 95 XF, DAF 95 XF topas trailer bu gibi maketlerden.
sasi ve motor detayi hic yok.
Elimdeki kitlerin hepsi son derece detayli ve ben kutularini bile acmaya kiyamiyorum :))))
Sirada SCANIA 8 x 4 özel cekici var. Piyasaya yeni cikti. Hemen koleksiyona katmam gerekiyor :))))) heheheh
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/05/2006 Saat 22:08
Hani bir daha yeni maket almak yoktu? ;)
Yeminli modelci
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/05/2006 Saat 22:15
Orjinalini yazan: KaanX

Hani bir daha yeni maket almak yoktu? ;)

Abicim o köprünün altından o kadar çok su geçtiki....... Diyorum o kadar almayacam ama bir elim diğerine mani olamıyor bir türlü :)))))) hehehehe
Modeli vitrinde görünce sol ile sağ elim arasinda bir catisma oluyor. Beynimde ufak elektriklenmeler ve kisa devreler olusuyor. İste ne oluyorsa bu ufak zaman dilimi icinde oluyor. Dükkana girip almamla cikmam bir oluyor. Elimde poseti hissettigim anda tüm elektriklenme olayi bitiyor ve voltaj normale dönüyor.
En son almayacagim dedigimden bu yana herhalde 20-25 maket almisimdir.
Ben en iyisi bir daha maket almayacagim demiyim. Baksana yeri geliyor verilen sözler forumlarda yol, su ve elektrik olarak geri dönüyor :)))))) hehehe
IP
jacko
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 208
Alıntı jacko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2006 Saat 00:12
tabii fotoğrafları en kısa zamanda gönderirim dediğiniz gibi yekpare gövde insanın tadını kaçırıyor ama bende iç detaylara yüklendim bir sitede fıstık yeşili vardı rengi çok güzel gözüküyordu bende tamiyanın spreyini tatbik ettim ancak ders oldu bir daha ne yeşil tır yapıcam nede tamiyanın sprey boyalarını kullanıcam:)) şimdi tırı biraz daha yollarda karşımıza çıkan cinsten yapmayı düşünüyorum beyaza boyayıp ön tampaon bölümünü gri yapacağım ayrıca şu yeni çıkan scanianın fotoları varmı italeri r500 çıkardı ben daha alamadım ama kaşınıyorum bulunca mutlaka alıcam
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2006 Saat 02:06
Selamlar,

Valla ben son zamanlarda yaptigim tüm kamyonlari tamiya TS serisi sprey boyalar ile boyuyorum ve son derecede memnunum. Üzerilerine ts 13 vernik tatbik ediyorum. Görüntü gercek gibi oluyor.
Airbrush gibi akma, temizleme ve diger sorunlar yok. Sprey deyip gecmeyin. Sprey ile boyamaninda bir usulü var. Eger yanlis uygulayip maketi bozarsaniz bu spreyin sucu degildir. :) Sprey de airbrush gibi zamanla ve kullana kullana gelistirilebilir. Spreydir basittir diye düsünmemek gerekir. Fistik yesili dediginiz renk benim bir önceki kamyonumda uyguladigim bir renk ve sonucu forumda acikca görebilirsiniz.
(Freightliner adli kamyon)
Bence her kamyona gidecek renk farklidir. Fistik yesili her kamyonda yoktur ya da turuncu. Beyaz, kirmizi, metalik mavi, mor, siyah gibi renkler bilinen kamyon renkleridir. Bence boyayi sökmeden önce foruma gönderin. Bakalim hata nerde olusmus ve size o konuda yardimci olalim.
iste beklenen scania 8 x 4 kamyonun resmi

Düzenleyen Moses
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2006 Saat 02:16
Bu kamyon maketleri nerelerde bulunur İstanbul'da? En güzeli hangisidir? :)
Yeminli modelci
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2006 Saat 02:51
Bu kamyon maketleri ne yazık ki artık Istanbul'da bulunmuyor :))))) hehehehe
Icimde hepsini toplamis olmanin verdigi bir ic huzur var :))) hehe
Saka bir yana bu maketler satilmadigi gerekcesi ile artik ithalatcilari tarafindan getirtilmiyor. Sadece profilodaki Elit oyuncak magazasinda ITALERI'nin 3-4 tane elinde kalan TIR maketleri var. Onlardan da zaten elimde birer adet mevcut. Eger cidden ilgileniyorsan Elit'e vakit kaybetmeden bak derim. Belkide ben bu mesaji yazdigim sirada iclerinden satilan olmustur :))))
En güzeli benim yaptigim Peterbilt olani ve bir hayli detayli. Ondan Elit magazainda 1 tane var. Volvo Globetrotter, Daf 95XF (cok az detayli) Volvo VN670 ve Far west trucking adli dorseli bir TIR mevcut. Kosuuuuunn hurrraaaaa. Tirlar kapanin elinde kaliyor. :))hehe
IP
F-4E
Üye
Üye

Gönderilenler: 1158
Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2006 Saat 03:53
değerli modelciler,huzurlarınızda sevgili Aslan ın önünde saygı ile eğiliyor vede şapka çıkartıyorum.....Aslan cım,bundan sonraki modellerini sabırsızlıkla bekliyorum....bizleri böyle bir ortamda paylaştığın bilgilerle aydınlattığın için sana binlerce teşekkürler...ellerine,gözlerine,emeklerine sağlık....ne diyeceğimi bilemiyorum.....iyiki varsın....Anneciğine selam ve saygılarımı iletiyorum....Izzet Çelikoba
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2006 Saat 05:51
Selamlar,

Tüm modelciler ve Sayın İzzet bey sizlere çok teşekkür ediyorum. Değerli yorumlarınızdan ve övgü dolu sözlerinizden dolayı cok mutlu oldugumu bilmenizi isterim. İzzet bey siz bizim üstadımızsınız ;) Bizim sizlerden ögrencek cok seyimiz var. Bizler de sizleri takip ederek iyiye ve dogruya ulasmaya calisiyoruz. Biz modelciler buldugumuz teknikleri, yapım stillerini ve diger bilgileri burda paylasarak, birbirimize aciklayarak daha da ilerilere gidebiliriz. Bizlerin yurt disinda model yapan diger insanlardan hicbir farkimiz yok. Aksine bizlerde Pratik zeka onlardan cok daha fazla. Birseye kafa yormayalım. Üstesinden gelmez isek icimiz rahat etmez :)))
Ben bu maketi yapacagim dedim ve yaptim. Sirada cok egzantrik bir olay daha var ama onu simdilik aciklamayi uygun görmüyorum. Önce teknik olarak deneyip olup olmayacagina kanaat getirmeliyim. Yalniz sunu söyleyebilirim ki eger bu islemi yapar isem hakkinda cok ama cok konusulacak ;)))
Ben de kendi adima Sayin İzzet Celikoba üstadimizin önünde yaptigi tüm modeller , sevecenligi ve sayginligi adina bir kez daha sapka cikartip saygi ile egiliyorum.
Iyiki varsiniz İzzet Bey ;)
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2006 Saat 07:59
Kimin kamyona ihtiyaci var ;)

Aslan elime birkac yeni model daha gecti, Volvo FH 16 Globetrotter var miydi sende?? ;) + Envair cesit Actros, MAN..

Abi, RoadCommander´i yap ;);)
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2006 Saat 08:19
Aaaaaaa. bana kamyon demeyin gecenin bu saatinde. Zaten yorgunum gözlerim kapanıyor birde üstüne üstlük siz beni uykusuz mu bırakmak istiyorsunuz?????????? :))) hehehe
Almayaım diyorum alıyorum, almayacam deyip söz veriyorum yine alıyorum. Sonra ordan burdan kafama kayalar geliyor :)))))
kamyon bunlar en nihayetinde. Alsan bir türlü almasan başka türlü.
Volvo FH-16 var (eger üzerinde çiçekli decal olan ise)
Actros alınabilir çünkü stoklarımda görünmüyor :)))))) hehehe
abi muhabbete bak. Duyan da süpermarketin satınalma müdürü telefonda sipariş veriyor sanacak.:)))))
Abi reyonda Actros kalmamis. Sen bana 3 koli kamyon yaz.   
Abi Man fazla gitmiyor netekim. Şasi yekpare ve detay yok gibi.
Bu arada Actros how much bana özelden bir yazarmisin sana zahmet :))))) hehe. Fis mis istemiyom. :)))) Akbil geciyormu müessesede?:)
IP
yıldırayalioğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 105
Alıntı yıldırayalioğlu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2006 Saat 23:39
moses eline sağlık çok güzel olmuş.ve çok temiz.biz modelcilerin şairi gibisin....gelde senin bu modellerini biraz kirletelim.....:))) selam lar
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/06/2006 Saat 00:39
Cok tesekkurler :))))

Yok yok bunlar tertemiz daha güzel duruyorlar. En iyisi kirletmeyelim biz bu cicileri. Bunlar faprikadan tase tase cikmislar. Yazik degilmi öyle yağ, pas, is, kurum.........
Üsmeyin beni :)))))
Bu arada bir AFV ile uğraşıyorum ve öyle olması sebebi ile ilk kez kirletme denedim. Bakalım bitince nasıl olacak. Yakında biter herhalde. İlk kez 1/35 yapıyorum. O yüzden aksakliklar olabilir.
Çok kirli olacak :)))))))) Pis olcek, leş gibi olcek :))))) hehehehe
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2006 Saat 18:42
AFV?? Hayirdir Aslan?? Kamyon mu bitti elinde :D:) Ne yapiyorsun?? Ne durumda, ne zaman görecegiz??
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2006 Saat 20:12
Aslanın Yaptığı 1/35 maket de Nakliyat Kamyonu'dur heralde diye düşünüyorum :)
Üretime evet, polemiğe hayır!!!
IP
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma