Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Haberler
 Modelsitesi Forumu : Duyuru ve Uyarılar : Haberler
Mesaj icon Konu: idris in mağarası:)) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
hudaverdi
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 337
Alıntı hudaverdi Cevaplabullet Konu: idris in mağarası:))
    Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 08:25
mekan herhalde istanbullu pek çok modelci arkadaşın bildiği bir mekan.hafta sonu dijital makinamda yanımda iken kadıköy de idris in yanında idim.'bu herif geçmişte fotoğrafçılıkda yapmış,az çok şunun ayarlarını gösterir,o da olmazsa limonlu cola verir''derken;makinayı o da beceremedi,cola filan da varmedi(haa sigaramın külü döşemeye düşmek üzere iken sert sert kültablayı uzattı,o ayrı).hazır makinamda yanımda iken adamın nuh nebiden kalma maketlerinin bi kaç resmini çektim,o nun izni ile yayınlıyorum).
bazı arkadaşlar değişik topiklerde 'olması gereken maketci mekanı örneği''dese de ben ısrarla 'olmaması gereken ticarethane örneği'diye tanımlayacam:)))'yaf,benim bildiğim esnaf adam sabah namazını müteakip besmele ile açar dükkanını.''saat 17 den sonra keyfi gelip de dükkanını açan esnaf ı ben neyleyim.:))))
idris in en son yeni yapılmış maketini 15 yıl önce filan müze de görüyordum...söylediğine göre hala yapıyomuş,ama ben görmedim...(haa vitrinde son 1 yıldır bir corsair duruyo,elemanın biri parasını peşin vermiş,dükkana gelir alırım demiş,1 yıldır o da toz içinde)'çok merak ediyosanız,site olarak kampanya düzenleyin,alın bana dijital makina,ben de belki yayınlarım'diyo ama tahriklere kapılmam.
     maketlerin teknik ayrıntıları bildiğim kadarı ile büyük olan gemi heller(gemilerde pas ve kirlenme konusunda uç örnek bir referans olabilir),1/400 ölçekli jan bart,1/32 revell f-4 corsair,diğer gemilerde italerinin 1/700 serisi gemileri.adam resimler çekilirken koltuğundan bile kıpırdamadığı için göbeğinin gelgesinde ve mesafesinde çekildi pek başarılı fotoğraf olmadılar ama idare edilsin.
    tüm şakalar bir yana mekan iyidir.sanki biraz aksi gibi gözükür ama sohbet-muhabbet-makara anlamında bir vahadır adamın mağarası....bu yazıyı yazdıktan sonra bi daha mekana sokarmı beni bilemem:)))(adam aksi gibi evimide biliyo,gelip tüm stoğumu kırabilirde:))))

IP
hudaverdi
Üye
Üye

Alıntı hudaverdi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 08:25

IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 09:15
Orjinalini yazan: hudaverdi

'derken;makinayı o da beceremedi   

Senin makinanın vardır illa kullanma klavuzu.Okusana birader.

bazı arkadaşlar değişik topiklerde 'olması gereken maketci mekanı örneği''dese de ben ısrarla 'olmaması gereken ticarethane örneği'diye tanımlayacam:)))'yaf,benim bildiğim esnaf adam sabah namazını müteakip besmele ile açar dükkanını.''saat 17 den sonra keyfi gelip de dükkanını açan esnaf ı ben neyleyim.:))))

Hehe.Maketçi mekanı olması için açtım orayı,ticaret 2. planda kaldı her zaman.Şikayetçi değilim.

'çok merak ediyosanız,site olarak kampanya düzenleyin,alın bana dijital makina,ben de belki yayınlarım'diyo ama tahriklere kapılmam.

Kapılın kapılın :)))) .

diğer gemilerde italerinin 1/700 serisi gemileri.

Orası karışık.Ama sadece bir tanesi İtaleri :).

adam aksi gibi evimide biliyo,gelip tüm stoğumu kırabilirde:))))

Kırmam,satarım :)).
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 09:24
Abov, İtrix'in mabedinin kutsallığını bozmuş! Bunin cezasu ölimdir, tez vakit ikameti basıla, maketlerine el kona kellesi vurula!

Asıl İdris'in gerçek inine gazetecilik tarihine geçecek şekilde sızan ve bir dijital makina hafızası dolduracak kadar resim çekebilen bendenizim, fakat gelen şantajlar doğrultusunda yayınlayamıyorum, hepsini Uğur Dündar'a vereceğim :)

Şaka maka o gemiler ben kendimi bildim bileli orada, pipo ve sigara dumanını doğal tozla harmanlayarak ve "yıllandırarak" değişik bir eskitme uyguluyor İdris.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 10:42
Bide rutubet var "mağarada".Her taraf pas içinde :)).
"Mağaranın" içindeki "yaratık"ta o meczubu hırpalayabilir bu arada :)).
IP
hudaverdi
Üye
Üye

Alıntı hudaverdi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 10:48
hadi leynnn,salarım 1200 talebemi it sürüsü gibi pasajın içine,hanı tepene yıkarlar walla
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 11:01
Maç günü gelinde tam şenlik olsun.
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 18:12
Bende İdris'ten aldığım maketler neden bir hoş kokuyor diyordum, demekki pipo tütünü kokusu ... :)
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 19:04
Orjinalini yazan: erhntly

Bende İdris'ten aldığım maketler neden bir hoş kokuyor diyordum, demekki pipo tütünü kokusu ... :)

O İdris'in "marka işareti". İstediğiniz kadar bir kenarda tutun kutular kokar, hatta kutunun kokusu azalsa da kapağını açtığınızda marka yine kendini belli edecektir.

Öyle ki bir arkadaşla başka bir yerde birinin koleksiyonundan gelme nuh nebiden kalma bir hasegawa maket bulup kutusunu açmıştık o da ne! İdris damgalı çıkmıştı, İdris'e sorunca da muhtemelen elinden geçtiğini söylemişti.

Çok yazılır çizilir ama ailem bile İdris'in pipo konusunu kanıksamış ve annem evdeki hangi dolapta maket var gözü kapalı bulabiliyor :)
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 19:10
Yahu benim adamdan 3 sene önce aldığım (o aralar Revell mahsülü dona çekmişti, karaborsaya düşmüştü. Ne günlerdi peheeyyy :) ), geçen sene yapıp bitirdiğim f-15I hala pipo kokuyor.

Bu arada gemiler güzel olmuş :D
Yeminli modelci
IP
panzerjager
Üye
Üye

Gönderilenler: 651
Alıntı panzerjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 19:12
idris abiden aldığım maketleri annem bi hafta balkonda tutmadan eve sokturmuyor. aslında onlar kaçak olarak gemi ile geldi, tütünlerin arasına saklamışlar narkotik köpekleri bulamasın diye diyorum.

bu arada idris abi sen şimdi Hüdaverdi beyin mekanını basıcaksın ya , 1/35 lere talibim :)

Düzenleyen panzerjager
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 19:26
Bu kadar şikayetten sonra bilemiyorum yani:D
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 20:33
Şikayet eden kim yahu? Hem kaç kişide "aromalı maket" var?

Ama İdris'in ya tütün firmasından reklamınızı yapıyorum diye telif alması veya aksine marka olarak onların kokusunu kullandığı için telif vermesi lazım. Ki birinci seçenek bence hoşuna gider :)

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 20:53
Cumartesi günleri çift pipo tütsüleme mevcutur:} Benim 1996'da aldığım Monogram F4S'in kokusu geçti sanırım. Ya da ben kokuyu ayırt edememeğe başladım.

Düzenleyen Jolly Roger
Consume Ergo Sum
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/04/2006 Saat 23:49
Bu gidişle Idris'ten maket almanız biraz zorlaşacak gibi görünüyor da o bakımdan Emre :D
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
HYAMAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 470
Alıntı HYAMAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/04/2006 Saat 00:20
İlk resimde 1/72 Revell F-104G mi var?Yoksa ben mi hayal görüyorum?Eğer öyleyse bu kit nedir,nasıl birşeydir?Bir bilen varsa anlatsın lütfen!
There is a very fine line between "hobby" and "mental illness."
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/04/2006 Saat 01:18
Sayın Hyaman,

Evet 4344 nolu 104G o kit. Bu adreste söz konusu revell kiti icin bir inceleme var.. bilginize...

İdris abinin dükkanı bir fenomendir gerçekten... Maketçilerin abidesidir.

Düzenleyen volkan
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma