Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: Bir daha pakedim gecikti falan demeyin Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
KeNe
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Alıntı KeNe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/01/2006 Saat 11:29
ingiltereden verdigim bir siparis (1/350 tirpitz) 19 pound odememe ragmen 6 haftada geldi (surface mail). usa dan aldigim 1/400 clemenceau ucak gemisi cok daha az kargo odememe ragmen 10 gunde geldi. bunlar ebay kaynakli alimlardi.

ebaydan siparis veriliyorsa epey bir dikkat etmek gerekiyor. modelcilik disinda epey bir malzeme aldim oradan. epey tecrubeli olmama ragmen hala kaziklanabiliyorum ve kavga ediyorum heriflerle resmen :(

ozellikle ucuz mal ise kesin kargodan ve/veya baska bir yerden iteliyorlar. buna ozellikle dikkat ediniz.

Kolay Gele...
Mesut...
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 581
Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/01/2006 Saat 12:12
Orjinalini yazan: Korkut

Yurtiçi kargo şehir içinde 2 günde getiriyor! Araba kullanamıyorum diye Hobbytime'dan malzemeyi kargoyla istedim tam 2 gün geçti.. Önce yanlış semte yollamışlar, bir gün daha sonra doğru semte gelebildi. Çok gayrıciddi firma Yurtiçi..

Korkut bey, ben ve çevremdeki insanlar da benzer sorunlar yaşadım/yaşadılar.
Bu gibi durumlarda yapılacak en yararlı şey, direk bölge müdürlüğünü aramak oluyor. Saat çok geç değilse kısa sürede paket elinize ulaşıyor. Hatta ben son çare olarak "Gemimin evrakları var beklediğim pakette, 1 gün gecikirse 1,5 milyar tl ekstra ödeme yapmam gerekecek" diyorum. Çok etkili oluyor. Böylelikle daha dikkatli oluyorlar.

Kaan bey, yerinizde olsam siparişi verdiğiniz firmaya arkadaşımı yollardım. Sorun gönderici firmada da olsa, kargo şirketinde de olsa, gereken şikayetleri yapmalı ki daha dikkatli olsunlar.Tabii gümrükse ne yapılır bilemiyorum.

IP
bmw_m5
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 207
Alıntı bmw_m5 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/01/2006 Saat 17:40
yurt dışı siparişlerinde paypal kullanmaya özen gösteriyorum.. 1 ay içinde gelmezse şikayet ediyorsun geri veriyo paranı.. ..
BMW-freude am fahren
IP
USS Enterprise
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 730
Alıntı USS Enterprise Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/01/2006 Saat 23:08
Orjinalini yazan: KaanX

Tabi ben arada aynı siparişi bir daha verdim, mal geldi (Bismarck'ın güverte çıtalarıydı), döşedik, maket bitti hatta tozlandı bile. Neyse sırada USS New Jersey var

Neyse, artanlari ben alayim kardiş
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma