Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: THK Decal Projesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
sniper
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 161
Alıntı sniper Cevaplabullet Konu: THK Decal Projesi
    Gönderim Zamanı: 03/02/2006 Saat 00:08
Arkadaşlar geçtiğimiz senelerde daha www.modelciler.org hizmette iken böyle bir konu dile getirilmiş fakat sonu gelmemişti. Yine içimizden bazı arkadaşlar sağ olsunlar aşağıdaki decali basma girişiminde bulunmuşlardı. Şu an kim oldukları hakkında tam bir bilgiye sahip değilim ve o nedenlede kendilerinden habersiz aşağıya resmin alıntı olduğunu belirttim. Bu nedenle eğer bir hatada bulunmuşsam kendilerinden özür dilerim.
Amacım böyle bir projenin gerçekleştirilmesi için bizlerin neler yapabileceğini burada belirtmek. Bazı istekler tam gerçeğe dönüştürülecek derken birden rafa kalkıyor yada unutulup gidiyor. Eğer bu forumu takip eden arkadaşlar böyle bir THK decal seti hazırlansa talepte bulunacaklardır diye düşünüyorum. Hergeçen gün modelci sayısınn arttığını düşünürsek galiba bu tip decal ihtiyaçlarımızın da sağdan soldan toplama ile değil Turquoise decal gibi kaliteli decallerle bizlerinde güzel aslına uydun THK modelleri yaparak bu alandaki model sayısının artacağını düşünüyorum.
Fikirlerime katılan veya katılmayan tüm modelci arkadaşlara buradan seslenerek bu konunun artık bir çözüme ulaşmasını bu konu başlığı altında ümit ediyorum.

Düzenleyen sniper
Murat YA?AN

Biz dograken bir kulagimiza ezanla adimiz digerine de uçak sesi girmis bir kere
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/02/2006 Saat 01:12
murat abi kesinlikle katılıyorum.şu anda yapdığım RF-4 E nin dekallerini çizicek tarık abim olmasa kutudan çıkan amerikan dekallerine kalacağım.böyle bir proje ye sonuna kadar destek veriyorum.
I feel the need The Need for Speed...
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/02/2006 Saat 01:39
Böyle bir çalışma yapılırsa kesinlikle satın alırım. Yukardakinide daha önce hiç görmemiştim çok güzel görünüyor.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/02/2006 Saat 02:35
Murat Bey merhaba,

Belki biliyorsunuz zaten ama turquoise decalin Bayrak ve Fors Seti ile Türk Hava Kuvvetleri Sayı Setini hatırlatmak istedim.

turquoise decal

Düzenleyen volkan
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
sniper
Üye
Üye
Simge

Alıntı sniper Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/02/2006 Saat 02:43
Bunların dışında balpetekleri, basmayın, rescue/kurtar, tehlike durdurma kancası vb. uçak üzerinde türkçeleştirilmiş bazı yazılar da var. Bunlar esas ne olacak yoksa turquise decalin her iki setide bende mevcut. Ben işte bu noktaya gelince tıkanıyorum hele 1/72 de çalışıyorsanız...
Murat YA?AN

IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/02/2006 Saat 02:45
Volkan bey yanlız bu sette dikkat ederseniz uyarı işaretleride var ki bu kısmı çok önemli. Bu setin tek eksiği filo armaları onlarda olsa kusursuz bir set olacakmış.
Hayat bos!!!
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/02/2006 Saat 03:21
Murat Bey, Osman Bey, size kesinlikle katılıyorum.
Ben de 72 uçak yapıyorum ve bu detayların da decaline ihtiyaç duyuyorum çok fazla. Ben yukardaki decal örneğinde fors ve sayıları da görünce, hatırlatmak istedim.

Hele ki filo armaları... en büyük ihtiyaç.. üretilse yok satar kanımca...
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/02/2006 Saat 03:27
valla ne zaman üretirlerse üretsinler.kesin alırım.heleki filo armalarını.büyük ihtiyaç büyüüüükkk...
IP
KursadA
Üye
Üye

Gönderilenler: 608
Alıntı KursadA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/02/2006 Saat 03:48
Ciddi bir calisma olursa ben hem asagidaki F-4E dekallerini basmak icin yaptigim cizimleri (filo amblemleri vs.), hem de yillardir cizdigim Turk havaciligi ile ilgili tum dekal cizimlerini (Turk Hava Kuvvetleri forsu, Deniz Kuvvetleri'nin capa sembolu vs)
veririm. Ben Turkiye'de yasasaydim ve satma/dagitma gibi konulara ayiracak zamanim olsa bastirirdim, ancak renk sayisinin coklugu itibariyle filo amblemlerini bastirmak maliyeti kurtarabilmek acisindan bile zor.

IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/02/2006 Saat 04:57
valla orda gördüğüm 113 amblemleri olsa bile yeter.

Düzenleyen pilotcuk
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 591
Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/02/2006 Saat 05:19
FSM'nin anketi gibi bizde üretilmesini istediğimiz Türk model ve aksesuarlarının anketini yapalım.Bakalım az sayıdaki üreticilerimiz ve ithalatçılarımız ne tepki verecekler?
-Ispanaktan agaç olur mu?
-Olmaz mi?
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/02/2006 Saat 05:38
turquoisedecals adresinde bir anket vardı bu konuyla ilgili. Aslında forumun 500 üyesi var. Bunun 200 tanesi aktif olarak maket yapıyor desek bu 200'ünde 100 tanesi tayyare yapıyor desek bana fizibilitesi yüksek bir iş gibi görünüyor tabii işin uzmanları daha iyi bilirler.
Hayat bos!!!
IP
sniper
Üye
Üye
Simge

Alıntı sniper Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/02/2006 Saat 18:05
Orjinalini yazan: Keşifçi

FSM'nin anketi gibi bizde üretilmesini istediğimiz Türk model ve aksesuarlarının anketini yapalım.Bakalım az sayıdaki üreticilerimiz ve ithalatçılarımız ne tepki verecekler?

Aslında bu iyi bir fikire benziyor. Bu forumda bir anket düzenlenip kimler neler istiyor tespit edilip ona göre de bir çalışma yapılabilir.
Kürşat Bey sizin çalışmalarınızın zaten custom decal alanında iyi tanındğınızı ARC forumundan takip ettiiğim kadarı ile biliyorum. Çalışmalarınız takdire değer ve bu düşüncelerime aynen yabancı forum üyeleri de dile getiriyorlar. Ölçek, renk ve baskı kalitesi custom decal yapmanıza rağmen gerçekten müthiş.
Böyle yapılan çalışmalar biraraya getirilip tüm THK için bir decal seti hazırlanıp satar gibi geliyor bana. Ciddi bir çalışma olursa Kürşat Bey destek olabileceğinden bahsetti. Aynı şekilde eksik gördüğümüz ne varsa tespit edip bu işi gerçekleştirebiliriz diye düşünmekteyim.
Murat YA?AN

IP
sinan akdem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı sinan akdem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/02/2006 Saat 17:40
Sayın Sniper
   Yukarıda alıntısını verdiğiniz örneği İstanbul havacılık müzesi kapsamında yapılacak bir çalışma için hazırlamıştım. o çalışma çeşitli nedenlerle yürümeyince Emre Demirkılıç arkadaşımla Turquoise Decals olarak çalışmadaki sayı ve bayraklardan başlayarak ilk 2 setimizi sunduk. Eksikliği belirtilen data stencil filo amblemi gibi konularında çalışmamızı devam ettiriyoruz.
   Decallerimiz çıktıkça sizleri bilgilendireceğiz.
Selamlarımla
Sinan AKDEM
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma